W sklepach i salonach meblowych znajdziemy meble wykonane z różnych materiałów, nie tylko drewna. Meble mogą być produkowane z płyt MDF, płyt wiórowych, różnego rodzaju sklejek i tworzyw sztucznych. Są tańsze niż meble wykonywane z litego drewna, zwłaszcza drewna egzotycznego i na pierwszy rzut oka mogą prezentować się świetnie. Nie mają jednak tego uroku, co meble drewniane, a kiedy przyjrzymy im się bliżej, widzimy ich nienaturalność. Meble wykonywane z drewna mają znacznie więcej zalet, dlatego warto w nie inwestować. W naszym artykule postaramy się te zalety omówić, koncentrując się na przykładzie drewnianego stołu.

Trwałość to nie wszystko

Twardy jak dąb – każdy z pewnością słyszał kiedyś taką frazę. Dąb rzeczywiście jest drewnem twardym, ale nie najtwardszym na świecie. Drewno egzotyczne może być od niego znacznie trwalsze. Meble produkowane z drewna egzotycznego, zwłaszcza produkowane ręcznie, z należytą starannością, mogą towarzyszyć nam przez długie lata. Drewniany stół będzie znacznie trwalszy niż ten wykonany z płyt meblowych, a do tego odpowiednio pielęgnowany będzie świetnie się prezentował przez kolejne dekady. Trwałość drewna, zwłaszcza drewna egzotycznego, to nie jedyna zaleta. Drewno jest materiałem antystatycznym, a więc nie przyciąga do siebie drobinek kurzu, w przeciwieństwie do płyt meblowych. Kurz jest bardzo szybko widoczny zwłaszcza na meblach ciemnych, co irytuje każdą perfekcyjną panią domu. O ile stół przecieramy niemalże każdego dnia, trudno wyobrazić sobie codzienne odkurzanie każdej szafki, komody i półeczki w domu. Meble drewniane są pod tym względem niezastąpione, bo do nich kurz tak szybko nie przylega, ponieważ nie jest przez materiał przyciągany – mówi nam przedstawiciel sklepu Meble kolonialne Ramadan z Sękocina Nowego. Każdy znajdzie wśród mebli z drewna takie, które będą pasowały do jego wnętrza. Wybór gatunków i szeroka paleta barw zachęca do zakupu.

Styl kolonialny, a może nowoczesny design?

Moda jest pojęciem naprawdę względnym. Możemy nią nazwać to, co prezentują światowi projektanci z poszczególnych branż w danym sezonie, albo to, co widzimy na co dzień na ulicach i we wnętrzach. Również podążanie za modą jest względne i nie każdy jest tym zainteresowany. W katalogach największych salonów z meblami najczęściej widujemy dziś nowoczesny design, proste formy, meble, które zlewają się ze ścianami wnętrz. Nie każdy jednak jest przekonany do takiego stylu. Niszowi producenci i sprzedawcy wychodzą temu naprzeciw, oferując na przykład meble w stylu kolonialnym. Cieszą się one popularnością od wielu lat, a ich źródeł możemy doszukiwać się już w XIX wieku. Stolarze z Indii wykonują meble ręcznie, stawiając na jakość. Unikatowe stoły, szafy, komody, fotele, krzesła – cieszą się sporą popularnością wśród osób, które wolą ciepłe wnętrza w oryginalnym stylu. Stoły z egzotycznych gatunków drewna, takich jak akacja indyjska, palisander, czy mahoń, staną się eleganckim dopełnieniem naszego salonu, czy kącika, w którym przyjmujemy gości w naszym biurze. Meble w stylu kolonialnym nie potrzebują żadnych ozdobników, bo same w sobie są niesamowite. Warto przyjrzeć się im bliżej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here