Czym jest piasek kinetyczny?

0
2392

Obecnie jest wiele różnych zabawek dla dzieci. Jednak od jakiegoś czasu furorę robi piasek kinetyczny – zabawki takie doskonale nadają się, zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Masa wykorzystana może być nie tylko podczas zabawy. Niejednokrotnie pojawia się w gabinetach medycznych jako czynnik terapii bądź rehabilitacji. Pomaga w pracy z zaburzeniami sensorycznymi, a także pozytywnie oddziałuje na rozwój motoryki.

Czym jest piasek kinetyczny?

Składa się on z ziaren standardowego piasku. Prócz tego w jego składzie znajduje się polimer, który nadaje mu szczególną spoistość, jaką można umiejscowić pomiędzy spoistością plasteliny oraz piasku. Co to znaczy? Piasek kinetyczny nie jest sypki, lecz nie jest także twardy. Dziecko dotykając piasku ma poczucie, iż tenże przesypuje się poprzez jego dłonie, natomiast pomimo tego piasek cały czas można układać jak plastelinę. Porównanie piasku kinetycznego do mokrego piachu na plaży, może pomóc uświadomić sobie konsystencję tejże bardzo ciekawej oraz cenionej przez dzieci masy. Piasek można zakupić już dziecku od 18. miesiąca życia. Należy jednakże pamiętać, iż wówczas nie należy małego pozostawiać z zabawą bez opieki. Należy pilnować, żeby dziecko takiego piasku nie zjadło. Większe dzieci będą mogły się już nim bawić samodzielnie, bez żadnych obaw. Piasek zagwarantuje dziecku moc rozrywki. Można z niego tworzyć różne bryły. Dzieci do zabawy mogą używać dodatków, z jakich korzystają w tradycyjnej piaskownicy.

Skład przygotowany z myślą o dzieciach

Piasek kinetyczny utrzymuje własne wartości, dzięki czemu dzieciaki mogą bawić się nim do woli. Wystarczy, iż będzie trzymany w dokładnie zamkniętym zbiorniku, który jest także dostępny w niektórych zestawach. Co jednakże powoduje, iż poprzez cały czas jest elastyczny, nie schnie oraz pozwoli się formować? Piasek kinetyczny ma we własnym składzie specjalistyczne polimery, dzięki którym ma spoistość plasteliny i „kinetyczne wartości”.

Jak bawić się piaskiem kinetycznym?

Jest to w pewnym sensie domowa piaskownica, można więc bawić się nim odpowiednio tak samo, jak normalnym piaskiem na zewnątrz. Nabywając piasek kinetyczny, należałoby od razu kupić kuwetę, w jakiej będzie przechowywany oraz dzięki jakiej zabawa nie będzie roznosiła się po całym mieszkaniu. Masa owa nie brudzi oraz jest miękka, lecz rozsypana na ziemię tworzy bałagan, jak typowy piasek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here