Kompletujemy wyprawkę – jakie łóżeczko kupić dla niemowlęcia?

Łóżeczko dla niemowlęcia to podstawowy element wyprawki. To w nim nasze dziecko będzie na początkowym etapie swojego życia spędzać większość czasu, spać, bawić się oraz coraz intensywniej poznawać otaczający je świat. Ogromny wybór wzorów, kolorów oraz rozmiarów łóżeczek dziecięcych nie ułatwia nam jednak zakupu najlepszego dla nas i naszego dziecka produktu. Czym kierować się przy wyborze łóżeczka dla niemowlęcia i na jaki produkt warto postawić?

Łóżeczko dziecięce koniecznie z regulowaną podstawą!

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak pracochłonna i wyczerpująca fizycznie jest opieka nad niemowlęciem. Szczególnie dotkliwie odczuwa to nasz kręgosłup, który może odmawiać posłuszeństwa po wielogodzinnym noszeniu malucha na rękach, jego częstym odkładaniu oraz wyjmowaniu z łóżeczka.

Dlatego, aby choć trochę odciążyć zmęczony kręgosłup rodziców, łóżeczko niemowlęce powinno być wyposażone w regulowaną podstawę. Taką funkcję oferuje rodzicom Klupś łóżeczko. Na początkowym etapie życia niemowlęcia jego podstawa wraz z materacykiem ustawiona na najwyższym poziomie powoli bowiem na wygodne odkładanie dziecka do snu oraz jego wyjmowanie z łóżeczka, bez konieczności głębokiego nachylania się i nadwyrężania pleców.

Wraz z dorastaniem malucha oraz nabywaniem przez niego kolejnych umiejętności podstawę łóżeczka należy obniżyć. Drugi poziom oferowany przez Klupś łóżeczko doskonale nadaje się do ustawienia, kiedy nasz maluch ma już ok. 6-7 miesięcy i zaczyna samodzielnie siadać. Obniżenie podstawy pozwoli dziecku bezpiecznie bawić się w łóżeczku, przeglądać kolorowe książeczki oraz poznawać świat, podczas gdy jego rodzice zajmują się domem.

Ostatni, trzeci poziom łóżeczka idealnie sprawdzi się z kolei w przypadku starszych dzieci w wieku około roku, które w łóżeczku będą mogły ćwiczyć równowagę oraz stawiać swoje pierwsze kroki opierając się bezpiecznie o jego drewniane szczebelki.

Łóżeczko dla niemowlęcia – na co jeszcze zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Oprócz regulowanej podstawy, dobrej jakości łóżeczko dziecięce powinno być wykonane z naturalnego drewna oraz być pomalowane atestowanymi farbami, bezpiecznymi dla zdrowia najmłodszym. Jego powierzchnia musi być również bardzo starannie oszlifowana, a szczebelki posiadać odpowiedni rozstaw po to, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy podczas intensywnego poznawania świata.

Wszystkie wymienione powyżej cechy posiada Klupś łóżeczko. Jest to świetnej jakości wyrób polskiego producenta, który spośród konkurencji wyróżnia się także estetycznym i nowoczesnym zarazem wzornictwem. Łóżeczka marki Klupś występują w naturalnych kolorach bieli, szarości, brązu oraz beżowym, co pozwala na ich idealne dopasowanie do wystroju dziecięcego kącika.

Ponadto, Klupś łóżeczko w Bobo-Mania.pl można kupić także w komplecie ze specjalnym pojemnikiem na pościel. Jego obecność pozwoli rodzicom lepiej zorganizować dziecięcą sypialnię oraz mieć akcesoria pościelowe zawsze w zasięgu ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here