sen niemowlaka
fot. pexels.com

Sen niemowlęcy bywa różny. Czasem jest niespokojny, a czasem może trwać spokojnie przez całą noc. Rodzice małego dziecka mogą być wybudzani w nocy co kilkanaście minut płaczem lub krzykiem, a czasem mogą wcale nie odczuć braku snu.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/sen-niemowlaka/

Niespokojny sen

Jeśli noworodek w nocy śpi niespokojnie, wybudza się co kilkanaście minut i jesteście zmuszeni przez następne godziny nosić go na rękach, aby zasnął, to wyraźny sygnał, że czas coś zmienić. Zwłaszcza, że wasze niewyspanie budzi rozdrażnienie, stajecie się nerwowi i zestresowani, a także pragniecie drzemki o każdej porze dnia.

Przede wszystkim zastanówcie się, jak wygląda dzień maluszka. Jeśli za długo śpi za dnia, wieczorami i w nocy, po prostu nie ma ochoty spać. Wypoczęte dziecko nie zmusi się do snu. A jeśli nagłe pobudki spowodowane są bólem brzuszka, to mogą być kolki. Wówczas najlepiej zmienić nawyki żywieniowe u mamy karmiącej i podawać dziecku herbatkę z kopru włoskiego.

Śpi jak kamień!

Nie bez powodu mówi się o tym, że można spać jak niemowlę. Oznacza to, że można po prostu spać jak kamień i nie budzić się w nocy, a dopiero rano, w świetnej kondycji i bardzo wypoczętym. Taki sen u noworodka to skarb! Oznacza to, że dziecko prawidłowo się rozwija, nie martwcie się!

Jeśli zależy wam na tym, aby wasze dziecko przesypiało całą noc, zadbajcie o jego aktywność w ciągu dnia. Bierzcie dziecko na spacery na świeżym powietrzu, skróćcie drzemkę poobiednią, a także organizujcie mu czas zabawą. Dziecko, które jest aktywne i ma zajęcia, z pewnością w nocy będzie spało spokojnie i czekało na kolejny dzień pełen wrażeń!

Na kłopoty z zasypianiem polecamy wam śpiewać maleństwu, kołysać, a także tulić do piersi. Dziecko słysząc głos rodziców i czując ich obecność uspokaja się i relaksuje, a to z pewnością ułatwi mu szybsze zasypianie!

Przeczytaj też: http://www.rodzicdziala.pl/wsparcie-finansowe-500-plus/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here