Jedwab do włosów

Jedwab do włosów to kosmetyk do pielęgnacji i stylizacji włosów, który pomaga nawilżyć i wygładzić ich strukturę. Nadaje im niesamowitej miękkości i niepowtarzalnego połysku. Dzięki swojemu składowi chemicznemu chroni włosy przed utratą wilgoci, skutkami długotrwałego używania kosmetyków fryzjerskich czy wysoką temperaturą i zanieczyszczeniami środowiska. Jedwab i kosmetyki, które go zawierają, przeznaczone są przede wszystkim do włosów suchych i puszących się, pozbawionych blasku. Ułatwiają rozczesywanie i modelowanie, nadają włosom gładkość, miękkość i niezwykły połysk, ożywiają ich kolor, sprawiają, że nie elektryzują się, bo proteina jedwabiu ma ładunek elektrostatyczny przeciwny do ładunku włosów.

Zastosowanie jedwabiu

Jedwab ułatwia modelowanie włosów, nie obciążając ich dodatkowo. Sprawia, że nie elektryzują się, są miękkie i błyszczące. Dodatkowo pomaga skutecznie walczyć z problemem rozdwojonych końcówek. Jedwab nadaje miękkość suchym i zniszczonym włosom. Jest idealny jako kosmetyk ochraniający fryzurę przed działaniem wysokiej temperatury, np. z suszarki, lokówki czy prostownicy. Po zastosowaniu jedwabiu do włosów, znikają trudności z ich rozczesaniem. Ponadto, jedwab do włosów chroni przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Funkcje jedwabiu

Jedwab do włosówJedwab można nakładać na mokre lub suche włosy. Najpierw kosmetyk należy ogrzać w dłoniach, a dopiero potem wetrzeć w pasma – na całej długości włosów. Do najważniejszych właściwości jedwabiu należy zaliczyć:
funkcję antystatyczną, która zapobiega elektryzowaniu się włosów,
funkcję filmotwórczą, której unikalna receptura otula włos i jednocześnie wzmacnia jego strukturę, zapobiegając przed wysychaniem. Wnika poprzez łuski do kory włosa, dzięki czemu umożliwia odbudowanie ubytków od wewnątrz,
funkcję nawilżającą, dzięki której możliwe jest utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia w strukturach międzykomórkowych.

Rodzaje jedwabiu do włosów

Jedwab najlepiej sprawdza się na puszących się, długich i cienkich włosach, ale tak naprawdę każda z nas powinna mieć go w kosmetyczce. Jedwabiu do włosów powinny użyć osoby o pasmach zniszczonych, przesuszonych i niesfornych. Skutecznie odbuduje on uszkodzoną strukturę włosów oraz zapewni im optymalny poziom nawilżenia dzięki zawartości naturalnej keratyny. Dodatkowo zapobiegnie łamliwości pasm.
Jedwab w szamponie i odżywce do włosów – zawierają niewielkie stężenie jedwabiu. Można kupić odżywki, które wymagają spłukiwania
Czysty jedwab – ma oleistą postać. Jedwab do włosów natłuszcza, jest idealny dla osób, które często korzystają z suszarki, lokówki.
Maska do włosów – nadaje blask matowym włosom, które dużo łatwiej rozczesać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here