Kryształowy żyrandol

W świecie, w którym jesteśmy nieustannie bombardowani nowymi technologiami, wydaje się, że nie ma sposobu, aby cały czas być na topie i podążać za nowymi trendami. Kobiety jednak wiedzą, że niektóre rzeczy nigdy nie wychodzą z mody, np. małe czarne sukienki lub czerwone szminki. Bardzo podobnie jest z żyrandolami kryształowymi.

Żyrandole kryształowe wiele lat temu były zawieszane w pałacach i zamkach, od samego początku swojego istnienia stały się uniwersalnym symbolem klasy i elegancji. Barokowe kościoły, sale ceremonialne lub zamkowe to klasyczne wnętrza, w których większość ludzi wyobraża sobie zawieszony kryształowy żyrandol. Niewątpliwe to logiczne rozumowanie, ponieważ kryształowe żyrandole były chlubą arystokratycznych rodzin od stuleci, a także podkreślały piękno kościelnych budynków. Pierwotnie znalezione w średniowiecznych dworach żyrandole rozświetliły każde niesamowite wnętrze od Versailles do Titanica po nowoczesne pięciogwiazdkowe kurorty. Kryształowe żyrandole najczęściej można zaobserwować w operach, salach koncertowych, teatrach oraz innych wykwintnych miejscach.

Współcześnie wiele osób wiesza kryształowe żyrandole w swoich domach i mieszkaniach, po za tym wykorzystują je nie tylko, jako oświetlenie salonowe. Wyglądają naprawdę obłędnie i umieszczone w pokojach gościnnych, holach, sypialniach oraz jadalniach natychmiastowo przykuwają wzrok gości oraz mieszkańców.

Nowoczesne podejście

Kryształowe żyrandole to coś więcej niż tylko eleganckie i stare wzory, świat oświetlenia dodał także nową warstwę luksusu, dzięki której żyrandole kryształowe występują i są inspirowane w stylem antycznym i vintage. Nowoczesne elementy konstrukcyjne wywołały nową falę interesujących opcji oświetlenia mieszkania i domu. Powstały żyrandole w nieszablonowych kształtach, asymetrycznych wodospadach i z zawieszkami LED. Umieszczenie tak wykwintnego elementu rzeźbiarskiego w swoim salonie na pewno będzie wiśnią na szczycie w każdym domu i mieszkaniu.

Głównie młode osoby najczęściej lubią bawić się modą i chętnie sięgają po niespotykane dekoracje i oświetlenia, czyli kryształowe żyrandole. Współcześnie żyrandole kryształowe są wykorzystywane w bardziej wyjątkowy sposób niż kiedykolwiek wcześniej. Przeniosły się poza foyer oraz jadalnie i można je dostrzec w każdym innym pomieszczeniu. Wiele osób sięga po nietypowe rozwiązania i umieszcza kryształowe żyrandole w dziwnych miejscach, uzyskując dzięki temu świetnie i niezastąpione wrażenia. Doskonałym przykładem jest ściemniany żyrandol kryształowy nad łóżkiem lub wanną, który doda nastroju i romansu. Nowoczesny żyrandol kryształowy umieszczony nad wyspą kuchenną może sprawić, że poczujesz się jak w najlepszej restauracji. Dobrze dobrany do przestrzeni kryształowy żyrandol może całkowicie pomóc odświeżyć rustykalną przestrzeń i nadać wyjątkowego klimatu. To niesamowite, ale i prawdziwe, że wystarczy tylko jeden żyrandol, aby zmienić cały wygląd miejsca, np. niewielkiej i prowincjonalnej przestrzeni.

Kryształowe żyrandole modne i tanie!

Piękny żyrandol kryształowy wcale nie musi być drogi. Na rynku oświetleniowym jest mnóstwo żyrandoli w opcjach tańszych i droższych. Przecięty żyrandol kryształowy jest dostępny na każdą kieszeń.

Dawno temu tylko szlachta mogła sobie pozwolić na zdobienie sufitów kapiącymi kryształami. Obecnie jest wiele dostępnych modeli żyrandoli kryształowych, które na pewno nie przytłoczą domowego budżetu. Zaledwie wydane 100 złotych może dostarczyć Ci żyrandol kryształowy twoich marzeń.

Kryształowy żyrandol uwielbiany jest praktycznie przez każdą osobę, to niezwykle uniwersalny model oświetlenia, który sprawia, że:

  • żaden inny sposób model oświetlania nie może z nim konkurować
  • wnętrza wyglądają luksusowo i elegancko
  • odmienia całkowicie klimat i nastrój
  • doskonale odbija światło i wygląda magicznie

Inne rodzaje oświetlenia w większości są nudne i nie pasują do każdego stylu domowego. Sufitowe reflektory punktowe nie zapewniają jednolitego światła, zaś halogeny wydają się niewystarczające. Dla świata oświetlenia sufitowego żyrandol kryształowy to ogromny skarb. Dlatego dekoratorzy i projektanci wnętrz bardzo często polecają tego typu oświetlenie dla nowych gospodarzy. Żyrandole kryształowe nigdy nie wyjdą z mody, my Polacy szanujemy zakupione rzeczy i mamy swoje tradycje, gdy coś działa i dobrze wygląda, utrzymujemy to, jako trwały element naszej kultury. Kiedy posiadamy dobrze oświetlający żyrandol kryształowy w swoim domu, który dodatkowo wygląda jak prawdziwa sztuka, to pozostawimy go w naszym domu na zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here