Zrobienie dziecku prezentu wbrew pozorom jest nie lada problemem dla rodzica. Bo co można dać dziecku, które w sumie ma wszystko? Im dziecko jest starsze tym sprawa doboru upominków jest łatwiejsza, jednak zanim dziecko przekroczy określony wiek trzeba się nielicho nagłowić nad zakupem. W końcu nie można kupić byle czego.

Potrzebne, a sprawiające radość

To dwie różne rzeczy. Dziecko nie bardzo ucieszy się z nowej pary skarpet, szalika czy bluzy. Fakt, jest to prezent praktyczny, ale tego rodzaju podarki docenia się bardziej w późniejszym wieku. Dla młodego człowieka liczy się zabawa więc w stronę tej kategorii należy się zwrócić. Tu jednak zaczynają się kolejne strome schody. W sklepach półki uginają się od najróżniejszych opcji.

Kilka opcji do rozwagi

Poniżej prezentujemy kilka opcji, na które warto zwrócić uwagę i których kupno może znacznie skrócić paniczne bieganie od półki do półki po całym sklepie.

  • Klocki – brzmi banalnie? Na pewno nie. Obecnie zestawy Lego to coś więcej niż chwilowa odskocznia. Klocki rozwijają wyobraźnię oraz pozwalają młodemu człowiekowi oderwać się na chwilę od ekranu monitora, telefonu lub tabletu. W modzie są obecnie zarówno zestawy jak i luźne komplety, które stawiają na to by dziecko samo budowało to na co ma ochotę – instrukcja idzie w kąt, a maluch tworzy według własnego uznania.

  • Zabawki edukacyjne – tego rodzaju produktów jest na rynku najwięcej, dlatego szczególnie trzeba uważać z ich zakupem. Nie każda zabawka, która szczyci się mianem edukacyjnej rzeczywiście taką jest. Ta kategoria produktów musi być skrupulatnie przeanalizowana, więc jeśli nie mamy zbytnio czasu w przedświątecznym zabieganiu lepiej zwrócić uwagę na inne dostępne opcje.

  • Pluszaki – jest to bezpieczne wyjście dla najmłodszych. W modzie są ostatnio maskotki robione na zamówienie na podstawie rysunków dziecka. Taki spersonalizowany prezent, który powołuje do życia wytwór dziecięcej wyobraźni z pewnością spotka się z szerokim uśmiechem na twarzy malucha.

  • Elektronika – zabawki zdalnie sterowane to prezent nie tylko dla dziecka, ale również dla dorosłego. Kupno drona jest obecnie dość tanie, tego rodzaju zabawki bardzo się spopularyzowały w ostatnim czasie, także umieszczenie ich pod choinką nie zrobi dużej dziury w domowym budżecie. Filmowanie dronem to wciągająca zabawa, która pozwala wspólnie spędzać czas na doskonaleniu swoich umiejętności w operowaniu pojazdem, zacieśniając jednocześnie relacje rodzic – dziecko. Chcesz wiedzieć więcej na temat najnowszych modeli dronów? Przeczytaj koniecznie wpis https://www.ef3m.pl/pl/blog/Ranking-dronow-do-300-zl-jaki-dron-wybrac-w-2017/65

  • Książki – wbrew pozorom nie jest to pomysł, który należy automatycznie skreślić z listy opcji. Dzieci oraz młodzież czytają (więcej niż dorośli), przed świętami warto zrobić dyskretny wywiad odnośnie tego co najmłodszy członek rodziny widziałby w swojej biblioteczce.

Jest to zaledwie kilka opcji, jednak z pewnością pomogą one szybciej wybrnąć ze świątecznych zakupów. Do gwiazdki zostało jeszcze niecałe dwa tygodnie, przy odrobinie sprawnego, strategicznego planowania na pewno uda nam się trafić z podarkami w samo sedno potrzeb naszych bliskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here