Nie trzeba być dekoratorem wnętrz, by cieszyć się wnętrzami pięknymi i stylowymi. Choćby minimalne wyczucie estetyki ma każdy, więc wraz z podanymi tutaj wskazówkami stworzyć stylowe wnętrze będzie dosyć łatwo. W odniesieniu do salonu jest to bardzo ważne, ponieważ w nim spędza się najwięcej czasu w ciągu dnia. Najważniejsze to się nie spieszyć, aranżacja musi być przemyślana.

Kolory idealne do stylowego salonu

Rzadko wybiera się do niego barwy ciemne oraz jasne i zarazem jaskrawe. Z reguły ważna jest przestronność salonu, a ciemne ściany pomniejszą go optycznie. Wnętrze stylowe to także i przestronne, więc raczej należy zadziałać, by pokój optycznie powiększyć, jeśli nie jest duży. Jasne i jednocześnie intensywne kolory nie są tymi, które nadają wnętrzom elegancji. Kiedy planuje się stylowe aranżacje salonów, to warto sięgnąć po takie farby do ścian, które kojarzą się z elegancją. Dzięki temu bardzo ułatwi się sobie uzyskanie wybranego efektu.

Idealnym wyborem do stylowego wnętrza jest biel, jasna szarość, błękit, pastelowe odcienie zieleni. Kolor szaroniebieski, kremowy, jasny beż to kolejne propozycje. Sięgając po takie farby do ścian, gwarantuje się wnętrzu przestronność i elegancję. Jedne są chłodniejsze, inne cieplejsze, są wśród tych propozycji kolory mniej lub bardziej wyraziste. Trzeba wybrać taki, który lubi każdy z domowników. Jeśli barwa ciemna albo bardziej wyrazista (np. bordo), a nie ma się dużego i widnego salonu, to najlepiej wybrać ją na jedną ścianę.

Stylowe aranżacje salonu – nie tylko kolor jest ważny

Nie tylko barwa dominująca będzie ważna przy tworzeniu pięknej i stylowej przestrzeni. Meble mogą wyglądać jak te z dawnych lat albo być nowoczesne. Należy unikać ich nadmiaru. Najważniejsze są dodatki dekoracyjne i to, by aranżacja była spójna oraz charakteryzowała się pięknem i elegancją. Przy stylizowanych meblach najlepiej wybierać dodatki w tym samym stylu. Jeśli umeblowanie jest nowoczesne, to część dekoracyjnych dodatków może mieć bardziej ozdobny wygląd. Takie mogą być też lampy. Można także do nowoczesnego dodać co nieco z umeblowania w dawnym stylu. To mogą być np. stoliki kawowe. Dodanie stylizowanych drobiazgów doda stylowości wnętrzu i sprawi, że będzie ono bardziej przytulne i piękniejsze.

W meblowaniu i dekorowaniu salonu warto zachować umiar. To samo powinno dotyczyć wyboru barw do salonu. Stylowe aranżacje salonu charakteryzują się tym, że dominuje w nich jedna barwa. Mogą być także dwie dominujące. Bardzo ważny jest bowiem ład i spokój przy takich aranżacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here