Do niedawna to była jedyna alternatywa naturalnym drzewom. Z plusów – wysoka trwałość, termin służby do 15 lat, gałęzi nie mną się. Z minusów – kłujące szorstkie igły na gałęziach. Szkoda, ale choinka z włókna nie może pochlubić się pięknym i naturalnym wyglądem, lecz droższe modele wyglądają całkiem sympatycznie. Sztuczną choinkę z włókna można kupić niedrogo, w granicach 30-100 złotych.

Choinki sztuczne  PE – główny konkurent lanych modeli

Wyroby z PCW są niedrogim wariantem. Wyglądają oni również naturalnie, lecz termin służby zaledwie 5 lat. Materiał z którego zrobiony ten model nazywa się polichlorek winylu. Główni producenci są Tajwan i Chiny. Tajwańskie choinki uważają się lepiej za jakością, ponieważ to choinki z jakościowej folii z szczelną strukturą. Noworoczne sztuczne drzewa z PCW nie zapalają się; nie deprawują się.

Światłowodowe choinki, które świecą się

Światłowodowe choinki są sztucznymi drzewami z wbudowanymi do gałęzi i lufy nićmi. Z reguły, ich rozmieszczają na ulicy, na podwórzu, na placach miasta, parkach, w handlowych centrach i tak dalej. Pobierana moc – 12 Wat. Światłowodowe sztuczne choinki są absolutnie bezpieczne. Termin przydatności od 5 do 10 lat. Głównym plusem jest to, że dla choinki, co świeci się, nie trzeba będzie kupować girlandę. Ceny wahają się od 100 do 1200 złotych.

Warianty na dowolny smak i portfel

Plastikowe choinki bywają samych różnych rozmiarów, od malutkich 10- centymetrowych stołowych i okiennych choinek, do dwumetrowych choinek. Barwna paleta również jest rozmaita: zielone, niebieskie, białe, z efektem śniegu na igłach i tak dalej. Jeśli nie życzycie nabywać całą choinkę, można rozpatrzyć wariant dekoracyjnych sztucznych gałęzi czy bożonarodzeniowego wianka.

Jak wybrać

Noworoczna sztuczna choinka – to kupno z trwałym terminem eksploatacji, dlatego warto podejść do tego odpowiedzialnie. Model, szerokość i wysokość – jest sprawa gustu. Z praktycznego punktu widzenia warto zwrócić uwagę na takie momenty:

– bożonarodzeniowe drzewo nie musi mieć jakiegokolwiek zapachu;

– choinka powinna być ogniotrwała;

– choina nie musi sypać się przy dotyku;

– z gałęzi, lufy i innych akcesoriów montażowych nie musi sterczeć drut;

– nie warto oszczędzać, wybierając choinki Chińskiego producenta, zróbcie wybór na korzyść europejskich kompanii;

Nie kupujcie wyroby u wątpliwych sprzedawców na rynku. Zwracajcie się do sprawdzonych sklepów internetowych gdzie potraficie niedrogo kupić sztuczne choinki i przy czym pozostaniecie zadowolone jakością.

Jeśli chcecie coś dodać czy zapytać – dodajcie komentarz. Jeśli artykuł był pożyteczny, podziel się linkiem ze znajomymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here