Praca zdalna to coraz częściej wybierana forma pracy, która ma wiele zalet, ale ma też swoje wady. Jedną z wad pracy w domu jest na pewno konieczność stworzenia we własnym zakresie idealnego miejsca pracy. Jak to zrobić?

Pracując w firmie oczywiście nie musimy martwić się o to, czy posiadamy odpowiednie biurka, krzesło biurowe oraz czy oświetlenie miejsca pracy jest prawidłowe. Oczywiście, nasze miejsce pracy w biurze nie zawsze jest idealne. Dostosowanie go jednak do obowiązujących norm i zasad ergonomii leży po stronie pracodawcy. Praca w domu przenosi ten obowiązek na nas samych.

Własna przestrzeń do pracy

Praca w miejscu, w którym na co dzień odpoczywamy i spędzamy czas wolny, nie jest wcale łatwa. Podstawową zasadą jest więc wyodrębnienie specjalnego miejsca, które będzie przeznaczone tylko do pracy. Może to być osobny gabinet lub po prostu niewielki kącik w innym pomieszczeniu. Ważne jest jednak to, aby zabierając się za pracę mieć świadomość, że właśnie znajdujemy się w miejscu pracy i wszystkie inne obowiązki domowe nie mają w tym momencie znaczenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ pracujący w domu mają skłonności do zajmowania się całkiem innymi rzeczami, o których przypominają sobie w ciągu dnia: pranie, sprzątanie czy gotowanie.

Meble biurowe

Posiadając niezbędną przestrzeń należy zadbać o to, by znalazły się w niej wszystkie niezbędne do pracy elementy. Bez wygodnego krzesła i biurka trudno sobie wyobrazić wielogodzinną pracę. Należy pamiętać, że idealne krzesło do pracy powinno posiadać regulowaną wysokość siedziska i oparcia, a także regulację oparcia i podstawę na kółkach. Tak regulowany fotel biurowy zapewni możliwość jego dostosowania do indywidualnych potrzeb oraz zagwarantuje prawidłową postawę ciała podczas pracy.

Biurko powinno posiadać wystarczającą ilość miejsca na wszystkie elementy, których potrzebujesz w swojej codziennej pracy. Ponadto warto także pamiętać o prawidłowym ustawieniu nóg, co bardzo często bywa lekceważone, a doskonałym rozwiązaniem może być podnóżek.

Ostatnim elementem, na którym trzeba zwrócić uwagę w domowym biurze jest światło. Najlepiej, jeśli mamy dostęp do wystarczającej ilości naturalnego oświetlenia. Trudno to jednak osiągnąć w praktyce, dlatego konieczne jest zastosowanie sztucznych źródeł światła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here