Bezpieczeństwo dzieci w parkach rozrywki

Jeśli planujesz zabrać swoje dzieci do parku rozrywki tego lata, pamiętaj, aby porozmawiać z nimi o kwestiach bezpieczeństwa, w tym o tym, co powinni zrobić, jeśli się zgubią. A jeśli zauważysz, że operatorzy jeżdżą nieostrożnie – na przykład nie wymuszają przestrzegania wymogów dotyczących wysokości lub rozmawiają przez telefon komórkowy podczas pilnowania danej rozrywki – bądź gotów zgłosić to zachowanie kierownikowi parku rozrywki.

Jak się okazuje, znaczna liczba rodziców nie robi żadnej z tych rzeczy. To błąd, bowiem nawet renomowany i bezpieczny park rozrywki dla dzieci taki jak tepfactor.pl może być pełen niebezpieczeństw w związku z nieograniczoną wyobraźnią dzieci. Dlatego warto apelować, by rodzice przygotowujący się do letnich wycieczek do wesołego miasteczka powinni zadbać o to, by zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa. Widać zresztą choćby w lokalnych doniesieniach prasowych, że wypadki w parkach rozrywki wcale nie należą do rzadkości. Konsekwencje wahają się od posiniaczonych kolan po poważne obrażenia.

Park rozrywki dla dzieci – wyzwanie dla rodziców

Dzieci w wieku od 5 do 12 lat – to przedział wiekowy, który według naukowców tworzy wyjątkowe wyzwania dla rodziców podczas przebywania w parkach rozrywki czy w czasie karnawałów. Dzieje się tak z różnorakich powodów. Otóż, w młodszym wieku, w tym przedziale wiekowym, dzieci potrzebują stałego nadzoru, co pozwala rodzicom upewnić się, że:

  • spełniają wymagania dotyczące wysokości jazdy
  • rozumieją inne zasady bezpieczeństwa

Natomiast dzieci w starszym wieku w tym przedziale wiekowym mogą chcieć więcej swobody, samodzielnie wędrować po parku rozrywki i bawić się z przyjaciółmi, bez stałego nadzoru rodzicielskiego. Ale uwaga – nawet jeśli planujesz dać dziecku więcej swobody, gdy będziecie odwiedzać park rozrywki dla dzieci i tak ważne jest posiadanie planu awaryjnego na wypadek, gdyby dziecko mniej lub bardziej przypadkowo zgubiło się w tłumie.

Park rozrywki dla dzieci – zgłaszanie niebezpiecznych zachowań

Mimo iż rodzice i operatorzy rozrywek ponoszą podwójną odpowiedzialność za zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w parkach rozrywki, okazuje się iż często mają różne poglądy na temat rodzajów zachowań odnoszących się do bezpieczeństwa najmłodszych. Choć duża część rodziców wykazuje chęć tego, iż na pewno zgłosi operatora do kierownica, jeśli podejrzewa, że jest pijany lub zażywa narkotyki to już dużo mniej rodziców jest chętnych do raportowania na temat operatora, który nie przestrzega zasad bezpieczeństwa, takich jak upewnienie się, że wymagania dotyczące wysokości są przestrzegane, lub sprawdzenie, czy pasy bezpieczeństwa i inne zabezpieczenia są odpowiednio zabezpieczone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here