dywany dziecięce

Nie jest tajemnicą, że dywany w pokoju dziecięcym bardzo często ulegają zabrudzeniom. Rodzice zaś lubią umieszczać wykładziny dywanowe w pokojach dzieci, ponieważ amortyzują one upadki i są świetną przestrzenią do zabawy. Należy jednak regularnie czyścić taki dywan, ze względu na estetykę, higienę i zdrowie dziecka.

Jak wybrać dywan do pokoju dziecięcego?

Rodzic, który kupuje dywan do pokoju dziecka przede wszystkim kieruje się tym, aby był on interesujący dla malucha. Nie można też jednak zapominać o tym, by równocześnie było to miejsce bezpieczne i przyjemne podczas zabawy.
Warto również zwrócić uwagę na kwestie praktyczne, związane z samym użytkowaniem dywanu. Bardzo ważne bowiem jest to, aby wykładzina tego typu nie była pokryta grubym włosiem, ponieważ nie tylko będzie przeszkadzała w zabawie, ale może wywołać reakcję alergiczną. Rodzice przeglądając dostępne w sklepach i katalogach dywany dziecięce powinni także kierować się tym, by nie były to modele jednokolorowe, ze względu na to, że na takich widać wszystkie zabrudzenia, a nawet najmniejsze okruszki. Różnokolorowe dywany z ciekawymi wzorami od lat cieszą się więc uznaniem wśród rodziców urządzających pokoje swoich pociech.

Sam dywan powinien być łatwy w czyszczeniu, z uwagi na to, że plamy po jedzeniu, sokach, czy farbach są w pokoju dziecka nieuniknione. Dlatego, oglądając dywany dziecięce rodzice powinni zwracać uwagę na to, by wybierać modele z włókien, których czyszczenie jest w miarę proste. Konkretny model dywanu powinien cechować się także właściwościami antyelektrostatycznymi, gdyż nie będzie się na nim wówczas osadzał kurz. Warto pamiętać, że dywany z krótkim włosiem łatwo się czyści i sprzyjają zabawom na podłodze.

Skuteczne sposoby na czyszczenie dywanów dziecięcych

Kiedy już więc zdecydujemy się na wybór konkretnego dywanu dziecięcego to przede wszystkim powinniśmy mieć na uwadze to, aby systematycznie dbać o jego czystość. Wtedy też taki dywan będzie mógł nam służyć przez wiele lat, a dziecko będzie zadowolone z zabawy. Otóż, dywany dziecięce należy regularnie odkurzać, nie zapominając o tym, by raz na jakiś czas sprawdzać, czy nie ma na nich większych zabrudzeń. Jeżeli wybiera się dywany z krótkim włosiem to utrzymanie ich w czystości nie jest zbyt czasochłonne i skomplikowane. Dobrze będzie też starsze dzieci zachęcać do regularnego odkurzania dywaniku. Natomiast, jeśli na dywanie pojawi się większa plama to powinniśmy zareagować od razu.
Zwłaszcza, gdy widzimy, że należy ona do trudno ścieralnych. Warto wtedy użyć płynu do czyszczenia, przeznaczonego wprost pod konkretny typ dywanu.
Poza tym, dobrze będzie oddać bardziej zabrudzony dywan do pralni. To da nam gwarancję, że jest on wyczyszczony bardzo dokładnie. Rodzice, których dzieci cierpią na alergię nie powinni się zbytnio przejmować, że dywan jest wykluczony w pokoju dziecka. Teraz można bowiem znaleźć wiele modeli antyalergicznych, wykonanych z naturalnej wełny bądź innych, przyjaznych dla maluchów włókien.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here