Pierwsza Komunia Święta to dla wielu osób bardzo ważne wydarzenie religijne w życiu ich dziecka, ale też poważne wyzwanie logistyczne, dlatego skrupulatne przygotowania zaczynają się z dużym wyprzedzeniem. Ogromne znaczenie ma komunijny strój – alby, takie same dla każdego dziecka, albo eleganckie garnitury i białe sukienki. Konieczna jest też odpowiednia fryzura, zwłaszcza dla dziewczynek. Jakie są trendy w 2018 roku i na zwracać uwagę, planując komunijne uczesanie dla dziecka? Podpowiadamy!

Fryzury komunijne – co jest ważne?

Przygotowując się do Pierwszej Komunii Świętej, dziewczynki marzą o wyglądzie księżniczki, a chłopcy chcą wyglądać elegancko i  doroślej w swoich uroczystych garniturach. Do całego wyglądu musi więc pasować również fryzura. Oprócz wybrania uczesania, które nawiązuje do aktualnych trendów, w przypadku najmłodszych, warto też zwrócić uwagę na kilka ponadczasowych elementów, które sprawiają, że elegancka fryzura komunijna będzie odpowiednia dla dziecka. Dobrze jest więc:

  1. wybrać taką fryzurę, która nie będzie zbyt poważna, ale jednocześnie podkreśli uroczysty wygląd dziecka w tym ważnym dniu,
  2. dopasować uczesanie do temperamentu dziecka, które musi wykazać się dużą cierpliwością podczas wizyty u fryzjera, ale też nie zepsuje fryzury, bawiąc się włosami już w trakcie uroczystości,
  3. dopasować komunijną fryzurę do stroju, np. zwiewnej sukienki ozdobionej koronkami, w stylu małej księżniczki, albo prostej i bardzo eleganckiej alby,
  4. ocenić kondycję włosów – ich długość, stan, gęstość, aby można było dobrać najodpowiedniejsze uczesanie, które będzie pięknie się prezentować przez wiele godzin,
  5. wybrać fryzurę, która będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim będzie wygodna dla dziecka.

Wiedząc to wszystko, łatwiej będzie można wybrać komunijną fryzurę, aby dziecko wyglądało uroczyście, a jednocześnie nie straciło swojego dziecięcego uroku. Fryzury na komunię dla dziewczynek, zarówno najmodniejsze, jak i ponadczasowe, można poznać, odwiedzając stronę: https://www.jeanlouisdavid.pl/artykul/fryzury-komunijne_a9350/1. Liczne porady, rozpisane fryzury krok po kroku i przykłady uczesań mogą stać się najlepszą inspiracją.

Fryzury na komunię dla dziewczynek

Loki, koki i warkocze to absolutne hity wśród komunijnych trendów dla dziewczynek. Odpowiednio wykonane, będą prawdziwą ozdobą, dodadzą elegancji i klasy, a przy tym podkreślą dziecięcy urok.

Wśród najmodniejszych fryzur komunijnych dla dziewczynek jest kok a’la baletnica. W przypadku tej fryzury, im dłuższe włosy, tym lepiej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby eleganckiego koka wykonać także z włosów o średniej długości. Wystarczy dobrze je rozczesać i związać w wysokiego kucyka, a następnie nałożyć na niego wypełniacz do koków. Kitkę należy równomiernie rozłożyć na wypełniaczu i owinąć gumką. Resztę włosów wystarczy owinąć wokół koka, zakrywając w ten sposób gumkę, i ciasno upiąć wsuwkami. Warto też wygładzić i nabłyszczyć włosy, aby fryzura jak najbardziej przypominała eleganckie upięcie baletnicy.

Inną, ponadczasową fryzurą komunijną dla dziewczynek, która jednocześnie wpisuje się w aktualne trendy, jest warkocz typu kłosek. Doskonale wszystkim znany i często noszony na co dzień, może okazać się wyjątkowo elegancką fryzurą, idealną na Pierwszą Komunię Świętą. Kłoska można wykonać na kilka sposobów:

  • klasycznie, na środku głowy, robiąc ciasne i mocne sploty,
  • poluzowując poszczególne pasma, aby warkocz nabrał lekkości i wpisał się w najgorętsze trendy fryzjerskie,
  • z boku głowy, aby opadał na ramię.

Warkocz warto przyozdobić kokardą albo ozdobną spinką. Takie uczesanie jest eleganckie i klasyczne, a przy tym bardzo wdzięczne i pełne uroku.

Kok i warkocz można połączyć w jedną fryzurę, tworząc doskonałą alternatywę dla obu uczesań. Kok z warkocza jest nie tylko elegancki, ale przede wszystkim bardzo wygodny i uroczy. Wystarczy zapleść luźny warkocz dobierany, od samego czubka głowy. Końcówkę trzeba związać cienką gumką i podwinąć pod spód, chowając ją pod warstwą splotu. Na koniec warto zabezpieczyć uczesanie wsuwkami, można też rozluźnić poszczególne sploty palcami, aby fryzura nabrała więcej lekkości.

Absolutną klasyką wśród komunijnych uczesań dla dziewczynek są loki. W zależności od długości włosów i ich grubości, mogą to być mocne i wyraziste skręty albo naturalne i lekkie fale. Oba warianty prezentują się pięknie, podkreślając subtelną, dziecięcą urodę. Aby fryzura była trwała, warto wykonać ją przy pomocy papilotów lub wałków, nałożonych na wilgotne włosy na całą noc. Alternatywą jest elektryczna lokówka, która pozwoli w krótkim czasie osiągnąć podobny efekt. Do rozpuszczonych, skręconych włosów idealnie pasują żywe kwiaty, jako wyjątkowa ozdoba. Fryzury na komunię z wiankiem są kolejną, najmodniejszą propozycją, która sprawdzi się na komunię.

Fryzury na komunię dla chłopców

Wbrew powszechnej opinii, koniecznie trzeba zatroszczyć się również o fryzurę na komunię dla chłopców. W ich przypadku sprawa jest zdecydowanie łatwiejsza niż u dziewczynek, ale brak skomplikowanych upięć czy misternie wykonywanych splotów nie oznacza, że komunijna fryzura dla chłopca nie ma znaczenia.

Chłopięce fryzury komunijne w 2018 roku to te, które są inspirowane np. wielkimi gwiazdami sportu. Niejeden chłopiec chciałby mieć fryzurę jak jego idol, np. David Beckham czy Robert Lewandowski. Krótko przystrzyżone włosy z odrobinę dłuższą grzywką pozwolą zaczesać ją na bok albo postawić do góry. Oba warianty są wygodne, stylowe i bardzo lubiane przez małych elegantów.

Jeśli chłopiec ma dłuższe włosy, dobrze jest delikatnie je podciąć i nadać im wyraźny kształt, np. w formie grzybka. Nie warto drastycznie zmieniać ulubionej fryzury dziecka i mocno ścinać włosów, nawet z powodu Pierwszej Komunii  Świętej.

Skromne i proste uczesanie, które przy okazji będzie bardzo wygodne, to najlepszy wybór na komunijną fryzurę dla chłopca.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here