Półdługie fryzury

Istnieją pewne rodzaje ponadczasowych fryzur, które bez względu na panujące trendy zawsze będą modne. Takie uczesania najczęściej odznaczają się prostym cięciem, elegancką formą i klasycznymi kolorami. Fryzury półdługie są twarzowe i kobiece. Szczególną popularnością cieszą się fryzury do ramion z grzywką, boby, fryzury undercut i asymetryczne. Włosy wycieniowane, średniej długości, z grzywką do linii brwi pasują kobietom, które mają włosy cienkie i rzadkie. Włosy półdługie najbardziej pasują do klimatu klasycznej elegancji. Wyglądają dobrze niemal w każdej sytuacji. Przy tym są niezwykle wygodne – taka długość pozwala na związanie ich w razie potrzeby, a codzienne zabiegi pielęgnacyjne i układanie nie zajmują zbyt wiele czasu.

Dla kogo średnie fryzury damskie

Półdługie fryzuryPółdługie włosy pasują niemal do każdej kobiety, niezależnie od kształtu twarzy i wieku. Są nowoczesne a do tego dają możliwość różnych stylizacji. Włosy o takiej długości są świetnym rozwiązaniem dla tych, które starają się je zapuścić, i dla tych, które mają długie włosy, a chcą coś zmienić w swoim wyglądzie. Sięgająca do ramion fryzura będzie idealna dla:
– pań w każdym wieku, ujmuje lat
– posiadaczek cienkich włosów, którym długie włosy są nie wskazane
– pragnących zmiany, ale nie drastycznej
– zapuszczających włosów, jako fryzura przejściowa.

Zalety włosów do ramion

Włosy do ramion są lżejsze, dzięki czemu odpoczywa skóra głowy. Przy długich włosach skóra czasami boli, zwłaszcza, gdy włosy są nieodpowiednio upięte.
Na półdługie włosy zużywa się mniej kosmetyków: olejów, silikonowych olejków, szamponów, masek, odżywek… To oznacza oszczędność pieniędzy.
Wcieranie wcierek czy peelingowanie skóry głowy jest też dużo szybsze i wygodniejsze.
Tuż po umyciu półdługie włosy są bardziej odbite od nasady niż włosy długie.
Mycie półdługich włosów trwa zdecydowanie krócej.
Szybciej schną – zarówno podczas suszenia naturalnego, jak i za pomocą suszarki.

Krótsze włosy są wygodne

Włosy do ramion są łatwiejsze do stylizacji – kręcenie lokówką, prostowanie, modelowanie na okrągłej szczotce czy rozprowadzenie lakieru trwa zdecydowanie krócej i łatwiej te czynności wykonać.
Krótsze włosy mniej się plączą i łatwiej je rozczesać, rzadziej powstaje kołtun nad karkiem.
Fryzury półdługie dają wiele możliwości cięcia włosów. Są bardzo praktycznie, ponieważ można na nich wykonać wiele niezwykłych metamorfoz. Średnia długość włosów nie jest tak uciążliwa, jak w przypadku włosów długich i można tworzyć z nich różne uczesania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here