fałdki na brzuchu - jak je zlikwidować?

Oponka na brzuchu to dość uporczywy problem, z którym zmagają się zazwyczaj kobiety. Jak sobie z nim poradzić? Czy wystarczy poćwiczyć od czasu do czasu, a może ograniczyć ilość spożywanego jedzenia? Niestety nie. Nadmierna tkanka tłuszczowa, który gromadzi się w okolicy brzucha stanowi pewnego rodzaju organ, który w określonych warunkach raz wyłapuje albo uwalnia kwasy tłuszczowe. Oprócz tego spełnia funkcję wydzielniczą oraz termoizolującą. Dlatego nie jest tak łatwo się go pozbyć.

Co przeszkadza nam w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu z okolicy brzucha?

Praktycznie każdego dnia popełniamy wiele błędów, które sprawiają że tłuszcz gromadzi się w okolicy brzucha. O których złych zachowaniach mowa?

Zbyt krótki sen

Osoby, które borykają się z zaburzeniami snu, wykazują tendencję do spożywania większej ilości jedzenia niż osoby, które każdej nocy dobrze się wysypiają. Z czego to wynika? Gdy sen w trakcie nocy jest zbyt krótki dochodzi do obniżenia poziomu leptyny, a to z kolei przyczynia się do zwiększenia produkcji greliny. Grelina odpowiada za przyrost masy ciała.

Nadmierny stres

Pod wpływem stresu dochodzi do rozregulowania gospodarki hormonalnej w naszym organizmie. A to z kolei wpływ na zmianę naszej masy ciała. Dochodzi do jej wzrostu. Podczas sytuacji stresowych dochodzi do wzrostu poziomu kortyzolu, który jest produkowany przez nadnercza. Gdy mamy go zbyt dużo w organizmie, powstają sprzyjające warunki do gromadzenia się tkanki tłuszczowej.

Przeczytaj też: https://www.zouza.pl/ktore-produkty-mozemy-bez-obaw-mrozic/

Nieprawidłowa dieta

Główną przyczyną zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha jest spożywanie posiłków, które są bogate w niezdrowe tłuszcze, węglowodany i cukier. Życie w dzisiejszych czasach jest dość szybkie, przez to większość osób nie przywiązuje uwago do tego co je. Zazwyczaj są to niezdrowe produkty, które sprawiają że tkanka tłuszczowa zaczyna się gromadzić tam gdzie nie trzeba.

Brak aktywności fizycznej

Jeżeli chcemy skutecznie pozbyć się nadmiernych kilogramów, jednym z najbardziej efektywnych sposobów jest wprowadzenie do swojego życia regularnej aktywności fizycznej. Systematycznie wykonywane ćwiczenia przyśpieszają przemianę materii, co z kolei przekłada się na spalanie tkanki tłuszczowej. Tylko regularny wysiłek fizyczny jest w stanie pomóc nam w utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Źródło: https://powolipoprostu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here