Farby do włosów fryzjerskie

Koloryzacja włosów jest jedną z najskuteczniejszych metod odmiany wyglądu. Niektórzy wybierają farbowanie, aby ukryć siwe włosy, inni – aby podkreślić i ożywić naturalny kolor, jeszcze inni zaś traktują to jako całkowitą metamorfozę. Zabieg można przeprowadzić także w zaciszu swojego domu. W obu przypadkach najlepszym rozwiązaniem są profesjonalne farby fryzjerskie, które nie tylko zapewniają jednolitą i trwałą koloryzację, ale także dbają o kondycję włosów. Dziś farby do włosów to bardzo rozbudowana kwestia, a to jakie występują rodzaje farb do włosów jest sprawą na oddzielny temat. Koloryzacja włosów to dla wielu kobiet ważny element dbania o dobry wygląd. Jedne z nas lubią kolory stonowane i poruszają się w bezpiecznych odcieniach brązu, czerni lub blondu.

RODZAJE FARB DO WŁOSÓW

Rodzaj farb do włosów:
Nietrwałe środki koloryzujące, farby tymczasowe
Farby pół-trwałe
Naturalne środki koloryzujące
Farby trwałe
Naturalne farby do włosów
Farby tego typu różnią się od zwykłych produktów do koloryzacji przede wszystkim składem, zawierają naturalne wyciągi i substancje pielęgnujące. Naturalne farby do włosów to dobre rozwiązanie dla alergiczek. W większości z preparatów bardzo ograniczono lub wyeliminowano ze składu PPD (parafenylenodiaminę). Farba do włosów bez amoniaku, szczególnie jeśli oczekujemy od niej trwałego efektu, zawiera inne substancje, które pełnią taką samą funkcję jak amoniak.

Apteczne farby do włosów

Farby do włosów fryzjerskieFarby tego typu różnią się od zwykłych produktów do koloryzacji przede wszystkim składem, zawierają naturalne wyciągi i substancje pielęgnujące. Naturalne farby do włosów to dobre rozwiązanie dla alergiczek. W większości z preparatów bardzo ograniczono lub wyeliminowano ze składu PPD (parafenylenodiaminę).

Jak wybrać kolor farby do włosów

1. wybieraj kolor farby do włosów o ton jaśniejszy od tego, który ci się podoba. Pamiętaj też, że tak naprawdę tylko wtedy, gdy masz włosy w naturalnym kolorze, efekt może być przewidywalny.
2. Jeśli masz rozjaśnione włosy i chcesz trochę je przyciemnić, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolor będzie miał delikatnie zielonkawy odcień.
3. Gdy chcesz mieć rudawe włosy, a jesteś rozjaśnianą blondynką, zmieszaj w tych samych proporcjach czerwoną farbę do włosów z taką, która ma na opakowaniu nazwę „średni brąz” lub „średni blond”.
4. Dziewczyny, które mają włosy farbowane na czarno, przed zmianą koloru powinny poddać się dekoloryzacji w salonie
5. Delikatne włosy są bardziej podatne na rozjaśnianie niż grube. Skróć czas trzymania farby na włosach do 5 minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here