Kupno mieszkania to ogromna inwestycja. Śmiało można stwierdzić, że to jedno z największych przedsięwzięć z jakim człowiek mierzy się w swoim życiu. Własne mieszkanie to przecież ogromny ładunek emocjonalny, to własna przystań, miejsce w którym mamy czuć się komfortowo i bezpiecznie, w którym będziemy się rozwijać, w którym dorastać będą nasze dzieci, a my doczekamy szczęśliwej starości.

Zakup mieszkania wiąże się również z ogromnymi kosztami. Często wydajemy na nie oszczędności całego życia, jeszcze częściej zadłużamy się na wiele lat biorąc kredyt, wszystko po to by zrealizować marzenie o własnym mieszkaniu.

Od podjętej decyzji zależy to czy będziemy z wyboru zadowoleni czy nie. To z kolei jest w dużej mierze uzależnione od tego czy trafimy na lokum, które spełni nasze oczekiwania.

Oferta mieszkaniowa jest bardzo szeroka, jak więc w tak dużej bazie mieszkań znaleźć to, które będzie tym wymarzonym, jak nie przeoczyć tego co może nam się podobać. Jest kilka sposobów.

Po pierwsze – trzeba na bieżąco monitorować rynek nieruchomości w swoim mieście. Można wybrać kilku deweloperów, zaglądać systematycznie na ich stronę oraz strony w mediach społecznościowych – tam będą aktualne informacje o bieżących inwestycjach.

Warto zapisać się na newslettery oraz czytać branżową prasę związaną z nieruchomościami. Informacje o nowych inwestycjach często pojawiają się również w lokalnych gazetach i ich internetowych wydaniach.

W ogóle internet nadal pozostaje najlepszym narzędziem poszukiwania mieszkania. Zwłaszcza wyszukiwarka Google, która daje możliwość wpisania bardzo szczegółowych haseł np. nowe mieszkania na sprzedaż Lublin lub inne w zależności od tego czego szukamy. Dzięki internetowi można bez wychodzenia z domu sprawdzać to co się dzieje w sferze nieruchomości w danym mieście, kontaktować się mailowo z wybranymi deweloperami itp. Internet oferuje znacznie więcej narzędzi, ułatwiających dokonanie właściwego wyboru jak np. wirtualny spacer po mieszkaniu, wizualizacje 3d pomieszczeń, dzięki którym kupujący może zobaczyć jak mogłoby wyglądać już urządzone mieszkanie co może być bardzo pomocne w podjęciu decyzji.

Można również poszukać informacji na różnego rodzaju forach internetowych – sprawdzić co inne osoby piszą na temat danego dewelopera, czy są zadowolone z realizacji, czy nie ma żadnych niespodzianek i problemów. Jednak do informacji zawartych na takich forach też trzeba podchodzić ostrożnie ze względu na to, że dość częstą praktyką jest oczernianie firmy przez konkurencję, poprzez opisywanie nieprawdziwych sytuacji, które mają zaszkodzić firmie.

Dlatego warto osobiście weryfikować źródła, nawet przejść się po lokalach już sprzedanych i zapytać co mieszkańcy myślą o inwestycji i czy dobrze im się mieszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here