prezent na roczek dla dziecka
fot. pexels.com

Dzieci rozwijają się w błyskawicznym tempie i ciężko za nimi nadążyć. A może wybierasz się na roczek i nie wiesz co możesz kupić maluszkowi? Sprawdź nasze propozycje zabawek edukacyjnych, które będą służyć dziecku przez długi czas, a także wspomogą jego proces rozwijania się i budowania kreatywności!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/zabawki-edukacyjne-na-roczek/

Co kupić dziecku na roczek?

Wybierając się na roczek dziecka swoich znajomych lub kogoś w rodzinie, zazwyczaj mamy dylemat co podarować dziecku. Zwłaszcza, że rodzice mogą mieć różne zabawki dla dziecka i nie zawsze wiemy, czy trafimy z prezentem. Jednakże jest kilka fajnych pomysłów na prezent, który będzie służył dziecku przez dłuższy czas i wesprze jego rozwój edukacyjny.

Dzieci bardzo szybko się rozwijają, zatem trzeba umieć za nimi nadążyć. Jeśli nie chcesz jednak ryzykować z zakupem zabawki, zawsze możesz ofiarować rodzicom dziecka fundusz pieniężny z kartką, w której wpiszesz, że pieniądze te są przeznaczone na zabawki edukacyjne i prosisz rodziców, aby właśnie na ten cel jest wydali.

Jaki prezent wybrać dla rocznego jubilata?

Pierwszym z pomysłów jest mata edukacyjna. To taka mata, na której dziecko może sobie leżeć i bawić się różnymi przedmiotami w różnych kształtach. Taka mata wspiera funkcje poznawcze dziecka, które dzięki dotykaniu, obserwacji i wprawianiu przedmiotów w ruch jest w stanie uczyć się świata.

Muzyczne zabawki to również świetny pomysł. Może nie do końca rodzice będą z niego zadowoleni, ale to przecież prezent dla dziecka. Poprzez odpowiednie dźwięki dziecko również uczy się rozpoznawania. Dlatego też takie zabawki często mają podłożone głosy i obrazki różnych zwierząt, o których dziecko może się uczyć.

Jeździk to świetne wsparcie nauki chodzenia dla dziecka. To doskonały prezent, który przysłuży się dziecku przez jeszcze 2-3 lata. Jeździk będzie również świetną atrakcją dla dziecka, które będzie mogło się z jego pomocą poruszać po domu i poznawać nowe kąty.

Przeczytaj też: http://hugus.pl/grozne-objawy-w-ciazy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here