Do domów jednorodzinnych najczęściej wybieramy drzwi drewniane albo wykończone płytami drewnopochodnymi. Jednak przy poszukiwaniach odpowiednich drzwi zewnętrznych warto wziąć pod uwagę również te wykonane z aluminium. Sprawdź 5 zalet drzwi wejściowych z aluminium!

Nowoczesny design

Lubisz nowoczesne domy? W takim przypadku warto dobrać do nich równie futurystycznie prezentujące się drzwi. W tym celu najlepiej sprawdzą się drzwi zewnętrzne aluminiowe, które możemy zakupić w wielu różnych wariantach do wyboru. Mogą być szare, czarne, srebrzyste, brązowe czy nawet czerwone. Możemy również zakupić drzwi aluminiowe z przeszkleniami oraz z efektownymi naświetlami.

Wysoki poziom termoizolacji

Kolejna duża zaleta drzwi aluminiowych to ich wysoki poziom termoizolacji. Drzwi te są wielokomorowe i wypełnione ciepłymi materiałami jak pianka, styropian, wełna mineralna. Drzwi aluminiowe są stosowane także w domach pasywnych, w których konieczne jest zachowanie jak najlepszego poziomu izolacji.

Wytrzymałość i odporność

Aluminium stosowane do produkcji drzwi zewnętrznych jest trwałym, wytrzymałym i odpornym na czynniki zewnętrzne materiałem. Jest odporne na zmienne temperatury oraz wilgoć, dlatego nie wypacza się jak drzwi drewniane. Dzięki temu drzwi zewnętrzne aluminiowe są w stanie posłużyć użytkownikom na długi czas.

Brak potrzeby konserwacji

Jednym z minusów popularnych drzwi drewnianych jest fakt, że wymagają on konserwacji – drewno narażone na czynniki zewnętrzne z czasem wysycha i odbarwia się. W przypadku drzwi aluminiowych nie musimy jednak się tym przejmować – wystarczy tylko woda z detergentem, aby utrzymać je w czystości.

Wysoki współczynnik bezpieczeństwa antywłamaniowego

Dobrze zamontowane drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium są również w stanie zapewnić swoim użytkownikom wysoki poziom ochrony przed włamaniami. Warto wtedy wybrać odpowiednie parametry drzwi, w tym ich właściwy zamek, aby ryzyko włamania do domu było minimalne. Pamiętajmy jednak o tym, że bardzo istotny jest prawidłowy montaż – powinien być on wykonany przez wykwalifikowaną ekipę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here