ponadczasowe zabawki dla dziecka

W dzisiejszych czasach zakup zabawek dla dziecka nie jest prostą sprawą. Tak jak wszystko ulegają one trendom i modzie. To za czym jeszcze maluchy szalały kilka tygodni temu, dziś może być, potocznie mówiąc, obciachem. Rodzice, chcąc nadążyć za zmieniającą się modą, bardzo często ulegają pociechą i kupują im tzw. hity sezonu. Przez to pokoje dziecięce wyglądają jak sklepy z zabawkami, w których półki uginają się od różnorodnych akcesoriów. Jak kupować zabawki, którymi dziecko będzie się faktycznie bawić, i które posłużą na długie lata? Zobaczcie zestawienie ponadczasowych zabawek, które powinny znaleźć się w pokoju każdego dziecka.

Klocki dla dziecka

Jedna z najbardziej uniwersalnych zabawek są klocki dla dzieci. Można kupić je już maluchowi, który będzie z nich układał pierwsze wieże i budował pierwsze budowle. Z czasem konstrukcje stają się bardziej zaawansowane i nie będą służyły tylko do rozwalania. W sklepach dostępne są różne rodzaje klocków od drewnianych, przez plastikowe aż po metalowe. Na początek klocki dla malucha powinny posiadać duże elementy, których nie połknie lub nie włoży do nosa, z czasem można dokupować zestawy zawierające mniejsze części. Warto też pamiętać, że klocki dla dzieci są zabawką, którą trudno zniszczyć, może więc nimi bawić się kilka pokoleń.

Gry planszowe dla dzieci

Do grona uniwersalnych i ponadczasowych zabawek można zaliczyć także gry planszowe. Pokój dziecięcy warto wyposażyć w kultowego Chińczyk, Scrabble, Grzybobranie czy Monopoly, a także w nowości, które podbijają rynek. Gry będą świetną rozrywką zarówno dla maluchów, jak i dla dorosłych. Co ważne, planszówki to nie tylko świetna zabawa, ale i okazja do nauczenia dziecka jak ważne jest przestrzeganie zasad, zdrowa rywalizacja, współdziałanie z innymi czy umiejętność przegrywania.

klasyczne zabawki dla dziecka

Wspominając o grach planszowych dla dzieci, nie można też zapominać o puzzlach. Układanki dla dzieci uczą cierpliwości i logicznego myślenia, a także wzmacniają koordynację wzrokowo-ruchową.

Książki dla dzieci

Inwestycja w domową biblioteczkę to jedna z tych najbardziej opłacalnych. Oprócz typowych książeczek dla malucha warto zakupić ponadczasowe tytuły takie jak Baśnie 1001 nocy, Czerwonego Kapturka czy Baśnie Andersena. Takie książki posłużą dziecku przez bardzo długi czas. Będą idealną rozrywką, która pobudzi wyobraźnię i nauczy nowych słów.

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Kreatywne zabawki to kolejna pozycja na naszej liście. Cymbałki, bębenki, marakasy czy pianino to zabawki, które zawsze będą w modzie i dziecko będzie chętnie z nich korzystać. Służą zarówno w okresie niemowlęcym, jak i przedszkolnym. Nie niszczą się zbyt szybko, a więc mogą zostać przekazane młodszemu rodzeństwu czy kolejnemu pokoleniu. Zaletą muzycznych zabawek jest również to, że pozytywnie wpływają na koordynację ruchową dziecka.

Konik na biegunach dla dziecka

Konik na biegunach to kultowa zabawka. Jest obiektem pożądania niemal każdego dziecka i gadżetem, który nigdy się nie znudzi. Jeżeli chce się, aby służył przez dłuższy czas, warto wybrać model nieco większy. Podobnie jak wszystkie poprzednie zabawki na naszej liście konik na biegunach również jest rzeczą, którą ciężko zniszczyć, a więc i taką, która może służyć przez długie lata.

Pluszaki i przytulanki

Laki czy misie to klasyczne zabawki dla dzieci. Powinny znaleźć się w każdym pokoju dziecięcym. Ulubiona przytulanka służy dziecku zazwyczaj od najwcześniejszych miesięcy życia, nieraz aż do wieku szkolnego. Pluszaki mogą przybierać różne postacie, np. bajkowych bohaterów, jeśli jednak chcemy, aby służyły na dłużej, najlepiej jest wybrać tradycyjnego misa lub szmacianą lalkę.

uniwersalne zabawki dla dziecka

Ponadczasowe zabawki to doskonały wybór zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Służą przez cały okres dzieciństwa – od niemowlęctwa do wieku wczesnoszkolnego. Co więcej, niektóre z nich jak np. gry planszowe chętnie wykorzystywane są nawet przez nastolatków. Zastanawiając się jaką zabawkę kupić dziecku warto sprawdzić, czy w jego pokoju są już te z naszej listy, wybierając je, ma się pewność, że będą one na długo służyć maluchowi, a co ważniejsze spotkają się z jego zainteresowanie.

Duży wybór zabawek znajdziesz w sklepie internetowym https://ola4kids.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here