W dobie wszechobecnych smartfonów czy Internetu nierzadko zdarza nam się zapominać o tym, co ważne. Docenienie pięknych chwil jest tym trudniejsze, im więcej funkcji posiada nasz smartfon. W całym zgiełku ważne są nasze piękne wspomnienia, do których chętnie i często wracamy. Zaś wspomnienia możemy uchwycić dzięki pięknym zdjęciom, które je dokumentują.

Albumy elektroniczne

Coraz większa część naszego życia przenosi się do świata wirtualnego i nie inaczej jest z albumami na zdjęcia. W każdym miejscu, bez względu na to gdzie jesteśmy, mamy przy sobie telefon komórkowy. Dzięki temu, że jest on wyposażony w aparat fotograficzny, możemy uchwycić każdy moment, który przeżywamy. W ten sposób tworzymy nasze prywatne zbiory fotograficzne, jednak istnieją one w pewnej izolacji. Przez to, że są cyfrowe, przez ich niematerialność, tracimy poczucie realizmu. Prawdziwe książki do przechowywania zdjęć, to te rodzinne, pełne starych zdjęć z pozaginanymi rogami. Tylko jak stworzyć taki album?

Rodzinny album – książka pełna wspomnień

Historia naszej rodziny opowiedziana zdjęciami to wyjątkowa książka, do której sięgną obecne i następne pokolenia. To niezwykła podróż przez lata, pełna wzruszeń i uśmiechu, ale także smutku i płaczu. Jest to żywa pamiątka życia. Warto więc postarać się i po sobie zostawić coś materialnego, coś, co zamknięte w książce przetrwa dziesięciolecia. Rodzinny album to także sposób na spędzanie czasu. Oglądanie zdjęć i opowiadanie rodzinnych historii związanych z danym wydarzeniem jednoczy i sprawia, że czujemy się wyjątkowo. Radość ze wspólnie spędzonych chwil jest najlepszą zapłatą za lata jego tworzenia.

Jaki album wybrać?

No właśnie, tylko jaki album wybrać, aby pomieścił wszystkie wspomnienia? Na rynku istnieje mnóstwo różnych propozycji. Choć zbieranie i wywoływanie zdjęć nie cieszy się już dziś taką popularnością jak kiedyś, to wciąż możemy znaleźć mnóstwo różnych albumów na zdjęcia. Dominuje w nich forma książkowa, a dodatkowo uzyskujemy miejsce na opisanie całego zbioru. Całość zwieńczona jest zwykle wyjątkowym wzornictwem. Klasyczne zdjęcia mogą mieć orientację poziomą lub pionową, dlatego warto znaleźć taki album, który oferuje łatwe przeglądanie każdego rodzaju zdjęć.

Choć wspólne wspominanie przy zdjęciach nie jest obecnie rzeczą tak powszechną jak kiedyś, to albumy rodzinne wciąż mają rzeszę swoich zwolenników. Z pewnością warto przejrzeć swoje stare zdjęcia i uporządkować je w osobnych zbiorach. Wspomnienia w ten sposób zaklęte powrócą, gdy tylko go otworzymy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here