Modelowanie brwi

Starannie wyregulowane i delikatnie podkreślone sprawią, że nasze spojrzenie nabierze blasku. Obecnie modne są bardzo starannie wyczesane i wykonturowane łuki brwiowe, które na twarzy mogą wyglądać nawet dość ostro. Tak mocny i wyraźnie zarysowany kształt nie jest korzystny dla wszystkich. Należy pamiętać o tym, że trendy dyktują sezonową modę, natomiast w makijażu najważniejsze jest, by podkreślał atuty urody. Aby dopasować dla siebie elementy makijażu proponowane przez obecny styl, należy uwzględnić indywidualny typ urody oraz niezbędne techniki i akcesoria. Najpierw wyreguluj brwi, a potem zastanów się nad ich idealnym kształtem. Jeśli obawiasz się własnoręcznej regulacji, zgłoś się do doświadczonej kosmetyczki, która dodatkowo pokaże, jak brwi regulować i i dbać o ich gęstość.

Stylizacja brwi krok po kroku

Modelowanie brwiKrok 1
Podczas nakładania podkładu staraj się ominąć łuk brwiowy. Jeśli jednak to się nie uda, usuń namiar kosmetyku specjalną szczoteczką.
Krok 2
Kolejnym krokiem jest podkreślenie dolnej krawędzi brwi, która posłuży za podstawę idealnego łuku. Jednym pociągnięciem zrób precyzyjna linię.
Krok 3
Tym samym kosmetykiem namaluj prostą linię na czubku łuku brwiowego – pociągnij ją aż do końca.
Krok 4
Do wypełnienia luk możesz użyć o ton ciemniejszego koloru korektora, ale do uformowania początku brwi dobrze sprawdzi się ten jaśniejszy. Przednia część brwi powinna być nieco jaśniejsza, niż jej środek i końcówka.
Krok 5
Idealne wykończenie uzyskasz nakładając pod łuk brwiowy rozświetlający korektor, którym „wyczyścisz” ewentualne pomyłki i rozjaśnisz górną powiekę.

Podstawowe produkty do brwi

Do podkreślania brwi może służyć cień do powiek, flamaster, pomada, kredka. I tylko od nas zależy, którym produktem najlepiej nam się pracuje. Kształt brwi powinien zostać dobrany do kształtu twarzy. Zazwyczaj jednak idealnym kształtem jest opadający łuk. Jeśli masz gęste brwi i niesforne włoski przyda Ci się żel lub wosk do ich ułożenia.
Kredka do brwi- powinna się łatwo rozprowadzać przy pomocy „krótkich ruchów” w obrębie konturu brwi.
Żel do stylizacji- naturalnie podkreśla włoski, a malutka szczoteczka pozwala precyzyjnie ukształtować pożądaną linię.
Puder do brwi- to puder do okolic brwi stworzony po to, aby w naturalny sposób je wygładzić i podkreślić.
Wosk do brwi- wygładzi odstające i wywijające włoski, nadając im przy tym subtelnego blasku. Nakładając preparat należy pamiętać o jego niewielkiej ilości, aby nie uzyskać wrażenia tłustych brwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here