Laktator to urządzenie do odciągania mleka z piersi. Dzięki możliwości wysysania mleka z piersi przez wytwarzane w laktatorze podciśnienie, mleko matki może być przechowywane na później. Dzięki laktatorowi można na przykład zostawić dziecko pod opieką innej osoby. Odciąganie pokarmu przy pomocy laktatora jest bardzo proste. Na rynku dostępne są różne typy laktatorów, w różnych cenach.

Jak działa laktator?

Podstawowa zasada działania wszystkich odciągaczy pokarmu jest taka sama. Polega ona na tym, że po przyłożeniu do piersi specjalnego lejka, pokarm jest wysysany przez podciśnienie.

Rodzaje laktatorów

Laktatory można podzielić na laktatory ręczne i laktatory elektryczne. Jedne kobiety zachwalają odciągacze ręczne, inne – tylko te na prąd, baterie czy akumulator. To, jaki laktator będzie najlepszy, zależy od samych potrzeb i możliwości karmiącej kobiety, i od jej wymagań.

Laktatory ręczne dzielimy na:

1. laktatory gruszkowe, które są wyposażone są w coś w rodzaju pompki. Jej zaciskanie i puszczanie zasysa brodawkę, z której wypływa mleko. Odciąganie pokarmu angażuje jednak obie ręce. Jedną bowiem trzeba przytrzymać przy piersi nakładkę, a drugą naciskać i puszczać gruszkę.
2. laktatory tłokowe działają na podobnej zasadzie, co gruszkowe. Ale zamiast gruszki mają tłok. Naciskany miarowo, wytwarza podciśnienie, dzięki któremu z piersi płynie mleko.
3. laktatory z pompką przy ich pomocy można odciągać pokarm jedną ręką, bo i nakładka na pierś, i pompka zamontowane są na butelce.

Odciągacze elektryczne dzieli się na:

1. zasilane tylko z sieci elektrycznej, czyli takie, które do tego by działały, potrzebują dostępu do gniazdka. Warto się więc upewnić, czy w miejscu, w którym będziesz używać laktatora, jest gniazdko elektryczne.
2. zasilane z sieci elektrycznej i na baterie. Zaletą tych modeli jest to, że można korzystać z nich zarówno tam, gdzie jest gniazdko, jak i tam, gdzie go nie ma.
3. zasilane z sieci elektrycznej, z ładowarki samochodowej oraz na baterie. doskonały laktator do korzystania podczas podroży.

Wybierz na laktator askot.pl/kategoria-produktu/dla-mamy/laktatory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here