Jak przewijać dziecko? – krótki kurs

Jako rodzic będziesz wykonywał tę czynność kilkakrotnie w ciągu dnia. Przewijanie dziecka na początku może sprawiać drobne trudności, ale z czasem wejdzie Ci to w nawyk i stanie się błahostką. Wiedza na temat tego, jak pielęgnować malucha to jedno, praktyka – to drugie. Dzięki naszemu krótkiemu szkoleniu będzie Ci znacznie łatwiej poradzić sobie z nową sytuacją. Zaczynajmy!

Przewijanie – wstępne informacje

Skóra niemowlęcia wymaga szczególnej pielęgnacji ze względu na jej wrażliwość. Należy więc stosować się odpowiednich zasad, by sprostać początkowemu wyzwaniu. Warto zwrócić także uwagę na fakt, że w inny sposób będziemy troszczyli się o skórę dziewczynek, a inaczej chłopców ze względu na występujące fizyczne różnice.

Na początku, połóż maleństwo plecami na materacu, przewijaku czy miękkim łóżku. Podtrzymaj jedną dłonią głowę i barki, a drugą plecy dzidziusia. Jak już to zrobisz, ostrożnie wysuń dłonie spod pleców i delikatnie rozepnij najpierw ubranie maluszka, potem pieluszkę. Dziecko może zareagować na odczuwane zimno i zrobić siku, dlatego warto się przed tym ustrzec i zabezpieczyć. W tym celu przytrzymaj przez moment pieluchę blisko jego ciała.

Teraz zmieniamy pieluszkę, wkładając poziomo rękę pod kolanka dziecka. Pamiętaj, by nie ciągnąć go za nóżki i być maksymalnie ostrożnym. Ważne, by mieć w pobliżu niezbędne akcesoria, po które nie trzeba będzie potem już sięgać. Wśród takich produktów należy wymienić w sposób szczególny:

chusteczki nawilżające (możesz użyć tych oczyszczająco-łagodzących z linii Avocado Perseose ® od Musteli),

krem do przewijania 1>2>3 z linii Mustela Bébé (znacząco redukuje podrażnienia i zaczerwienienia na skórze malca).

Wytrzyj pupę malca czystą częścią pieluszki, a następnie zwiń ją i podłóż pod pośladki.  Kolejnym krokiem jest oczyszczenie skóry, którą dokładnie obmyj z zanieczyszczeń (mocz, kupa) w kierunku od góry do dołu. W ten sposób unikniesz przedostawania się zanieczyszczeń z brudniejszych miejsc odbytu. W przypadku mycia trudno dostępnych miejsc musisz bardzo delikatnie obracać bobasa na boki, jednocześnie trzymając rękę pod jego plecami. Do samego  oczyszczenia użyj chusteczek oczyszczająco-łagodzących, a następnie kremu do przewijania. W tym celu nałóż grubą warstwę kremu na czystą i suchą skórę pośladków dziecka. Kosmetyk oparty jest w 98% na składnikach pochodzenia naturalnego i jest bezpieczny dla najmłodszych. Łatwo się nakłada i zmywa. Tak jak w przypadku oczyszczenia pupy, krem nakładaj od przodu ku tyłowi. Ostatnim krokiem jest założenie świeżej pieluszki. Wsuń dłoń pod pupę malucha i unieś lekko do góry. Pieluszkę zapnij, a następnie ubierz dziecko. Zwróć uwagę, by nie zapinać jej zbyt mocno.

Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here