Odżywki dla kobiet

Siłownia jest miejscem, z którego mogą korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nie trudno jednak zauważyć, że większość klientów stanowią panowie, podczas gdy pań najczęściej jest tam niezbyt wiele. Suplementy diety są to środki żywieniowe, które bazują na substancjach, z którymi organizm ma styczność na co dzień w posiłkach jakie zjadamy. Jednak różnica polega na tym, że ilość poszczególnych substancji aktywnych w pokarmach jest niewielka, zbyt mała, by uzyskać satysfakcjonujący efekt biologiczny w postaci np. wspomagania siły mięśniowej. Suplementacja u kobiet jest tak samo wskazana jak u mężczyzn i różni się tylko kilkoma elementami, wynikającymi z różnic hormonalnych w obu płciach. Odżywki dla kobiet są pomocne w zdobywaniu przez trenujące panie wymarzonej sylwetki.

Odżywka białkowa

Odżywki dla kobietOdżywki białkowe, chociaż często reklamowane są jako unikatowe mieszanki surowcowe wywołujące szybką rozbudowę masy mięśniowej, są tak naprawdę – jak sugeruje nazwa – po prostu źródłem białka. Do zalet stosowania odżywki dla kobiet białkowej należą, między innymi:
wygoda – odżywka proteinowa to szybki i wygodny sposób na dostarczenie porcji białka.
lepsza regeneracja – przyjęcie porcji łatwo przyswajalnego białka po zakończeniu wysiłku to znakomity sposób na przyspieszenie tempa procesów regeneracyjnych.
zmniejszenie łaknienia – porcja odżywki białkowej może być znakomitym sposobem na zmniejszenie uczucia głodu i ochoty na coś słodkiego.
szybszy metabolizm – białko jest najbardziej termogennym składnikiem pokarmowym, jego spożycie przyspiesza przemianę materii ,sprawiając, że organizm spala więcej energii;

Funkcje odżywek

uzupełnienie diety o białko w przypadku niedoborów wzbogacenie diety o niezbędne egzogenne aminokwasy poprawienie i przyspieszenie metabolizmu dożywienie mięśni i ich rozbudowa poprawienie regeneracji zwiększenie beztłuszczowej masy ciała poprawienie walorów smakowych posiłków zwiększenie wygody przygotowania posiłku potreningowego

Odżywki- suplementy diety

Kobiety mogą bez obaw sięgnąć na przykład po aminokwasy, a zwłaszcza po BCAA. Aminokwasy rozgałęzione ułatwiają bowiem spalanie tkanki tłuszczowej i ograniczają łaknienie, co jest szczególnie ważne dla kobiet zainteresowanych redukcją wagi. Kretyna poprawia bowiem zdolności wysiłkowe oraz opóźnia moment wystąpienia zmęczenia podczas treningu. Wzrost siły i wytrzymałości można zauważyć już po 2-3 tygodniach stosowania suplementów kreatynowych. Odżywki białkowe można stosować jako zamienniki normalnych posiłków. To szybkie i wartościowe pożywienie, które doskonale sprawdzi się nawet w pracy, jako drugie śniadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here