Antykwariat przeżytkiem? Absolutnie nie!

Antykwariaty mają swój renesans, mimo że wielu ludzi skreśliło już papierowe książki i czasopisma. Elektroniczne wydawnictwa, e-booki, wirtualne biblioteki zyskują sobie coraz większe grono osób, szczególnie młodych, ale tradycyjny papier zaczyna powracać do łask i perspektywy na przyszłość nie są wcale takie złe.

Idź do antykwariatu –  nie pożałujesz

Co można znaleźć w antykwariacie? Oczywiście bezcenne perełki  – albumy, podręczniki szkolne, stare wydawnictwa, pocztówki, dokumenty życia społecznego tzw. DŻS-y. Już po wejściu do środka odczuwa się tę wyjątkową, niepowtarzalną atmosferę, specyficzny zapach papieru i zazwyczaj ciekawy wystrój pomieszczenia. Potężne antykwariaty oferują masę książek, które są poustawiane na wielu, wypełnionych szczelnie półkach. Można spędzać tu godziny, zaszywając się między regały, kupując lub tylko oglądając osobliwą ofertę. Wielokrotnie jest tak, że nigdzie nie można znaleźć poszukiwanej książki. Skończył się nakład i księgarnie już jej nie dystrybuują, a w tzw. drugim obiegu, czyli w Sieci i u znajomych – również  ich nie ma, albo ceny są nie do przyjęcia. Zostaje antykwariat, często jako ostatnia deska ratunku. Często też miejsce to spełnia czytelnicze pragnienia wielu osób, którzy wracają później nie jedne raz, aby nabyć kolejne pozycje.

W antykwariacie możesz nieźle zarobić

Jeśli masz wiele niepotrzebnych książek i nie wiesz zupełnie co z nimi zrobić, zanieś je właśnie do antykwariatu. Wiele z nich działa w Sieci, np. ten https://tezeusz.pl/info/skup-ksiazek-w-krakowie i idzie im to bardzo dobrze. Masa książek, codzienne dostawy, wystawianie każdego dnia ogromu tytułów, spełnianie marzeń swoich klientów, to wszystko jest w zasięgu kilku kliknięć. Szczególnie dobrze można zarobić na książkach starych, zabytkowych, które już troszkę nadgryzł ząb czasu. Niektóre antykwariaty specjalizują się w sprzedaży publikacji naukowych, księgozbiorów profesorskich i inteligenckich wydań, za które też można dostać spore pieniądze, oczywiście w zależności od roku wydania, autora i stanu książki. Zainteresowaniem objęte są także dawne wydania książek dla dzieci, najlepiej z ilustracjami oraz zbiory poezji oraz prozy naszych wieszczów i pisarzy.

Zrobią to za Ciebie

Dobre antykwariaty, tak jak ten ww, ułatwiają sprzedaż książek, poprzez szybką wycenę tytułów, możliwość szczegółowej inwentaryzacji w domu u klienta, zakup od ręki, bez czekania na sprzedaż a także bezpieczne zapakowanie i wysyłkę na koszt antykwariatu z każdego miejsca w Polsce. Oczywiście nie wszystkie antykwariaty działają w ten sposób, ale można znaleźć takie, które działają właśnie tak lub na podobnych zasadach.

Spróbuj skorzystać choć raz z tego typu rozwiązania, aby przekonać się, jak opłacalne będzie to przedsięwzięcie i jak proste w realizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here