Wszechstronne, komfortowe, idealne dla najmłodszych – pajacyki niemowlęce, ponieważ to właśnie o nich mowa, są jednym z podstawowych ubrań w wyprawce niemowlaka. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać te najlepsze dla malucha.

Pajacyki to nic innego jak kombinezon, który ma długie nogawki bez rozcięć na dole, dlatego pokrywają one także stópki. Rękawki najczęściej także są długie. Dzięki temu pajacyki mogą być stosowane zamiast kaftanika i spodenek dziecięcych. Po prostu zakładamy jedno ubranie i to wszystko.

W sprzedaży możemy znaleźć najróżniejsze pajacyki niemowlęce, dlatego warto zapoznać się z modelami proponowanymi nam przez producentów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupów?

  1. Odpowiedni materiał

Przede wszystkim musimy sprawdzić materiał. Idealny wybór to bawełna, która jest rekomendowana na wszystkie ubranka niemowlęce. Jest delikatna i przyjazna dla skóry, miękka i wygodna, a także można prać ją w wysokich temperaturach. 

W sprzedaży znajdziemy też pajacyki wykonane z poliestru – lepiej ich unikać, ponieważ jest to materiał sztuczny, może nasilać pocenie się, powodować odparzenia i reakcje alergiczne.

1. Właściwy rozmiar

Zarówno zbyt duże, jak i zbyt małe pajacyki niemowlęce nie będą dla dziecka komfortowe. Właśnie dlatego powinniśmy wybrać ubrania w rozmiarach pasujących na malucha – pajacyki najczęściej produkowane są w najmniejszych rozmiarach 56 oraz 62. Najlepiej kupić je w każdym z tych rozmiarów.

 2. Zapięcie

W przypadku takich kombinezonów sposób zapięcia jest bardzo ważny. Zdecydowanie najwygodniejsze będą pajacyki zapinane z przodu – w ten sposób ubieranie i rozbieranie dziecka będzie najłatwiejsze. Będziemy mogli po prostu nałożyć ubranie na ręce i nogi, a potem zapiąć z przodu.

W sprzedaży znajdziemy też pajacyki z zapięciami znajdującymi się przy nóżkach – są bardzo wygodne przy zmianie pieluszek, ale nałożenie ich na dziecko może wymagać trochę czasu.

3. Detale

Pamiętajmy, aby ubranie nie miało niewygodnych szwów oraz dekoracji, na przykład naszywek, które mogą podrażniać skórę dziecka. Lepiej także wyciąć metkę, gdy wykonana jest z szorstkiego materiału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here