Odżywka do włosów suchych

Pamiętaj, że zadaniem szamponu jest głównie oczyszczenie skóry głowy, za pielęgnację odpowiada odżywka. Stosuj ją po każdym myciu. Kiedy pasma są ciągle przesuszone, sięgnij po zaawansowane wersje tego kosmetyku. Mają bogatszą formułę, więcej składników aktywnych wysokiej jakości. Zawierają odpowiednio dobrane humektanty, czyli nawilżacze, jak i emolienty, substancje zamykające wilgoć wewnątrz włosa.

Najlepsze odzywki do włosów suchych

O’Herbal, odżywka do włosów suchych i zniszczonych z ekstraktem z lnu- Nadaje włosom blask, jedwabistą miękkość, a przede wszystkim ułatwia późniejsze rozczesywanie. Powodem suchości włosów jest nieodpowiednia dieta, źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji, a często nawet stosowanie tylko i wyłącznie szamponu, bez odżywki oraz częste farbowanie i stylizacja na gorąco.

Pielęgnacja suchych włosów

Odżywka do włosów suchychWłosy suche pozbawione są otoczki tłuszczowej, która jednocześnie chroni włosy przed uszkodzeniami, ale także zapobiega odparowywaniu z włosa wody. Przyczyniają się do tego także często rozchylone łuski, dlatego emolienty są niezbędne w pielęgnacji włosów suchych i moim zdaniem powinny stanowić bardzo dużą jej część, ponieważ odpowiadają one właśnie za stworzenie wspomnianej wyżej otoczki i pomagają zachować wilgoć we włosie. Włosy suche nie posiadają niemalże naturalnej otoczki tłuszczowej, którą powinny mieć włosy zdrowe. Z tego powodu tracą one dodatkowo naturalną wilgoć z wnętrza, co prowadzi do większego jeszcze wysuszenia. Włosy suche wymagają wyjątkowo delikatnego traktowania na co dzień, przede wszystkim należy zaniechać suszenia ich suszarką lub stosowania prostownicą – takie zabiegi jeszcze bardziej je wysuszą.

Ranking odzywek do włosów suchych

1. Isana, Professional, odżywka do włosów zniszczonych i suchych- zapewnia bogatą, dogłębną pielęgnację włosów; zawiera olej arganowy i olej z pestek śliwek; wykorzystuje technologię jonową, która zapobiega elektryzowaniu się włosów. Potrójny efekt formuły: wzmocniona odporność włosów, gładkość, intensywny połysk.
2. SYOSS, Keratin Hair Perfection 02, odżywka do włosów suchych i bez energii- z kompleksem keratynowym stworzona do włosów suchych i bez energii uzupełnia keratynę głęboko w komórkach włosów dla 100% odbudowy struktury włosa. Wygładza włókno dla łatwiejszego rozczesywania i 100% miękkości. Zapewnia włosom olśniewający blask.
3. Dove, Nutritive Solutions, odżywka do włosów puszących się i suchych- Zawiera lekki, nie natłuszczający kompleks odżywczych olejków z olejkiem arganowym. Zaprojektowany, aby docierać do poziomu komórek włosa. Pomaga zachować równowagę między elastycznością i odżywieniem włókien.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here