Wybór prawidłowej kołdry może nadać prawdziwy akcent Twojej sypialni. Miękkie, puszyste i luksusowe zestawy kołder, najwyższej jakości, wypełnione są często najwyższej jakości puchem.

Wybierz odpowiedni wzór i rozmiar

Zanim zaczniesz przeglądać kołdry puchowe, powinieneś dowiedzieć się, jakiego konkretnie rodzaju pościeli potrzebujesz. Znalezienie właściwej kołdry może być często nie lada wyzwaniem. Inwestując w dobrej jakości kołdrę z naturalnym puchem, zapewniamy sobie spokojne noce. Odpowiednia kołdra będzie idealnie pasować do naszego osobistego stylu.

Zalety kołdry puchowej

Puch jest najlepszym naturalnym wypełnieniem kołdry. Natura stworzyła ten niezrównany materiał. Jest on bardzo lekki i zapewnia stałą temperaturę przez cały rok. Pamiętaj, że żaden syntetyczny materiał nie może konkurować z puchem. Wybierając tego typu kołdrą, będziemy czuli się bardziej odprężeni w czasie snu. 

Wysoka jakość

Jakość kołdry puchowej zależy od tego, w jaki sposób została wykonana, a nie ile waży. Często można usłyszeć, że dana kołdra nie jest dobrej jakości, ponieważ jest lekka. Jest to jednak błąd. Puch jest mocnym izolatorem i nie potrzebujesz go dużo, aby się rozgrzać. Kluczem jest tutaj natomiast uzyskanie odpowiedniej jakości puchu.

Moc wypełnienia a masa wypełnienia

Niektórzy mylą te dwa pojęcia. Obniżenie mocy niekoniecznie wiąże się z cieplejszą kołdrą. Moc napełnienia kołdry odnosi się do puchu. To prawdziwa miara jakości. Określa, ile 1 gram puchu zajmuje miejsca. Im więcej miejsca zajmuje, tym większa moc wypełnienia. Wyższa moc wypełnienia sprawia, że kołdra jest lżejsza, bardziej puszysta dla danego poziomu ciepła.

Z kolei masa napełnienia jest głównym źródłem ciepła. Jest to po prostu ilość puchu w danej kołdrze. Im więcej puchu wkłada się do danej kołdry, tym poziom ciepła się zwiększa. 

Poziom ciepła jest końcowym wynikiem masy napełniającej i siły wypełnienia. Współpracują ze sobą, aby stworzyć ciepłą kołdrę. 

Dobra wiadomość jest taka, że skupiając się tylko na poziomie ciepła, nie musimy się martwić już o siłę wypełnienia i moc napełnienia. Poziom ciepła jest kluczową miarą, która zapewni najlepszej jakości kołdrę.

Duży luksus

W puchowych kołdrach, luksusowe doznanie wynika z puszystości, lekkości i wagi. Nie ma lepszego wrażenia niż wtulenie się w ciepłą kołdrę puchową. W ten sposób sen będzie jeszcze bardziej przyjemny. Jeśli chcemy wybrać bardzo luksusową kołdrę, musimy jeszcze skoncentrować się na rodzaju puchu l liczbie nitek.

Źródło: Madley.pl – Kołdry antyalergiczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here