kiedy zorganziwac baby shower

Baby shower to przyjęcie urządzane na cześć mamy i mającego się urodzić za nie długo dziecka. Zwyczaj jego organizacji przywędrował ze Stanów Zjednoczonych i staje się coraz popularniejszy nad Wisłą. Przyjęcia przez przyszłe mamy traktowane są jako okazja do skompletowania wyprawki dla dziecka oraz możliwość spotkania z przyjaciółmi jeszcze przed porodem. Zobacz, czy warto zorganizować baby shower.

Czym jest baby shower?

Baby shower to tak naprawdę przyjęcie na cześć nienarodzonego dziecka. Zwyczajowo wyprawia się je pod koniec ciąży. Za jego organizację odpowiadają najbliższe przyjaciółki czy też rodzina przyszłej mamy. Na przyjęciu pojawiają się panie z najbliższego kręgu ciężarnej. Jeżeli chce się wyprawić prawdziwe baby shower, powinno ono być niespodzianką dla głównej bohaterki. Jednak bezpieczniej jest uzgodnić z nią ten pomysł oraz wspólnie ustalić czas oraz miejsce imprezy.

Dlaczego warto urządzić baby shower?

Sama ciąża, jak i czas po urodzeniu dziecka jest dla przyszłej mamy bardzo obciążający. W 100% poświęca się ona maleństwu i bardzo często zapomina o swoich potrzebach. Baby shower jest więc okazją na rozerwanie się i naładowanie pozytywną energią przed porodem.

czy warto urzadzac baby shower

Przyjęcie tego rodzaju jest świętem mamy, to ona jest głównym gościem imprezy. Jednymi obowiązkami przyszłej mamy na baby shower jest pięknie wyglądać i dobrze się bawić. Przyjęcie jest również okazją do spotkania z przyjaciółkami, Często jest ono jednym z ostatnich przed porodem. Warto również wziąć pod uwagę, że po urodzeniu dziecka przynajmniej na chwilę będzie się zmuszonym zawiesić aktywność towarzyską. Na baby shower można spotkać się więc w komplecie, poplotkować i się odprężyć.

Wiele przyszłych mam uważa baby shower za znakomitą okazję do skompletowania wyprawki. Chociaż jest to pojęcie nieco materialistyczne, to jednak otrzymanie prezentów dla malucha nie można uznać za minus całej imprezy. Kolejnym argumentem za organizacją baby shower są miłe wspomnienia, jakie będzie miało się z tego szczególnego dnia oraz możliwość posłuchania rad doświadczonych koleżanek.

Jak zorganizować baby shower?

Organizacje imprezy najczęściej powierza się siostrze lub najbliższej przyjaciółce. To ona jest organizatorem i koordynatorem wszelkich działań. Tradycyjnie przyjęcie odbywa się w domu przyszłej mamy, ale coraz częściej baby shower organizuje się w miejscach publicznych. Znakomitym pomysłem są pikniki, kawiarnie czy salony kosmetyczne. Miejsce baby shower należy przyozdobić dekoracjami i akcesoriami. Najczęściej motywem przewodnim baby shower są dzieci i ich zabawki, kolorystyka utrzymana jest natomiast w jasnych, dziecięcych kolorach: różowym, niebieskim, żółtym czy białym. Na baby shower nie może takich akcesoriów jak balony czy kolorowe konfetti. Organizując tego typu imprezę, koniecznie trzeba też zadbać o jedzenie i napoje, bezwzględnie te bezalkoholowe oraz atrakcje dla gości. Aby na przyjęciu było wesoło i z humorem organizatorka powinna przewidzieć gry, zabawy i konkursy dla gości. Najpopularniejsze są te związane z dziećmi np. zmienianie pieluchy lalkom na czas, lekcja nauki kąpania niemowląt czy karaoke z piosenkami dla dzieci. Strzałem w dziesiątkę będzie też księga życzeń lub organizacja sesji zdjęciowej.

jak zorganizowac baby shower

Prezent na baby shower

Nieodzownym elementem baby shower jest obdarowywanie przyszłej mamy prezentami. Upominki powinny być tymi, które przydadzą się i jej i dziecku. W związku z tym mile widziane są tradycyjne artykuły dziecięce, kosmetyki, śpioszki czy zabawki. Coraz częściej też praktykuje się listę prezentów na baby shower, na której przyszła mam określa, jakie akcesoria będą jej potrzebne. Alternatywą jest zakup jednego większego prezentu przez uczestniczki imprezy np. wózka czy łóżeczka. Warto jednak podkreślić, że taki upominek dobrze jest skonsultować z przyszłą mamą. W dobrym tonie jest również zakup prezentu dla głównej bohaterki imprezy, który nie będzie stricte związany z dzieckiem, mogą to być np. kosmetyki czy książka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here