Styl nowoczesny wnętrz to głównie minimalizm i uproszczenie form. Oszczędność dotyczy też kolorów. Co nie oznacza, że nowoczesne znaczy jednobarwne. Obecnie zamiast feerii barw stosuje się odpowiednio dobrane kolorystyczne akcenty, które podkreślają charakter wnętrza. Dość często są to kontrastowe zestawienia kolorystyczne.

Wykończenie

Standardem jest obecnie szkło we wnętrzach. Duże przestronne okna, czy wręcz całe ściany są to nie tylko trend ale też oszczędność energii. Dzięki właściwości przepuszczania promieni słonecznych wnętrza są dobrze doświetlone i przenika do środka dużo energii cieplnej (ze słońca). Po odpowiednich obróbkach szkło staje się materiałem wytrzymałym, chętnie stosowanym w budownictwie.

Do wykańczania wnętrz szkło też jest często używanym materiałem. Lacobele na ścianie w kuchni, czy jako drzwi szafy zabudowanej to już obecnie standard. Ogromną zaletą jest uniwersalność tego tworzywa, można z powodzeniem łączyć go z innymi. Drewno oraz metal są równorzędnymi materiałami, za pomocą których można wykończyć wnętrze z klasą.

Elementy szklane w parze

Dobrze zaprojektowane wnętrze wbrew pozorom jest bardzo istotnym czynnikiem poprawiającym samopoczucie. W stylu nowoczesnym już nie ilość jest wyznacznikiem poziomu, ale jakość. Dlatego takim powodzeniem cieszą się ostatnio meble drewniane czy metalowe elementy we wnętrzach.

Każdy z tych materiałów z powodzeniem łączy się ze szkłem. Przy czym takie połączenie wygląda bardzo interesująco. W nowoczesnych wnętrzach można takie pary szkło – metal czy drewno i metal wykorzystać w praktycznie każdym miejscu. Wszystko zależy od wizji projektanta i dopasowania elementów.

Światło w nowoczesnych wnętrzach

Obecnie prowadzony przez nas tryb życia wymaga dobrze oświetlonych pomieszczeń. Przeszklone duże powierzchnie na pewno są bardzo w tym pomocne. Jednak ze względu na szerokość geograficzną naszego kraju, w miesiącach zimowych naturalne światło nie zaspokaja naszych potrzeb. Rozwiązaniem jest oświetlenie sztuczne, najbardziej korzystne (dla naszego zdrowia) jest to zbliżone barwą do naturalnego.

Wykańczanie światłem wnętrz wymaga pewnych umiejętności. Inne natężenie  będzie pożądane w pomieszczeniach do pracy z komputerem, inne w pomieszczeniach do rozrywki. Dobrze jest umieścić kilka rodzajów oświetlenia w pomieszczeniu. Na przykład ogólne oraz punktowe, czy rozproszone po bokach pomieszczenia.

Aranżacja wnętrza po wgryzieniu się w temat nie jest wcale trudna. Dzięki temu, że mamy do dyspozycji tyle efektownych dodatków. Poza tym wykorzystać możemy mało elementów aby bardzo efektownie urządzić. Wykorzystując możliwości jakie nam daje światło oraz za pomocą drewna, szkła i metalu można bardzo efektownie urządzić nowoczesne wnętrze.

Źródła:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here