Czym się różnią wkłady do pieluszek wielorazowych?

0
Czym się różnią wkłady do pieluszek wielorazowych

Pieluchy to nieodłączny element macierzyństwa. Dla młodej mamy, której tematyka pieluch wielorazowych jeszcze nie jest zobrze znana, wszelakie otulacze czy kieszonki i dziwne skróty jak np. SIO czy AIO są kompletnie niezrozumiałe. Nic w tym dziwnego. Produktów jest naprawdę sporo. Które będą najlepsze? Czym różnią się od siebie wkłady do pieluszek wielorazowych? Odpowiadamy!

Czy pieluszki wielorazowe przeciekają?

Czym właściwie jest otulacz? To nic innego jak wkład chłonny, zewnętrzna część pieluszki. Dzięki otulaczowi ubranko dziecka nie zostanie zmoczone. Wyróżniamy kilka rodzajów otulaczy, jak np. otulacze PUL lub minkee, które są wykonane z syntetycznej tkaniny, otulacze polarowe lub wełniane. Jeśli chcesz postawić na naturalne tkaniny, wybierz pieluchy wielorazowe bambusowe lub wełniane.

Są jeszcze tradycyjne pieluchy tetrowe, których obecnie obserwuje się wielki powrót. Pieluchy wielorazowe tetrowe wcale nie muszą być nudne i bezbarwne, co widać np. w asortymencie sklepu BabyBoom – https://babyboom.net.pl/category/karmienie-dziecko-pieluszki-wielorazowe. Możesz zdecydować się na zakup tetry w różnych wzorach i kolorach, a także w wielu wielkościach, które mogą służyć także jako lekkie kocyki czy prześcieradełka.

Tradycyjna pielucha tetrowa bawełniana
Tradycyjna pielucha tetrowa bawełniana

 

Wkłady do pieluszek wielorazowych – rodzaje

Wielorazowe pieluchy dla dzieci, a właściwie wkłady do nich dzieli się ze względu na materiał, z którego zostały wykonane i chłonność. Najczęściej spotyka się wkłady z mikrofibry i bambusa. Wkłady umieszcza się w kieszonce z przodu lub z tyłu pieluszki, w zależności od modelu. Najistotniejszą cechą jest oczywiście chłonność i na to powinno się zwrócić największą uwagę.

Wkłady do pieluch dzielimy ze względu na materiał, czyli np.:

 • wkłady bambusowe – niezwykle chłonny i miękki materiał;
 • wkłady bawełniane – jak np. flanela, ręczniki muślinowe, tetra, które są uniwersalne i tanie;
 • wkłady z mikrofibry – dają uczucie suchości, u niektórych dzieci możliwe jest jednak podrażnienie, dlatego producenci często pokrywają mikrofibrę polarem, aby zminimalizować to ryzyko;
 • wkłady konopne i lenowe – bardzo chłonne, cienkie i bardzo naturalne.

Podział ze względu na kształt, rozmiar i sposób składania:

 • tetra o wymiarach 60 × 60, wkład składamy na pół, a później na 3;
 • prefoldy, czyli wkłady z przeszyciami, które ułatwiają składanie, zazwyczaj mają od 2 do 8 warstw;
 • formowanki o kształcie otulacza;
 • gotowe wkłady z napkami do pieluszek typu SIO, do których wkład mocuje się dodatkowo, w przeciwieństwie do pieluch typu AIO;
 • długie wkłady, aż do 72 cm długości, składa się je na pół.

Jak prać pieluchy wielorazowe?

Pieluchy wielorazowe są często wybierane przez mamy ze względu na oszczędność pieniędzy oraz ekologiczne podejście. Czy należy je prać po każdym użyciu?  Nie, wystarczy to robić co 1-3 dni, natomiast wkład po każdym użyciu. Ustaw na pralce 60°C, nie zapomnij o użyciu środka odkażającego lub delikatnego detergentu.

Pielucha wielorazowa zachowa swoją świeżość i nienaganny wygląd, jeśli będziesz o nią odpowiednio dbać. Postaw na coś hipoalergicznego jak np. te z firmy Biały Jeleń lub Domol Sensitive.  Zrezygnuj z płynów zmiękczających czy innych środków jak orzechy piorące lub proszki do kolorowego prania.

 

Pielucha flanelowa z ceratką
Pielucha flanelowa z ceratką

Mamy nadzieję, że teraz już dokładnie wiesz, na jakie wkłady do pieluszek zwrócić uwagę, co warto kupić i w jaki sposób o nie zadbać. Pieluchy wielorazowe to ponadczasowe rozwiązanie, które stosowały nasze mamy, babcie i prababcie. Nie wychodzą z mody. Zdecydowanie są lepsze dla naszego środowiska niż te jednorazowe, a dodatkowo pozwolą ci na zaoszczędzenie nawet sporej ilości gotówki. Dlaczego by więc z nich nie skorzystać?

Na co zwrócić uwagę, wybierając fotelik samochodowy dla dziecka?

0
fotelik samochodowy dla dziecka

Fotelik samochodowy to niezbędny element wyposażenia każdego pojazdu, w którym ma być przewożony mały pasażer. Oznacz to zakup na długie lata, ponieważ dziecko przez wiele lat będzie wymagało odpowiedniego siedziska, a po nim mogą je odziedziczyć młodsi bracia lub siostry. Dlatego od samego początku warto postawić na najwyższą jakość. Na co jednak zwrócić uwagę oprócz tego?

Przede wszystkim rozmiar

Najważniejsza cecha fotelika dla dziecka to jego rozmiar. Powinien on dobrze odpowiadać zarówno wielkości dziecka, jak i jego wadze. Cechy te mają podstawowe znaczenie, jeśli chodzi zarówno o bezpieczeństwo, jak i wygodę dziecka.

Dobrze dopasowany fotelik jest w stanie osłonić dziecko przed większością urazów, jakie mogłyby nastąpić w wyniku wypadku. Zabezpiecza je dzięki specjalnym szelkom, które nie tylko uniemożliwiają maluchowi opuszczenie fotelika, ale przede wszystkim przytrzymują go w odpowiednim miejscu podczas gwałtownego hamowania czy nieszczęśliwego uderzenia o przeszkodę. Dzięki odpowiedniej budowie, dobranej do masy dziecka, fotelik jest w stanie wytrzymać nawet duże przeciążenia.

Jednocześnie dobrze dopasowany fotelik samochodowy to gwarancja komfortu malucha. Powinien jak najlepiej podpierać dziecko, a jednocześnie nie może go uwierać czy przeszkadzać mu w niewielkich aktywnościach, takich jak zabawa czy czytanie – oczywiście bez opuszczania siedziska.

Dopasowanie do samochodu

Pomimo iż foteliki samochodowe produkowane są z reguły w jak najbardziej uniwersalny sposób, warto zwrócić uwagę, czy dane siedzisko na pewno jest odpowiednie do konkretnego modelu auta. Czasami może się zdarzyć, zwłaszcza w przypadku nietypowych modeli, iż nie będą one do siebie dobrze dopasowane, co utrudni lub wręcz uniemożliwi prawidłowy montaż.

Jeśli nie masz absolutnej pewności względem konkretnego fotelika i swojego samochodu, możesz zawsze zapoznać się z informacjami producenta, które wyszczególniają, do jakich pojazdów dopasowane jest siedzisko.

Najwyższa jakość i homologacja

Bezpieczeństwo dziecka to kwestia priorytetowa, dlatego każdy fotelik samochodowy powinien być przygotowany z najwyższej jakości materiałów. Gwarancją jego bezpieczeństwa jest przejście odpowiednich testów zderzeniowych, które wskazują, jak odporny jest w czasie kolizji. Jednocześnie warto sprawdzić homologację tego niezbędnego akcesorium: jedynie foteliki z homologacją europejską, oznaczoną jako ECE, zostały wyprodukowane z materiałów i zgodnie z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Dzięki temu gwarantują pełne bezpieczeństwo.

Odpowiednia jakość materiałów, takich jak miękka pianka wypełniająca siedzisko czy odporne na zabrudzenia materiały to kolejne zalety, które zapewnią dziecku przyjemniejszą jazdę. Pomogą także rodzicom w zachowaniu odpowiedniej higieny tego miejsca.

Jak wybrać zabawki edukacyjne dla dziecka?

0
Jak wybrać zabawki edukacyjne dla dziecka

Zabawki służą przede wszystkim rozrywce najmłodszych członków rodziny. Równocześnie mogą jednak spełniać inne funkcje. Coraz więcej miejsca na sklepowych półkach zajmują tak zwane zabawki edukacyjne.

Czym są tego typu produkty i w jaki sposób mogą się przydać małym odkrywcom w różnym wieku? O tym wszystkim napiszemy w dzisiejszym artykule.

Czym są zabawki edukacyjne?

Zabawki bywają mocno zróżnicowane, co sprawia, że niejednokrotnie trudno znaleźć optymalny produkt dla maluchów, które powinny nie tylko intensywnie poznawać świat, ale też dobrze się przy tym bawić. Jednym z popularniejszych rozwiązań stają się ostatnio zabawki edukacyjne. Co to takiego?

Najmłodsi chcą nieustannie dowiadywać się jak najwięcej o otaczającej ich rzeczywistości. Może się to odbywać w trakcie dobrej zabawy, którą gwarantują właśnie produkty edukacyjne, czyli przedmioty wspomagające procesy rozwojowe u dzieci. Dotyczy to wszystkich aspektów – od kwestii związanych z pobudzaniem zmysłów, ćwiczeniem pamięci i percepcji oraz poprawianiem koordynacji, umiejętności ruchowych.

Zabawki edukacyjne, które można znaleźć choćby na stronie Wozki-Foteliki.pl, łączą zatem rozwój z przyjemnym spędzaniem czasu.

Rodzaje zabawek edukacyjnych – na co warto postawić?

Aby wspomagać dziecko w tak wielu obszarach, a przy tym dawać mu szansę na dobrą zabawę, stworzono szereg, mocno zróżnicowanych przedmiotów.

Do najpopularniejszych typów zabawek edukacyjnych zalicza się choćby:

 • maty edukacyjne,
 • stoliki edukacyjne,
 • zabawki interaktywne,
 • książeczki,
 • układanki i klocki,
 • zabawki kreatywne.

Wybór konkretnej grupy zależy od wieku i predyspozycji dziecka. Niektóre z nich nadają się nawet dla najmłodszych dzieci, od pierwszych miesięcy życia.

Dla noworodków najczęściej kupuje się maty edukacyjne. Po szóstym miesiącu życia można już postawić na stoliki edukacyjne, pierwsze książeczki i zabawki kreatywne. Dla dzieci powyżej pierwszego roku życia spektrum dostępnych produktów jest niezmiernie szerokie. Można wybierać spośród gier, układanek i książeczek, które skutecznie poszerzają umiejętności i ćwiczą już posiadane zdolności u maluchów.

Jak wybierać zabawki edukacyjne dla dzieci – podstawowe zasady

Zabawki edukacyjne stanowią idealny prezent dla dzieci w każdym wieku. Trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad podczas wybierania konkretnego produktu.

Przede wszystkim należy oczywiście dobrać zabawkę do wieku dziecka, o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Producenci są zobowiązani przepisami prawa do umieszczenia informacji o wieku dziecka, dla którego dana zabawka jest przeznaczona. Warto jednak kierować się też zdrowym rozsądkiem w tej kwestii.

Oczywiście należy wybierać wyłącznie bezpieczne produkty, wykonane z materiałów prostych do utrzymania w czystości, nie zawierających groźnych substancji. Najlepiej postawić na zabawki od sprawdzonych wytwórców, posiadające międzynarodowe certyfikaty, potwierdzające jakość i gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania dla najmłodszych. Zabawki nie mogą też posiadać małych elementów, które mogłyby doprowadzić do zadławienia.

Nowoczesne zabawki edukacyjne – sposób na poszerzanie horyzontów i świetną zabawę

Wybór zabawek edukacyjnych dla najmłodszych, dostępnych na rynku, jest naprawdę szeroki. Bez trudu da się znaleźć produkt dopasowany do potrzeb każdego dziecka.

Warto pamiętać o tym, że zabawki nie tylko bawią i uczą, ale też dają szansę na wspólne poznawanie świata razem z rodzicami, budując silne więzi na całe życie. Można je zatem określić mianem idealnego towarzysza pierwszych dni, miesięcy i lat życia młodego człowieka.

Czy wiesz, że ze sklejki produkuje się wspaniałe zabawki?

0
zabawki

Sklejka to materiał ekologiczny. Powstaje w wyniku sklejenia ze sobą cienkich warstw drewna. Jak wiadomo, drewno charakteryzuje się indywidualnym i nierównomiernym układem słojów oraz włókien. Jest to zatem surowiec, z którego powstają niepowtarzalne produkty, w tym także zabawki. Produkty dla dzieci ze sklejki pozwalają rozwijać dziecięcą wyobraźnię i pomysłowość. Co istotne, do ich montażu nie potrzeba żadnych narzędzi.

Domki ze sklejki dla dziewczynek i chłopców

Domki ze sklejki to sztandarowe produkty polskiej marki Ecostand. W asortymencie znajduje się wiele wariantów takich budowli. Wśród nich są zarówno domki dla lalek ze sklejki, jak i domki ze sklejki dedykowane chłopcom. Wszystkie wyroby posiadają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), które świadczą o stosowaniu zasad świadomej gospodarki leśnej. Mamy gwarancję, że materiały takie jak papier czy drewno pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanych źródeł.

Domki dla lalek dostępne są w kilku opcjach wielkościowych i konstrukcyjnych. Do wyboru są domki jednopiętrowe lub dwupiętrowe. Mogą być w pełni zabudowane, jak i gwarantować dostęp z każdej ze stron. Większość z nich posiada przydatny uchwyt do przenoszenia. Wyjątkowych wrażeń z zabawy dostarcza domek składający się z dwóch modułów. Jest on dostępny w kilku przyjemnych dla oka wzorach. Amatorkom koni na pewno przypadnie do gustu stajnia ze sklejki, w której zaprojektowano rozsuwane drzwi oraz dach. Dziecko może samodzielnie lub wraz z rodzicami ozdobić taki budynek.

Chłopcy także mogą mieć frajdę z zabawy domkami ze sklejki. Producent przygotował dla nich budowle związane z motoryzacją i mechaniką. W ofercie są między innymi: remiza strażacka, budynek wojskowy, budynek budowniczego, posterunek policji. Takie produkty to wyjątkowa baza dla dziecięcych zabaw. Do tego prezentują się atrakcyjnie w każdym pokoju dziecka lub salonie.

Gry edukacyjne

Już dawno udowodniono, że różnego rodzaju gry pozytywnie wpływają na rozwój psychofizyczny dzieci. Gry edukacyjne ze sklejki to pomysł na wiele godzin wspólnej zabawy. Z całą pewnością fajną grą edukacyjną jest Alfabet ZOO ze sklejki. Pięknie wykonane elementy gry zachęcają do nauki liter oraz poznawania nowych wyrazów. Gra rozwija u dziecka zdolności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie z ewentualną przegraną.

Godne polecenia są także gry memory. One z kolei wspomagają pamięć i spostrzegawczość. Wyrobami ze sklejki mogą bawić się nawet najmłodsze pociechy. Tabliczki mogą przedstawiać zwierzęta, logo drużyn piłkarskich, dinozaury, ciastka lub postacie z cyrku. W sprzedaży są także gry memory w odsłonie bożonarodzeniowej.

Akcesoria do pokoju dziecięcego

Wszystkie domki ze sklejki dla lalek stanowią świetną dekorację pokoju dziecięcego. Jednak dostępne są także inne, przyjemne w odbiorze produkty. Każde dziecko uwielbia zabawę w kartonie lub pudełku. W sprzedaży są wykonane ze sklejki pojemniki do przechowywania dziecięcych zabawek, które równie dobrze mogą służyć jako miejsce do zabawy. Na takim pudełku lub skrzyneczce mogą być umieszczone różne dziecięce wzory.

Godną uwagi propozycją jest mapa świata wykonana ze sklejki. Pięknie prezentuje się na ścianie, ale posiada także walor edukacyjny. Dziecko na co dzień zaznajamia się z układem poszczególnych kontynentów oraz występującą na nich roślinnością i zwierzętami. Mapa została bowiem pięknie ozdobiona i pomalowana ekologicznymi farbami. Wszystkie wymienione zabawki można zamówić za pośrednictwem strony internetowej zesklejki.pl.

Jak dbać o codzienną higienę dzieci?

0
bambusowe patyczki do uszu

Obowiązkiem każdego rodzica jest wspieranie zdrowia dziecka. Warto wiedzieć, jak dbać o higienę noworodków już od pierwszego dnia ich życia, by ich rozwój mógł przebiegać przy zachowaniu najlepszych standardów.

Okazuje się, że jednym z najważniejszych zmysłów niemowlęcia jest dotyk i węch. Pamiętajmy, że w ramach zachowania najwyższych standardów higieny nie chodzi jedynie o pielęgnację i czystość samego dziecka, ale również osób dorosłych, które mają z nim kontakt. Codzienne przytulanie, zabawa, mycie i karmienie, w ramach tych czynności należy przestrzegać konkretnych zasad.

O czym powinni pamiętać dorośli?

Przed wzięciem na ręce dziecka, umyj swoje dłonie. To na nich kumulują się bakterie, które mogą być wręcz niebezpieczne dla zdrowia maluszka. Przytulaj dziecko tylko w czystych ubraniach, najlepiej tych wypranych w bezpiecznych proszkach. Jeśli nie masz pewności co do czystości ubrania, połóż dziecko na tetrowej pieluszce, by jego ciało nie miało bezpośredniego kontaktu z ubraniem.

Jak dbać o higienę dziecka?

W tym zakresie funkcjonują różne szkoły. Jedne mówią o codziennej kąpieli malucha, inne o tym, że wystarczy mycie całego ciałka malca raz na kilka dni, ale higiena jego miejsc intymnych powinna być przestrzegana po każdym przewijaniu. W tym celu warto stosować miękkie waciki i letnią wodę, zamiast nasączonych chemią mokrych chusteczek.

W pierwszych dniach życia dziecka zaleca się przemywanie jego oczu solą fizjologiczną oraz czyszczenie noska. Trzeba pamiętać, że nigdy nie należy czyścić uszu dziecka tradycyjnymi patyczkami, by nie uszkodzić błony bębenkowej. Lepiej sprawdzą się bambusowe patyczki do uszu z zaokrąglonymi, większymi końcówkami. Te patyczki higieniczne bambusowe są w pełni bezpieczne.

Do kąpieli dziecka zaleca się używanie dedykowanych środków myjących, w pełni naturalnych, które nie podrażnią delikatnej skóry. Już po kąpieli warto wykonać masaż skóry z użyciem oliwki, a potem wytrzeć ciało dziecka bawełnianym, miękkim ręcznikiem. Trzeba pamiętać, by dokładnie osuszyć wszelkie fałdki i miejsca intymne dziecka, bardzo często dochodzi w nich do podrażnień i odparzeń.

Najlepsze patyczki higieniczna dla niemowlaka

Chcąc zachować pełną higienę dziecka, nie można zapominać o czystości w całym domu. To tak ważne szczególnie w przypadku dziecka już raczkującego i chodzącego. Kontakt z bakteriami jest oczywiście nieunikniony, zresztą buduje naturalną odporność malucha, natomiast niektóre zanieczyszczenia mogą działać niekorzystnie. Nie można dopuszczać do nadmiernej ilości roztoczy, grzybów, pleśni, które będą wpływać na stan zdrowia dziecka.

Peruka czy transplantacja włosów?

0
Peruka

Osoby zmagające się z łysieniem mają tak naprawdę ograniczone pole manewru. Część z nich wydaje się godzić z danym obrotem spraw i z pokorą przyjmuje łysinę jako naturalną kolej rzeczy. Na szczęście większość z nich nie załamuje rąk i aktywnie stara się przeciwstawić złośliwemu losowi. W teorii metod walki z łysieniem i przerzedzeniami jest wiele. W praktyce za skuteczne można uznać raptem kilka sposób, szczególnie gdy mówimy o takim etapie dysfunkcji, na którym można już tylko maskować ubytki. Wtedy tak naprawdę w grę wchodzą przeszczep pukli lub dobrze dobrana peruka. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się im.

Przeszczep włosów

Jego popularność w ostatnich latach rośnie, czego dowodem jest chociażby coraz większa oferta klinik medycyny estetycznej. Przeszczep może przynieść spektakularne rezultaty w postaci powrotu do wyglądu fryzury sprzed kilku lat, niemniej decydując się na to rozwiązanie, należy mieć w pamięci kilka faktów. Po pierwsze, w tym przypadku mówimy o inwazyjnym zabiegu medycznym. Aby się mu poddać, należy spełniać określone warunki zdrowotne. Niektóre dolegliwości i choroby mogą przekreślać szansę na skorzystanie z transplantacji. Po drugie, osoby nie zgłaszające przeciwwskazań muszą liczyć się z dyskomfortem towarzyszącym tego typu zabiegom. Po trzecie, trzeba pamiętać, że nie każdy zabieg musi zakończyć się sukcesem, bo nie każdy przeszczep daje gwarancję przyjęcia się nowych cebulek. Dodajmy jeszcze, że transplantacja włosów nie należy do tanich, a zabieg tego typu może uszczuplić budżet o co najmniej kilka tysięcy złotych, choć cena ta jest mocno zależna od marki kliniki, renomy specjalisty i przeszczepianej okolicy skóry głowy.

Peruki Katowice

Alternatywną dla przeszczepu są peruki, które dzielimy na peruki naturalne i syntetyczne. Pierwsze zostały zbudowane z zaczepów i bazy, do której są przymocowane włosy ścięte od innych osób. Przekłada się to naturalny wygląd fryzury i świetną prezencję na głowie. Z kolei peruki syntetyczne dysponują puklami wykonanymi ze sztucznych materiałów. Decyzja o noszeniu zastępczej fryzury nie wiąże się z dolegliwościami czy ryzykiem, jak w przypadku przeszczepu. Peruki są dostępne bez względu na stan zdrowia, są też znacznie tańsze niż wspomniany zabieg. Jednak nie każda peruka spełni swoje zadania w stu procentach. Wybierając model dla siebie, warto zdać się na wyroby najlepszych producentów. Ich pokaźny wybór znajdziesz w sklepach Rokoko ulokowanych w największych miastach w Polsce. Salon Rokoko peruki Katowice oferuje swoim Klientom peruki naturalne i peruki syntetyczne ze znakiem jakości oraz usługi doradcze na najwyższym poziomie. Szeroki wybór, markowe produkty oraz wiedza naszych doradców sprawiają, że jest to najlepszy adres jeśli chodzi o wybór peruki Katowice.

Rudy Project – firma modna wśród kolarzy

0
kolarzy

Firma Rudy Project powstała we Włoszech, ponad 35 lat temu. Specjalizuje się w produkcji kasków oraz okularów sportowych. Mimo iż w ofercie firmy znajdziemy produkty związane ze snowboardem czy motocrossem, to jednak największą popularność zyskują te dedykowane kolarstwu. Producent dba zarówno o amatorów tego sportu, jak i o profesjonalnych kolarzy, którzy w jego kaskach i okularach ścigają się w największych imprezach kolarskich, takich jak tour De France czy Giro d’Italia.

Kaski

Ochrona głowy produkowana przez Rudy Project jest niezwykle specyficzna i już z daleka można zauważyć, że to ich produkt. Mimo iż zachowują one nowoczesny, aerodynamiczny kształt, to malowanie jest kolorowe i wesołe. Wyraźnie nawiązują one stylistyką do malowań znanych z motocrossu. Włosi w swojej ofercie mają również jeden z najpopularniejszych kasków torowych – model The Wing. Jego rewolucyjna geometria minimalizuje opór powietrza, nie tylko zmniejszając moc potrzebną do utrzymania konkretnej prędkości, ale również osłabiając siły działające na kark kolarza. Dodatkowo w ofercie kasków znajdziemy te dedykowane MTB – takie jak modele Crossway i Venger Cross, szosowe – np. model Racemaster czy spectrum. Wszystkie produkty, niezależnie od ceny wykonywane są w technologii Inmold, gwarantującej lepsze rozłożenie energii uderzenia. Kaski Rudy Project mają zmienną grubość i gęstość materiału, co zapewnia mniejszą wagę przy niezmniejszonym poziomie ochrony.

Czarne logo marki sprzedającej akcesoria rowerowe Rudy Project

Okulary

Okulary Rudy Project od kilku sezonów są bardzo popularne. Mimo iż producent ma ponad 30 lat doświadczenia związanego z ochroną oczu, to dopiero po roku 2000 zaczęła się współpraca z profesjonalnymi kolarzami. Topowe modele takie jak Cutline, Tralyx czy Defender gwarantują świetną ochronę oraz ostrość widzenia, przy minimalnej wadze. Dużą zaletą droższych modeli od Rody Project jest wentylacja, która pozwala na usuwanie powietrza zza okularów, bez jakiegokolwiek zawiewania na oko. Tańsze modele, przeznaczone do bardziej rekreacyjnej jazdy również mają wysokie wskaźniki wytrzymałości, są jednak trochę cięższe. Wszystkie jednak umożliwiają wymianę szkieł. Dostępne są szybki z niską przepuszczalnością światła, przezroczyste, dedykowane do jazdy w nocy, oraz ze zwiększonym kontrastem – przeznaczone do jazdy przy kiepskiej pogodzie. Dużą zaletą wszystkich okularów włoskiego producenta, jest dużym komfort używania. Gumki dobrze dostosowują się do kształtu nosa, jednocześnie nie odcinając całkowicie przepływu powietrza. Ramki nie obcierają uszy ani głowy, są łatwe w czyszczeniu.

Ułatwienie dla młodych mam – poduszka do karmienia. Sprawdź, jaką najlepiej wybrać

0
poduszka do karmienia

Pierwszy etap bycia mamą jest wyjątkowo intensywny, a karmienie dziecka staje się niemal rytuałem. Przecież maluszek potrafi nawet kilkanaście razy na dobę upominać się o pokarm. I tak, aby przynieść mamom ulgę w macierzyństwie stworzono poduszkę do karmienia, która może nie jest gadżetem absolutnie niezbędnym, ale jak się okazuje – zdecydowanie ułatwiającym życie. Sprawdzamy, jakie funkcje spełniają poduszki do karmienia, i jakie modele warte są uwagi młodych mam.

Poduszka pomaga zarówno przy karmieniu piersią jak i butelką

Karmienie dziecka to dla mamy radość, przyjemność, możliwość spędzenia intymnych chwil sam na sam ze swoim maleństwem. Jednak jak wszędzie, tak i tutaj mamy dwie, różne „strony medalu”.  Częste, regularne trzymanie dziecka jest sporym obciążeniem dla kręgosłupa, ramion i szyi, a nawet okolic brzucha, jeśli mama jest po cesarskim cięciu. Do tego maluszek rośnie, przybiera na wadze i niemal z każdym dniem owo obciążenie wzrasta. Jako mama potrzebujesz wyjątkowo dużo sił i zdrowia, aby sprostać macierzyństwu, dlatego z pewnością poszukujesz rozwiązań, które mogłyby przynieść Ci ulgę w codziennych czynnościach, także tych związanych z karmieniem dziecka. 

Wiele mam, aby ułatwić sobie nieco zadanie, korzysta podczas karmienia ze zwykłej poduszki, lub zwiniętego koca. Niestety nie zawsze taka opcja jest w pełni wygodna dla mamy i jej dziecka, nie jest także w pełni bezpieczna, a już na pewno trudno z niej skorzystać poza domem, np. w podróży, czy w restauracji. Poduszki do karmienia są pod tym względem rozwiązaniem profesjonalnym – zaprojektowanym aby zapewnić wygodę i bezpieczeństwo niezależnie od miejsca, indywidualnych preferencji mamy i jej dziecka, a także sposobu karmienia. To propozycja zarówno dla mam karmiących piersią, jak i butelką.

Jakie poduszki do karmienia masz do wyboru?

Wybór poduszek do karmienia jest naprawdę imponujący. I nie chodzi tutaj jedynie o design poduszek. Poza standardowymi propozycjami możesz sięgnąć po poduszkę regulowaną – ujmując, dodając lub przesuwając wypełnienie poduszki możesz swobodnie regulować jej kształt i wielkość, tym samym dopasowując ją do swojej figury. Tego typu poduszki znaleźliśmy m.in na https://ancymon.com.pl/pl/c/Poduszki-do-karmienia/28 obok innych polecanych przez młode mamy rozwiązań, czyli poduszki rogala oraz poduszki do karmienia na rękę.

Rogal do karmienia to chyba najpopularniejsza opcja. Poduszka raz ułożona nie wymaga poprawiania i zapewnia wygodę podczas karmienia zarówno dla mamy, jak i dziecka. Wystarczy, że przyłożysz do siebie poduszkę tak, aby objęła Cię w pasie.

Z kolei poduszka na ręką sprawdzi się szczególnie poza domem – na spacerze, w restauracji, czy podczas wizyty u przyjaciół. Jest niewielka, dlatego swobodnie można ją spakować wraz z innymi niezbędnymi rzeczami dziecka. Poduszka do karmienia na ręką zdecydowanie ułatwia karmienie, zwłaszcza w miejscach, w których nie masz pełnej swobody ruchów.

poduszki do karmienia

Inne możliwości wykorzystania poduszki do karmienia

Śmiało można stwierdzić, że poduszka do karmienia to rozwiązanie wielofunkcyjne. Zapewnia komfort zarówno mamie, jak i jej maleństwu podczas karmienia. Odciąża kręgosłup, ramiona i szyję, a zatem dba o zdrowie i dobre samopoczucie młodej mamy. Z kolei gdy dziecko nieco podrośnie i zacznie siadać, poduszka ochroni malucha przed bolesnym upadkiem. O takim rozwiązaniu warto pomyśleć jeszcze przed narodzinami dziecka i dopisać ją do listy rzeczy z wyprawki. Wiele przyszłych mam z powodzeniem wykorzystuje poduszkę, jako wsparcie dla ciążowego brzuszka podczas spania. Świetnym zastosowaniem poduszki będzie także zabezpieczenia maluszka przed sturlaniem się z łóżka.

Na co zwrócić uwagę wybierając poduszkę do karmienia

Zanim kupisz poduszkę sprawdź, czy materiały (najlepiej bawełna lub bambus) i wypełnienie (najlepiej silikonowe lub poliestrowe) posiadają certyfikat Oeko-Tex standard 100, który gwarantuje bezpieczeństwo produktu. Istotne jest również, aby poszewkę poduszki można było prać w pralce – łatwiej utrzymasz ją w czystości.

Ćwiczenia we dwoje są świetne!

0
ćwiczenia w parach
fot. pixabay.com

Obecnie wiele par decyduje się na wspólne wykonywanie treningów na siłowni lub na świeżym powietrzu. Nie ma się co temu dziwić, gdyż jest to świetny sposób na zadbanie o swoją aktywność, a także rozrywkę i wspólne spędzanie czasu! Sprawdź, dlaczego ćwiczenia we dwoje są świetne!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/cwiczenie-we-dwoje/

Motywacja

Ćwiczenia razem ze swoją partnerką lub partnerem to doskonały sposób na motywowanie się nawzajem. Mówi się, że jeśli jest się w parze, a jedno z nas ulega lenistwu i nie chce iść na siłownię lub pobiegać, to drugie go skutecznie zmotywuje do tego. I działa to również w praktyce!

Razem możecie również dzielić się swoimi doświadczeniami i motywować słabszą stronę! Osoba początkująca nie będzie miała takiej kondycji jak zaawansowana, a także na odwrót. To więc świetna sytuacja do zmotywowania się do wzajemnego uzupełniania się wiedzą oraz podnoszenia poprzeczek. Jedna strona może sprawdzić się w roli trenera, a druga w roli osoby trenowanej profesjonalnie.

Rozrywka

Wspólna aktywność to również świetny pomysł na rozrywkę. Zdecydowanie to lepsza alternatywa niż kolejne spędzanie wieczorów na kanapie z serialem. Dodatkowo korzyści tej aktywności są o wiele większe – gdyż będziecie mieli piękne sylwetki oraz lepszą kondycję!

Wspólne ćwiczenia to również doskonały sposób na znalezienie wspólnego hobby. Jeśli chcecie być aktywni nie musicie od razu kupować karnetów na siłownie, możecie również zainteresować się innym sportem, do którego potrzebna jest druga osoba.

Do takich sportów należy squash, badminton, ping pong, siatkówka, ale i nie tylko. Razem zawsze jest przyjemniej i można także w plenerze zorganizować sobie świetne wycieczki krajoznawcze na regularne wypady rowerowe albo wspólne bieganie. Możecie również sprawdzać bliską okolicę jeżdżąc na rolkach lub na deskorolkach.

Wybór odpowiedniej dyscypliny sportowej należy w zupełności do Was! Znajdźcie wspólną pasję i zacznijcie ją razem realizować.

Przeczytaj też: http://www.pasazmamy.pl/depilacja-laserowa-kiedy-jest-dobrym-rozwiazaniem/

Jaką szczoteczkę wybrać dla dziecka?

0
Jaką szczoteczkę wybrać dla dziecka

Mycie zębów u dziecka powinno rozpocząć się najpóźniej z pojawieniem się pierwszego zęba mlecznego, czyli w efekcie – kilka miesięcy po narodzinach. Chodzi nie tylko o zdrowie dziecka, ale również wyrobienie zdrowego nawyku dbania o higienę jamy ustnej. Zęby warto myć przynajmniej dwa-trzy razy dziennie. Ale czym? Okazuje się, że najlepszym wyborem są szczoteczki soniczne dla dzieci.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Ten typ szczoteczki można porównać do urządzenia elektrycznego, z kilkoma zastrzeżeniami. Przede wszystkim szczoteczki soniczne dla dzieci wykonują wyłącznie ruch pulsacyjno-wymiatający, które gwarantuje mniej uszkodzeń szkliwa i jest delikatniejszy dla dziąseł. Co więcej, w jego trakcie wytwarzane są fale dźwiękowe, które sprawiają, że czyszczenie zębów jest nieporównywalnie bardziej efektywne niż w przypadku szczoteczki manualnej, a również daje lepsze rezultaty niż przy użyciu szczoteczki elektrycznej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szczoteczkę dla dziecka?

Przede wszystkim dobrze jest zadbać o to, aby model był faktycznie przeznaczony dla dzieci. Chodzi przede wszystkim o moc działania – szczoteczki dla dorosłych nawet w trybie delikatnym mogą działać z taką mocą, że doprowadzą do uszkodzenia dziąseł. Nie warto tego ryzykować, bo maluch może się zrazić bólem i dyskomfortem. Taka szczoteczka dla najmłodszy jest też mniejsza, więc dobrze leży w ich dłoni.

Szczoteczki soniczne dla dzieci są dodatkowo zwykle kolorowe, co zachęca dzieci do mycia zębów. Mają sygnalizatory świetlne i dźwiękowe, które pomagają w wyrobieniu nawyku mycia zębów przez odpowiedni czas. Są łatwe w obsłudze – po pierwszym instruktażu kilkuletnie dziecko poradzi sobie z samodzielną higieną jamy ustnej pod okiem dorosłego.

Kiedy wprowadzić szczoteczkę soniczną?

W zasadzie jest to możliwe od pierwszego ząbka, aczkolwiek w praktyce warto przyzwyczaić dziecko do wkładania szczoteczki do buzi bez wibracji, które wytwarza szczoteczka soniczna. Dla dzieci dobrze jest też dobrać odpowiedni rozmiar główki. Zbyt duża będzie niewygodna, zniechęci dziecko do dbania o zęby, a nawet może spowodować odruch wymiotny czy urazy dziąseł. Końcówkę najlepiej dobierać adekwatnie do oznaczeń wiekowych.

W sprzedaży dostępne są modele szczoteczek sonicznych dla dzieci do trzeciego roku życia, a potem od trzeciego do siódmego. Po tym okresie dziecko może używać szczoteczki z oznaczeniami junior. Nastolatek z powodzeniem może otrzymać własną końcówkę do szczoteczki, której używają jego rodzice. Warto mieć na uwadze, że końcówka powinna być wymieniana jak najczęściej. Szeroki wybór szczoteczek sonicznych dla dzieci znajduje się pod adresem https://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Szczoteczki_Soniczne_Dla-dzieci-686.html.

ZOBACZ TEŻ