Korektor ma za zadanie kamuflować wszelkie niedoskonałości skóry. Można nim zakrywać piegi, wypryski, krosty, sińce pod oczami, naczynka (teleangiektazje), zaczerwienienia, ale także korygować kształt twarzy czy np. zmniejszać nos. Jak widać korektor potrafi zdziałać cuda – działa szybko, bezboleśnie i co ważne niedrogo (same zalety). Cechy dobrego korektora:
rozświetla skórę wokół oczu powodując, że staje się ona promienna a spojrzenie nabiera blasku;
daje naturalny efekt (musi dość dobrze kryć ale zarazem mieć lekką konsystencję ze względu na cienką i delikatną skórę wokół oczu);
nie powinien zbierać się w zagłębieniach ani tworzyć efektu maski;
dobrze jeśli dodatkowo pielęgnuje skórę (np. nawilża);
Rodzaje korektorów
Rozświetlające mogą służyć do konturowania twarzy oraz jako pomoc przy zredukowaniu widoczności zmarszczek.
Beżowe to korektory w uniwersalnym odcieniu. Można nimi maskować wypryski oraz drobne niedoskonałości i przebarwienia na twarzy.
Zielone doskonale sprawdzają się przy cerze naczyniowej. Zielony odcień redukuje czerwoną barwę rozszerzonych naczyń na twarzy.
Żółte doskonale maskują ciemne cienie pod oczami, gdyż niwelują zmiany o niebieskim i fioletowym odcieniu. Sprawiają, że twarz staje się bardziej promienna, a oczy wyraziste.
Różowy służy do zamaskowania cery poszarzałej i zmęczonej. Doskonale sprawdza się do rozświetlenia łuków brwiowych oraz do tuszowania przebarwień posłonecznych.
Typy korektorów
Stosowanie korektora pod oczy – zawsze nanosimy korektor punktowo i delikatnie opuszkami palców wklepujemy w skórę Jeśli stosujemy podkład to korektor nakładamy już po aplikacji podkładu, a przed zastosowaniem pudru. Wybieramy kolor o ton lub dwa jaśniejszy od koloru skóry i/lub podkładu.
W sztyfcie raczej nie nadaje się do stosowania pod oczy, gdyż jego konsystencja jest zbyt gęsta i trudno rozprowadzić go na delikatnej skórze pod oczami
W kremie stanowi dobry sposób na maskowanie przebarwień pod oczami. Sprawdza się także przy tuszowaniu zaczerwień i wyprysków. Zazwyczaj jest mocnokryjący.
W pędzelku idealny jest do rozświetlania załamań na skórze (np. koło nosa czy nad wargami). Może zamaskować również drobne zmarszczki, gdyż ma lekką i płynną konsystencję.
Korektor w kredce dobrze zakrywa krostki i zaskórniki. Na rynku są dostępne antybakteryjne korektory w kredce
Korektor w kompakcie konsystencja jest bardziej kremowa niż korektora w sztyfcie. Jak najbardziej nadaje się do użytku codziennego
Korektor we fluidzie ma kremową, aksamitną konsystencję. Bardzo dobrze nadaje się do nakładania palcami w okolicach oczu