Idzie lato, a wraz z nim rekreacja na świeżym powietrzu. Nie sposób wyobrazić sobie popołudniowej kawy, grilla ze znajomymi czy weekendowego opalania bez odpowiednich mebli ogrodowych. Rynek tych produktów wypełniony został w ostatnich latach krzesłami i fotelami ogrodowymi z tworzywa sztucznego. Jakie cechy powinien mieć jeden z nich, abyśmy zaliczyli go do udanych zakupów?

Krzesła i fotele z tworzywa sztucznego zyskały niesłuszne miano mało trwałych i brzydkich mebli ogrodowych. Twierdzą tak Ci, którzy zapewne nie odświeżyli sobie aktualnej oferty rynkowej tych produktów. A rozwinęła się ona niemiłosiernie. Krzesła i fotele ogrodowe z tworzywa zostały solidnie dopracowane pod względem jakościowym i teraz całkiem prężnie konkurują z meblami ogrodowymi z drewna oraz metalu. W wielu przypadkach batalię to zwyciężą. Stawiamy na nie w ciemno – są naprawdę tanie i przyzwoicie wykonane.

Waga krzeseł i foteli ogrodowych

Pierwszą silną kartą w talii krzeseł i foteli ogrodowych jest ich niewielka waga. Wynika ona ze specyfiki użytego materiału. Jest nim tworzywo sztuczne o melodyjnie brzmiącej nazwie – polipropylen. Próżno szukać materiału, który będzie przy podobnej wadze prezentował równie ciekawe właściwości mechaniczne.

Niewielka masa krzeseł i foteli ogrodowych z polipropylenu (średnio około 2,36 kg), to argument bardzo solidny. Tak lekki mebel może być dowolnie przestawiany po ogrodzie, ze słońca w cień, z tarasu na trawnik, z altany do piwnicy itd. W razie potrzeby zawsze kilka krzeseł i foteli ogrodowych można złożyć jeden na drugi i przechowywać lub przewozić w bagażniku, na przykład na biwak lub do ogródka działkowego.

Co ważne poradzą sobie z nim także osoby starsze, niepełnosprawne oraz dzieci. Krzesła i fotele ogrodowe z tworzywa są bardzo funkcjonalne i przyjazne. Ich jedynym wrogiem jest wiatr, który przy silnych powiewach może je porwać. Do niedawna było nim także słońce, ale jakościowe krzesła i fotele ogrodowe wykonywane są z takiego gatunku tworzywa, że promieniowanie słoneczne go nie odkształca ani nie odbarwia.

Design krzeseł i foteli ogrodowych opracowany z myślą o zdrowiu i wygodzie

Krzesła ogrodowe z: http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/837-krzesla-i-fotele-ogrodowe 

Producenci krzeseł i foteli ogrodowych mają przed sobą trudne zadanie – pokonać konkurencję, której na rynku nie brakuje. Walkę tę można wygrać tylko w jeden sposób – prezentując odpowiednią jakość. Odpowiada za to solidny surowiec oraz unikalny design, stworzony z myślą o bezpiecznym i zdrowym użytkowaniu.

Zwróćmy uwagę na krzesła i fotele ogrodowe o odpowiednim wyprofilowaniu oparcia oraz podłokietników. Także wysokość krzesła jest bardzo ważna. Będąc w sklepie najlepiej przymierzyć się do jednego z nich i sprawdzić jak nasze plecy przylegają do oparcia. Nie zaszkodzi także poruszać się w siedzisku krzesła czy fotela ogrodowego. W ten sposób możemy ocenić, czy jest stabilne. Jeśli mają zasiadać na nim dzieci lub osoby starsze, jest to kwestia niezwykle istotna – czasem upadek nawet z tak trywialnej wysokości może skutkować dotkliwą konktuzją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here