Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa około 30 minut, jest prawie bezbolesny i zawsze wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.
Zalety powiększenia ust kwasem hialuronowym
Kontrola objętości warg – ilość wstrzykiwanej substancji jest kontrolowana, co daje lekarzowi możliwość weryfikacji docelowej objętości ust.
Możliwość podzielenia zabiegu – kształtowanie ust nie musi odbyć się podczas jednej wizyty. Zastrzyki mogą być podawane stopniowo podczas kilku zabiegów, aż zostanie osiągnięty oczekiwany rezultat.
Guzki rozpuszczają się łatwo – wszelkie grudki i guzki powstałe podczas poruszania się ust są łatwe do usunięcia.
Mniejsze siniaki – użycie kwasu hialuronowego może zmniejszyć obrzęk i zasinienie w porównaniu do innych wypełniaczy.
Racjonalne rezultaty – efekty powiększania ust są wystarczająco trwałe, choć nie permanentne.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą we wszystkich tkankach człowieka, głównie w skórze. Substancja ta odpowiada również za regulację odpowiedzi zapalnej, bierze udział w gojeniu ran oraz chroni komórki przed działaniem wolnych rodników. Modelowanie twarzy z użyciem kwasu hialuronowego i nici First Lift kosztuje 6500 zł. Efekt wypełnienia kwasem hialuronowym utrzymuje się przez ok. rok, natomiast efekt zastosowanie nici liftingujących może być widoczny nawet przez 3 lata.

Skutki uboczne kwasu hialuronowego

Powiększanie ustZanim podejmie się decyzję o zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Powiększanie ust kwasem hialuronowym może nieść ze sobą pewne skutki uboczne w postaci bólu, któremu może towarzyszyć zaczerwienienie i opuchlizny w miejscu zastrzyku. Reakcja alergiczna jest mało prawdopodobna. Ze względu na to, że wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego jest wykonany z substancji podobnej do tej, która naturalnie występuje w organizmie, nie jest w stanie wywołać reakcji alergicznej. Rzadziej występują także: ropnie, ziarniniaki, gorączka, bóle głowy, wysypka.
Najczęstsze skutki uboczne wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym to:
obrzęk
nadwrażliwość w miejscu korekcji
zaczerwienienie i ból w miejscu aplikowania kwasu
swędzenie skóry i jej nadwrażliwość.
W skrajnych przypadkach mogą wystąpić:
ciężki i przedłużający się obrzęk lub sinienie trwające od tygodnia do 10 dni
asymetria ust
grudki i nierówności w ustach
infekcja
owrzodzenie lub bliznowacenie
W przypadku pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych, które niepokoją pacjenta, powinien on skontaktować się z lekarzem specjalistą, szczególnie gdy nie ustępują one w przeciągu tygodnia od zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here