Łupież a farbowanie włosów

Łupież pojawia się, gdy skóra głowy jest przesuszona i się łuszczy. Najważniejsze by szampon miał w składzie co najmniej jeden z poniższych składników:
siarkę,
kwas salicylowy,
cynk,
selen,
smołę pogazową.
Jeśli chodzi o łupież a farbowanie włosów to zdania są podzielone. Jedni uważają, że można farbować włosy. Natomiast inni, że to pogorszy łupież, ponieważ farba dodatkowo wysusza skórę. Jednak tak naprawdę możemy połączyć szampony po koloryzacji razem z tym przeciwłupieżowymi. Jeśli jednak łupież jest poważną przyczyna to koniecznie powinniśmy zgłosić się do specjalisty.

Łupież

Objawy łupieżu nie są trudne do zaobserwowania – białe, natłuszczone kawałki martwej skóry można zauważyć na włosach i na ramionach, skóra głowy zaczyna swędzieć. Zazwyczaj, by wyleczyć łupież, wystarczy zastosować szampon przeciwłupieżowy, który może zawierać składniki, takie jak cynk, kwas salicylowy, ketokonazol. Mają one działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne oraz opóźniają proces łuszczenia.

Jak pielęgnować włosy z łupieżem

Łupież a farbowanie włosówstarannie myj głowę
wybierz odpowiedni szampon przeciwłupieżowy (preparaty te zawierają m. in. selen, cynk, dziegcie, siarkę i kwas salicylowy); wcieraj we włosy również specjalne płyny przeciwłupieżowe
podczas mycia pozostaw szampon na włosach ok. 3-5 minut i dopiero po tym czasie spłukaj go
płucz włosy w naparach ziołowych, m. in. rumianku, tataraku, skrzypu
masuj skórę głowy opuszkami palców w czasie mycia – to pomoże usunąć stary, złuszczony naskórek oraz wniknąć substancjom leczniczym zawartym w szamponie w głąb skóry
używaj tylko czystych szczotek i grzebieni
jeśli czujesz, że skóra głowy cię swędzi, odstaw na jakiś czas żele, pianki i odżywki do włosów

Ranking szamponów przeciwłupieżowych, farbowanych

1. Pure Color, Przeciwłupieżowy, Szampon do włosów farbowanych– myje, nie plącze, oczyszcza skórę głowy, nie trzeba nakładać odżywek bo dba o włosy sztywne i plączące się.
2. Loreal Instant Clear Nutrition – szampon przeciwłupieżowy do włosów suchych i farbowanych- natychmiast usuwa łupież i zmniejsza uczucie swędzenia skóry głowy.
3. Clear, Damaged & Colored Hair Repair, Szampon przeciwłupieżowy do włosów farbowanych i zniszczonych- to szampon do włosów zniszczonych i farbowanych, który równocześnie pomaga przywrócić naturalny poziom nawilżenia suchej skórze głowy.
4. Head’up szampon przeciwłupieżowy do włosów farbowanych Color Protection- awarta w szamponie head’Up formuła Active+Zinc Pyrithione usuwa oznaki łupieżu,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here