Janusz Leon Wiśniewski - książki autora

Wielu wybitnych pisarzy planuje początkowo zupełnie inne kariery. Zdarza się także, że to właśnie wykształcenie zdobyte w innej dziedzinie pomaga im osiągnąć literacki sukces. Miało to miejsce chociażby w przypadku toruńskiego naukowca o wielu talentach, jakim jest Janusz Leon Wiśniewski – książki autora wielokrotnie pobiły polskie rekordy popularności i sprzedaży. Pisarz jest znany między innymi z tego, że opowiadania zdarzało mu się tworzyć wspólnie z internautami.

Wykształcenie Janusza Leona Wiśniewskiego

Chemia, fizyka, ekonomia, informatyka – połączenie tych dziedzin przyniosło pisarzowi ogromną wiedzę, którą mógł później wykorzystać w swoich powieściach. Przede wszystkim, mężczyzna jest jednak niezwykle zaangażowany w działalność naukową. Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przywiązanie do uczelni, przejawiające się między innymi w uczestnictwie w jej działaniach promocyjnych, zaowocowało tytułem “Ambasadora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika”, który naukowiec otrzymał w 2015 roku.

Przebywając we Frankfurcie nad Menem, bardzo się rozwinął. Można w tym czasie wyróżnić dwa podstawowe osiągnięcia Janusza Leona Wiśniewskiego – książki autora zaczęły być publikowane właśnie w tym okresie. Co więcej, współtworzył on wówczas program komputerowy, stosowany obecnie przez najważniejsze firmy prowadzące działalność chemiczną na świecie. Pisarz jest bardzo zaangażowany nie tylko w działalność literacką i naukową, lecz także społeczną. Jest prezesem fundacji “Start z Kulturą” oraz wiceprzewodniczącym rady toruńskiego Centrum Nowoczesności “Młyn Wiedzy”.

Janusz Leon Wiśniewski – książki autora, które stały się bestsellerami

Karierę w świecie literatury rozpoczął z przytupem. Debiutancka powieść Janusza Leona Wiśniewskiego – książki autora były pierwszymi opublikowanymi przez niego tekstami, bowiem w przeciwieństwie do wielu pisarzy nie tworzył on wcześniej opowiadań i felietonów – pt.: “Samotność w sieci” osiągnęła nieprawdopodobną popularność. Co niezwykłe, jak na naukowca, jest to powieść miłosna. Jej główny bohater, Jakub, jest jednak informatykiem. Książka powstała w 2001 roku, a pisarz zwrócił w niej uwagę na kiełkujący już wówczas trend, czyli przeniesienie znajomości wyłącznie do świata Internetu. Powieść została nie tylko zekranizowana, ale także przeniesiona na deski teatru i wydana w formie audiobooka. Zarówno wersja czytana, jak i tradycyjna – papierowa – często pojawia się w asortymencie Skupszopu.

Podobną tematykę pisarz poruszył także wiele lat później w osobistej powieści pt.: “Na fejsie z moim synem”. W międzyczasie napisał wiele innych książek i felietonów, w tym powieść pt.: “Bikini” o tematyce historycznej.

Głos czytelników nigdy nie był obojętny Januszowi Leonowi Wiśniewskiemu – książki autora powstawały z udziałem fanów jego twórczości, czego przykładem jest nie tylko nowela pt.: “Martyna”, ale także drugie wydanie “Samotności w sieci”, wzbogacone o ich komentarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here