Pierwsze urodziny malucha

Gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny wszystko dość szybko potrafi wywrócić się do góry nogami. Rodzice często muszą zmienić codzienne przyzwyczajenia, bo maluch wymaga, ale z drugiej strony dostarcza sporo radości, a jego szczery uśmiech potrafi wynagrodzić wszelkie trudy.

Pierwsze urodziny malca to wyjątkowa okazja. Każde kolejne urodziny, chociaż równie ważne, nie będzie obchodziło się z taką pompą jak te pierwsze. Chociaż maluch może za wiele nie zapamięta z całej urodzinowej imprezy to zaproszeni goście z pewnością będą ją wspominać przez lata. Dekoracje na roczek dziecka to nie tylko świeczki urodzinowe na torcie, z którego maluch będzie w stanie uszczknąć kawałeczek.

Zapraszanie gości na przyjęcie

Przyjęcie urodzinowe dziecka to okazja dla rodziców na odświeżenie starych kontaktów, zaproszenie dalszych członków rodziny oraz znajomych (często również ze swoimi małymi pociechami). W efekcie dekoracje na roczek muszą być tak dobrane by stworzyć wyjątkowy klimat, który będzie względnie uniwersalny – zarówno dla dorosłych, jak i innych dzieci, które niewątpliwie pojawią się z okazji pierwszych urodzin naszego dziecka. W trakcie imprezy powinno być nie tylko słodko i obficie pod względem przysmaków, ale również ciekawie pod względem zabawy. Gadżety takie jak np. kolorowa piniata wypełniona słodkościami dla starszych dzieci lub czapeczki dla małego solenizanta/małej solenizantki to elementy, które szybko uatrakcyjnią przestrzeń domu.

Większość imprez urodzinowych z okazji pierwszego roku dziecka przygotowuje się w domu. Jest to łatwiejsze, dziecko czuje się lepiej (zna przestrzeń) i nie trzeba silić się na ponoszenie dużych kosztów związanych z wynajmem sal np. bankietowych. Przygotowując imprezę urodzinową w domu dekoracje na roczek trzeba odpowiednio dopasować. Całość musi w końcu współgrać z ogólną prezencją mieszkania. Kupienie zbyt dużej ilości dodatków przytłoczy oraz niepotrzebnie będzie rozpraszać. Na szczęście sfera produktów dekoracyjnych na imprezy dla najmłodszych jest dość spora, w efekcie można dość szybko znaleźć warianty, które wpasują się w nasze unikalne potrzeby oraz posiadany budżet. Konfetti, czapeczki papierowe w różnych kształtach, świeczki w różnych kolorach, ozdobne pudełeczka na prezenty oraz zabawki, wszystko to złoży się na wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci.

Kupować z wyprzedzeniem

Dziecko jak każdy rodzic wie jest wymagające, jednak faktem jest, że czas mija bardzo szybko. Zanim się obejrzymy nasza pociecha będzie już próbowała chodzić i składać pierwsze zdania. Niech urodziny będą szansą do wykazania się przed znajomymi i rodziną oraz fundamentem, na którym zbuduje się piękne wspomnienia na przyszłość. Trafione dekoracje na roczek bardziej uwznioślą już i tak szczególną sytuację w życiu każdego dziecka oraz rodzica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here