Spodziewając się przyjścia na świat upragnionej pociechy, starannie planujemy wystrój pokoju tak, aby dziecko czuło się w nim jak najlepiej. Już od pierwszych dni życia ważne jest, aby maluszek miał jak najlepsze warunki do wypoczynku i zabawy, ponieważ od tego zależy jego spokój i rozwój emocjonalny. Dlatego warto urządzić pokój dziecka tak, aby czuło się w nim dobrze i bezpiecznie.

Dekoracje pokoju przyjazne dziecku

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o zakupie mebli do pokoju dziecięcego, jest ich bezpieczeństwo. Jeśli szafki czy stolik posiadają ostre krawędzie, przez które dziecko może zrobić sobie krzywdę, należy je zabezpieczyć specjalnymi nakładkami. Ważnym aspektem jest także funkcjonalność mebli. Pierwsze łóżeczko powinno mieć regulowaną wysokość materaca. W pierwszym okresie życia wysoko położony materac ułatwi mamie dostęp do dziecka. Natomiast w późniejszym czasie należy go opuścić, dzięki czemu szczebelki będą stanowiły ochronę dla dziecka przed wypadnięciem na podłogę. Większość mebli przeznaczonych dla dzieci posiada niezbędne atesty bezpieczeństwa, jednak warto o nie pytać przed zakupem. Aranżując dziecięcy pokój warto również pomyśleć o ciekawych dekoracjach na ściany, które dobrze komponują się ze światem dziecka. Ciekawe pomysły możesz znaleźć w sklepie Esy Floresy w Łodzi https://esyfloresystore.pl/, z bezpiecznymi zabawkami i akcesoriami do pokoju dziecięcego. Zabawne zwierzątka na ścianie będą budziły pozytywne emocje u malucha i stworzą mu przyjazne otoczenie. Podobnie jest z ciekawymi lampkami nocnymi czy miękkimi poduszkami, na których dzieci uwielbiają się wylegiwać. Wraz z wiekiem dziecka, można dokupywać inne ciekawe akcesoria do pokoju, na przykład namiot, w którym dziecko będzie miało swoją bazę. W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć także zabawek, które odpowiednio dobrane, będą wspomagały rozwój i wyobraźnię dziecka.

Zabawki rozwijające kreatywność

Oprócz odpowiednio umeblowanego pokoju, bardzo ważne są również zabawki. Mają one ogromny wpływ na rozwój malucha, dlatego warto wybierać je starannie i dostosowywać do wieku. Jedną z zabawek, które doskonale wpływają na kreatywność są klocki. Stwarzają one różne możliwości maluchowi, dlatego mogą służyć nawet kilka lat. Wystarczy zwiększyć ich ilość, aby dziecko mogło tworzyć coraz bardziej skomplikowane budowle. Podobnie jest z puzzlami, które pobudzają kreatywność i rozwijają wyobraźnię. Nieoceniona jest jednak wspólna zabawa z rodzicami, dzięki której budujemy więź emocjonalną z dzieckiem i dajemy mu poczucie bezpieczeństwa. Dlatego warto poświęcać na nią tyle czasu, ile tylko możemy wśród innych obowiązków. Doskonałe owoce przynosi wspólne czytanie z dzieckiem, które uczy się dzięki temu szybciej mówić i rozwija wyobraźnię. Książeczki powinny więc znaleźć się w każdym dziecięcym pokoju. Jeśli odpowiednio zadbamy o aranżację i wyposażenie dziecięcego pokoju, stworzymy dziecku świat, w którym będzie się dobrze rozwijało, czuło i miało poczucie bezpieczeństwa. Dom jest bowiem dla niego najważniejszym miejscem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here