Odżywki do włosów kręconych

Kręcone włosy wymagają specjalnego traktowania. Najlepsze kosmetyki do włosów kręconych są pozbawione parabenów i silikonów. Włosy kręcone są delikatne, wrażliwe na uszkodzenia i złamania. Ich struktura jest bardzo zbliżona do struktury włosów wysokoporowatych. Naturalnie kręcone włosy to marzenie milionów kobiet i jednocześnie duże wyzwanie pielęgnacyjne i stylizacyjne. Odżywki zawierają substancje utrzymujące wilgoć w obrębie włosów. Są to składniki takie jak:
gliceryna,
glikol propylenowy,
sorbitol.
Odpowiednia pielęgnacja fal i loków nie może kończyć się na wyborze odpowiedniego szamponu i odżywki. Kolejnym krokiem w pielęgnacji kręconych włosów jest odpowiednie suszenie włosów.

Jak pielęgnować włosy kręcone

Odżywki do włosów kręconychWłosy kręcone potrzebują o wiele dokładniejszej i bardziej przemyślanej pielęgnacji, niż włosy proste.
1. Zrezygnuj z szamponów zawierających detergenty syntetyczne, czyli SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i SLES (Sodium Laureth Sulfate). Siarczany sprawiają, że kosmetyki lepiej się pienią jednak wysuszają włosy i zmniejszają ilość naturalnych olejów.
2. Do mycia włosów stosuj odżywki.
3. Myj włosy w ciepłej wodzie. Ostatnie płukanie najlepiej wykonać chłodniejszą wodą.
4. Rozczesuj włosy tylko na mokro.
5. Korzystaj z produktów do stylizacji włosów kręconych
6. Jeśli możesz pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia. Jeśli nie masz czasu – użyj suszarki z dyfuzorem i włącz zimny nawiew.
7. Podcinaj regularnie końcówki włosów.
8. Odpowiednia szczotka/grzebień- szczotka tangle teezer/ drewniany grzebień
9. Wybieraj lekkie kosmetyki do włosów kręconych, które nie obciążają fryzury.
10. Mocny lakier przeciw puszeniu się włosów i zabezpieczający przed wilgocią to podstawa w każdej łazience.

Najlepsze odżywki do kręconych włosów

1. Bouncy Curl Cream – arganowa odżywka do włosów kręconych- natychmiast odmładza kręcone oraz faliste włosy. Specjalna technologia curl memory pobudza, a także dodaje sprężystości i wyrazistości włosom bez żadnego obciążenia, podczas gdy olej arganowy odżywia i ułatwia rozczesywanie pozostawiając włosy sprężyste, błyszczące i łatwe do ułożenia.
2. Davines Love Curl – odżywka podkręślająca skręt włosów- podkreślająca skręt włosów przeznaczona szczególnie do włosów falowanych i kręconych. Intensywnie przeciwdziała wysuszeniu i efektowi zmiękczenia.
3. Odżywka Matrix Total Results Curl Please Conditioner dodająca sprężystości włosom kręconym. Jest bogata w skrobię pszenną, proteiny pszenicy, olej jojoba i polimery. Świetnie dyscyplinują one włosy. Sprawiają, ze stają się sprężyste i miękkie.
4. Odżywka Goldwell Dualsenses Curly Twist nawilżająca do włosów kręconych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here