jaka farba do pokoju dziecinnego

Farba magnetyczna cieszy się popularnością od dłuższego czasu. Z jej pomocą można wykończyć ściany w niemal każdym domowym pomieszczeniu. Polecana jest do kuchni czy przedpokojów, a także do pokojów dzieci. W każdym z tych wnętrz stanowi nie tylko praktyczny materiał pokrywający ściany, ale także swoistą dekorację. Co więcej, farba magnetyczna w pokoju dziecięcym to fantastyczne możliwości rozwoju kreatywności u maluchów. Zobacz, jak zastosować farbę tablicową w pokoju dziecka.

Możliwości farby tablicowej

Pomalowanie domowych ścian farbą tablicową sprawia, że przybierają one cechy szkolnej tablicy. W praktyce oznacza to, że po ścianie można pisać i rysować, a to, co na niej powstanie, można szybko zmyć za pomocą wilgotnej gąbki lub ściereczki. Na ścianie pomalowanej farbą magnetyczną może również przyczepiać magnesy ze zdjęciami, rysunkami lub też te w formie cyferek, lub literek. Takie możliwości farby tablicowej sprawiają, że jest ona wprost stworzona do dziecięcego pokoju.

Farba tablicowa czy farba magnetyczna?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje zmywalnych farb na ściany. Pierwszym z nich są farby tablicowe, które jak sama nazwa mówi, zachowują się jak szkolne tablice. Po ścianie pomalowanej tym rodzajem preparatu można pisać kredą, którą następnie można bez problemowo zetrzeć. Farbą tablicową można pomalować zarówno ściany, jak i drzwi czy meble. Jej najpopularniejszym odcieniem jest czarny, jednak dostępne są również kolorowe farby tablicowe w radosnych, dziecięcych odcieniach.

farba tablicowa w pokoju dziecinnym

Kolejnym rodzajem farb do pokoju dziecięcego są te magnetycznie. Sprawiają, że na powierzchni ściany tworzy się powłoka przyciągająca magnezy, podobna do tej lodówkowej.

Zarówno farby tablicowe, jak i magnetyczne są bezpieczne, nie zawierają ołowiu ani szkodliwych rozpuszczalników, nie stanowią więc zagrożenia dla najmłodszych.

W pokoju dla dziecka warto połączyć ze sobą te dwie farby. W tym celu farbę magnetyczną kładzie się pod warstwę farby tablicowej. Takie połączenie sprawia, że zwykła ściana zmienia się w miejsce do nauki i zabawy.

Farba tablicowa w pokoju dziecięcym

W pokoju dziecka ściana pomalowana farbą tablicową może być kącikiem kreatywnym, a także miejscem rozwoju umiejętności manualnych, nieszablonowego myślenia oraz wyobraźni. Miejsce nią pomalowane jest idealnym polem do plastycznych popisów maluchów czy zapisków ucznia. Farba tablicowa w pokoju dziecięcym to także sposób na kreatywną naukę. Ułatwia naukę cyferek, literek czy słówek z języka obcego. Większe dzieci mogą na niej zapisywać rozkład zajęć szkolnych czy robić notatki np. z datami z historii, czy pojęciami biologii. Ściana jest więc traktowana jak większa tablica korkowa, którą w prosty sposób można zmyć i zapisać od nowa.

farba magnetyczna do pokoju dziecka

Podobną funkcję pełnią ściany pomalowane farbą magnetyczną, które można wykorzystać do przyczepiania magnesów ze zwierzątkami czy literkami. Dzięki niej dzieci będą miały też możliwość przyczepiania do ściany plakatów z ulubionymi zespołami czy zdjęć, bez niepotrzebnego niszczenia ściany. Warto również wspomnieć, że zastosowanie tego rozwiązania aranżacyjnego w pokoju malucha pozwoli rodzicom uniknąć nieestetycznych popisanych ścian, z których nie da się zmyć kredek czy pisaków.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here