pompony
fot: pixabay.com

Wraz z nadejściem wiosny wzrasta liczba organizowanych meczów i zawodów. Do doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Nic tak nie zbliża jak wspólne kibicowanie. A prawdziwy kibic powinien być dobrze wyposażony.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-zrobic-pompony/

Gdy zaczyna się liga, poważniejsze rozgrywki meczowe większość kanapy przed telewizorami panów w naszym kraju okupuje, a także strategiczne miejsca w knajpach, które organizują transmisje. Wiernie towarzyszy im młodsze pokolenie. Dzieci, widząc entuzjazm taty, chętnie mu towarzyszą. Jeśli ten znajdzie w sobie dość cierpliwości, by wyjaśnić im zasady i prawa, jakie rządzą piłką nożną, ma szanse rozbudzić w nich równie żarliwą pasję. 

Domowe kibicowanie

Panie na ogół czują się w tej sytuacji dość zagubione. Większość nie podziela fascynacji do piłki. Nikt też od nich tego nie wymaga. Nie wszyscy musza lubić oglądanie meczów. Można jednak wesprzeć kibiców w naszej rodzinie odpowiednimi gadżetami. Najlepsze, bo najbardziej efektowne będą pompony, takie, takich używają cheerleaderki. Ucieszą się szczególnie dzieci, dla których kibicowanie z pomponami będzie na pewno świetna zabawą. 

Jak zrobić pompon z bibuły

Pompony nie musza być dla nas kosztownym wydatkiem. Na ogół zresztą są trudno dostępne, a zamawianie ich przez internet zwiększa koszty. Równie dobrze jednak możemy wykonać je sami z materiałów, które są w większości domów i nie kosztują kroci. Mowa o bibule. Jedna sztuka kosztuje niecałe 2 złote, śmiało więc możemy sobie pozwolić na zakup kilku wariantów kolorystycznych. 

Wykonanie krok po kroku

Różnobarwne pompony wyglądają niezwykle efektownie, a ich wykonanie jest niezwykle proste. Możemy śmiało zaangażować w to zajęcie dzieci, ich satysfakcja z kibicowania będzie wtedy podwójna. Co jeszcze potrzeba oprócz bazowego materiału czyli bibuły? Na pewno ostre nożyczki oraz dość szeroka taśma. Najlepiej sprawdza się kolorowa taśma izolacyjna.

A więc do dzieła! Potnij bibułę w równe paski o szerokości jednego centymetra. Użyj bibuły w różnych kolorach, jeśli taka masz. Zbierz wszystkie paski z jednego końca i owiń ciasno taśmą – to będzie wasz uchwyt. Im więcej pasków tym bardziej okazały pompon. 

Przeczytaj też: http://www.mz-pan.pl/jak-wybrac-pizame-meska/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here