Ubrania dla dziecka – jak wybrać garderobę do szkoły?

0
Ubrania dla dziecka – jak wybrać garderobę do szkoły?

Twoje dziecko idzie do szkoły, a ty nie wiesz, jakie ubrania wybrać dla niego? W takim razie przypadku trzeba wziąć pod uwagę parę kwestii. Dzięki temu łatwiej będzie nie tylko dopasować je do potrzeb najmłodszych. Pamiętaj również, by zawsze wybierać rzeczy, które są nie tylko ładne, ale również praktyczne. W ten sposób na pewno sprawdzą się w każdym przypadku. Poza tym kieruj się też innymi zasadami, które poznasz w dalszej części tekstu.

Jak wybrać ubrania dla dzieci?

Przede wszystkim pamiętaj o tym, że dziecko w pewnym wieku powinno już zacząć uczestniczyć w wyborze ubrań. Dzięki temu stanie się bardziej odpowiedzialne, ale również z większą chęcią będzie je ubierać. Jeżeli trochę się tego obawiasz, to postaw na sklep internetowy, np. https://www.51015kids.eu/. W ten sposób zakupy na pewno będą mniej stresujące, a przy okazji dziecko bardziej zastanowi się nad swoim wyborem. Poza tym zwróć uwagę na parę istotnych aspektów, dzięki którym skompletujesz dziecku praktyczną i stylową garderobę.

Wiek dziecka

Bez wątpienia wiek dziecka jest jedną z najważniejszych kwestii, jaką warto wziąć pod uwagę w trakcie kompletowania szkolnej garderoby. W końcu dzięki temu nie tylko łatwiej będzie określić jaka kolorystyka jest lepsza, ale również wzory bądź nadruki na koszulkach. Starsze pociechy na pewno bardziej ucieszą się z wizerunku bohaterów komików Marvela, Violetty itp. Natomiast młodsze będą zadowolone z bluzki z wizerunkiem Świnki Peppy lub Elzy z Krainy Lodu. Dlatego wiek wydaje się kluczową kwestią.

Indywidualne preferencje

Pamiętaj, że każde dziecko jest inne, więc nie kieruj się żadnymi stereotypami. W końcu dziewczynka nie musi nosić różowych ubrań, a chłopiec niebieskie. Dlatego w trakcie kompletowania garderoby szkolnej weź pod uwagę indywidualne preferencje twojej pociechy, a wtedy na pewno będzie z zadowoleniem nosić to, co dla niego wybierzesz. Zwróć też uwagę na to, że nie ma nic złego w tym, że chłopiec ubierze koszulkę we flamingi, zwierzaki itp., a dziewczynka wybierze ubranie z podobizną dinozaura lub z samochodem.

Funkcjonalność

Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, by ubrania, które dziecko założy do szkoły, były funkcjonalne i wytrzymałe. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że rzeczy, które noszą najmłodsi, muszą poradzić sobie z wieloma trudnościami, np. z upadkami, zabawami, grą w piłkę bądź innymi aktywnościami. Dlatego wybieraj tylko takie produkty, które na pewno nie będą ograniczały twojego dziecka w trakcie codziennych zajęć oraz zabaw z rówieśnikami.

Zwróć uwagę na skład

Wiesz dobrze, że zwłaszcza najmłodsze dzieci mają w sobie wiele energii. Dlatego tak ważne jest to, żeby ubrania sobie z nią radziły. Jednak w tym przypadku nie chodzi tylko o to, by materiał był wytrzymały, ale również oddychał, co jest szczególnie istotne w przypadku bluzek, podkoszulek, skarpetek oraz obuwia. Właśnie z tego powodu musisz zawsze kontrolować metki i skład materiału w ubraniach, które chcesz kupić. Najlepiej, by tkanina była naturalna lub miała niewielki procent poliestru. W niektórych przypadkach zapobiega to gnieceniu się ubrań, co też jest istotne.

Estee Lauder, czyli kosmetyki dla perfekcjonistek

0
Estee Lauder, czyli kosmetyki dla perfekcjonistek

Marka Estee Lauder to kosmetyki dla wyrafinowanych kobiet i prosta droga do piękna i luksusu. Popularne kosmetyki powstały w latach 40. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu kojarzone są z wysoką jakością i ekskluzywnością. Jak Estee Lauder zbudowała swoje imperium i co odpowiada za tak dużą popularność jej kosmetyków?

Profesjonalnie przygotowany obóz anime i manga

0
Profesjonalnie przygotowany obóz anime i manga

Dlaczego tak dużo młodych osób interesuje się takimi właśnie tematami? Na to pytanie tak naprawdę trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Często ludzie bowiem dokładnie nie wiedzą, co jest tego powodem… Statystyki wyraźnie jednak pokazują, że Anime oraz Manga to pojęcia coraz częściej obecne w wielu polskich domach. Nic więc dziwnego, że dużo rodziców zapisuje swoje pociechy na zajęcia związane z tymi terminami. Do wyboru jest między innymi obóz anime i manga ze strony internetowej kogis.pl. Czy można tam liczyć rzeczywiście na pomoc fachowców? O tym wszystkim można przekonać się po przeczytaniu naszego poniższego artykułu związanego z tym zagadnieniem.

Generalnie obóz anime i manga jest bardzo mocno związany z kulturą azjatycką. Jakby na to nie patrzeć, terminy Anime oraz Manga pochodzą właśnie z tamtego rejonu naszego świata. Czym charakteryzują się osoby, które są zainteresowane takimi właśnie pojęciami? Między innymi namiętnie oglądają kreskówki pochodzące z Japonii lub czytają azjatyckie komiksy itp. Wasza pociecha ma dokładnie tak samo? W takiej sytuacji bez najmniejszej nawet wątpliwości obóz anime i manga przypadnie jej pod wieloma względami do gustu. Należy zwrócić uwagę na aspekt, że dobre wakacyjne wypady tego typu można znaleźć choćby na Kogis. To dobrej jakości platforma zajmująca się tematem turystycznym. Firma ta ma spore doświadczenie w tej konkretnej kategorii. Dużo osób zwraca uwagę również na taki czynnik, że Kogis to również gigantyczne pole do manewru. Można bowiem decydować się na różne obozy letnie, zimowe, zielone szkoły, wycieczki szkolne, kolonie itp. Nie powinno się na pewno zapominać również o tym, że wszystkie tego typu opcje są odpowiednio wcześnie zgłaszane do kuratorium.

Można zatem spokojnie liczyć na to, że obóz anime i manga przygotowany przez Kogis będzie naprawdę na bardzo wysokim poziomie pod każdym względem. Co dzieje się w trakcie zajęć? To pytanie bardzo mocno interesuje każdego rodzica. Należy wziąć pod uwagę aspekty, że każdy obóz anime i manga za strony internetowej kogis.pl jest organizowany przez wybitnych fachowców od branży turystycznej. Zajęcia są prowadzone przez ekspertów od takich tematów, jak Anime oraz Manga. Oczywiście, to nie jedyne ich zalety. Wychowawcy pomagają rozwiązywać rozmaite kłopoty dzieci. Na przykład te związane z aklimatyzacją, brakiem zrozumienia wśród rówieśników itp. Wychowawcy są do dyspozycji pociech przez cały okres trwania obozu, 24 godziny na dobę. Trzeba na pewno zwrócić uwagę na aspekt, że są to również osoby o wyjątkowo nieposzlakowanej opinii. Na przykład są niekarane, mają ukończone rozmaite szkoły oraz kursy. Jak zatem widać, wychowawcy od takiego tematu, jak obóz anime i manga to ludzie, którzy mają naprawdę dobre predyspozycje do pracy w tym temacie.

Jakie kwestie są poruszane w trakcie zajęć? Warto wziąć pod uwagę aspekt, że każdy obóz anime i manga to multum informacji na temat Japonii. Wasze dzieci bardzo mocno interesują się tym krajem? W takim razie poznają dużo wiadomości dotyczących Azjatów, ich codziennych zwyczajów oraz preferencji. Nie brakuje także wiadomości dotyczących różnych dziedzin – chodzi nam na przykład o literaturę, malarstwo, kulinaria, muzykę itp. Bardzo ważne jest to, że obozy ze strony internetowej kogis.pl to również wiele zajęć praktycznych. Dzieciaki uczą się na przykład rysować komiksowe postacie. Bardzo cieszą się na wspólne oglądanie japońskich kreskówek. Co ciekawe, pociechy, które pojadą na obozy organizowane przez Kogis mogą też nauczyć się gotować japońskich potraw itp. Bardzo ważna informacja jest taka, że nie brakuje również rozmaitych gier i zabaw – niekoniecznie związanych wyłącznie z Japonią oraz jej kulturą. To sposób na to, aby szybko zapoznać się ze swoimi nowymi rówieśnikami. Nic więc dziwnego, że obóz anime i manga organizowany przez Kogis to naprawdę pod wieloma względami bardzo dobre rozwiązanie, prawda? Wydaje się zatem, że swobodnie można zapisać dzieci na takie właśnie wakacyjne wypady.

Więcej informacji na: https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/anime-i-manga/

Krem nawilżający – czemu jest taki ważny?

0
Krem nawilżający- czemu jest taki ważny?

Odpowiednie nawilżenie to podstawa pielęgnacji skóry i to niezależnie od jej rodzaju. Właściwe nawodnienie jest kluczem wyjściowym nie tylko do dalszej pielęgnacji skóry, ale również do określenia jej prawdziwych potrzeb. Czasami różnorodne problemy z cerą wynikają wyłącznie z niedostatecznego poziomu jej nawilżenia. Nie tylko przesuszenie, ściągnięcie i swędzenie jest objawem niedostatecznego poziomu nawodnienia. Nadmierne wydzielane sebum, zaskórniki i inne niedoskonałości to również często przyczyna niedostatecznego nawilżenia. Czemu krem nawilżający powinien znajdować się w każdej kosmetyczce?

Wszywki odzieżowe – dlaczego i gdzie warto je wykorzystywać?

0
Wszywki odzieżowe

Wszywki do ubrań to już nie tylko obowiązkowy element informacyjny, dołączany do każdej części garderoby. To także element brandingu firmy i detal, którego jakość wykonania, czytelność, wielkość i wzór wpływają na całościowy odbiór wizualny odzieży. Oznaczenie produktów tekstylnych to obowiązek każdego producenta. Na wszywce muszą zostać zamieszczone najważniejsze informacje, dotyczące danego produktu, takie jak:

  • rozmiar,
  • skład materiałowy,
  • instrukcja prania lub czyszczenia.

Poza wymienionymi wyżej, obowiązkowymi dla każdego producenta, informacjami, na wszywce można zamieścić takie elementy jak logo/logotyp producenta/marki, adres internetowy producenta/marki, hasło reklamowe lub inny, dowolny napis. Profesjonalnie zaprojektowana, wykonana w precyzyjny i estetyczny sposób wszywka daje produktowi dodatkową wartość i sprawia, że wyróżnia się ono na tle innych produktów w swojej kategorii.

Rodzaje wszywek

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów wszywek. Wybór konkretnego rodzaju tego elementu odzieży jest uwarunkowany oczekiwaniami zarówno w zakresie wizualnym, jak i, przede wszystkim, w zakresie funkcjonalności. Przykładowo: przy szyciu specjalnej odzieży pracowniczej dla pewnych branż i służb, każdy element ubrania musi spełniać wymogi bezpieczeństwa w zakresie niepalności.

Aktualnie producenci wybierają zazwyczaj spośród czterech rodzajów wszywek:

  • satynowych,
  • nylonowych,
  • poliestrowych,
  • żakardowych.

Dlaczego warto wybrać wszywki nylonowe?

To właśnie one wśród producentów odzieży cieszą się największą popularnością. Głównymi zaletami tego rodzaju oznaczeń jest niski koszt produkcji oraz możliwość wykonania zadruku zarówno jedno, jak i dwustronnego. Oznaczenia z nylonu mogą być stosowane nie tylko w produkcji odzieży i produktów tekstylnych, ale również w produkcji obuwia. Materiał doskonale nadaje się do drukowania tekstu i grafik, nadruk wykonywany jest precyzyjnie, wygląda estetycznie i jest czytelny. Warto wiedzieć, że taki sam, dwustronny nadruk, nie byłby możliwy na przykład na wszywkach żakardowych. Wszywki żakardowe charakteryzują się bowiem tym, że tylko jedna z ich stron posiada ładny splot, umożliwiający umieszczenie na nim napisów lub grafik.

Wszywki nylonowe mogą znaleźć zastosowanie w odzieży i produktach tekstylnych. Wszywki odzieżowe z tego materiału charakteryzują się dużą wytrzymałością i nie strzępią się na krawędziach, dzięki czemu na długo zachowują walory estetyczne. Najczęściej producenci decydują się na zamawianie wszywek nylonowych z nadrukami w kolorze czarnym, jednak inne kolory nadruku są również możliwe do wykonania.

Termotransferowa metoda wykonywania nadruków na nylonowych taśmach pozwala tworzyć nadruki o wysokiej rozdzielczości. Przewagą termotransferu nad innymi metodami druku jest przede wszystkim to, że umożliwia on wykonania zadruku na niemal wszystkich materiałach, a możliwości graficzne są niemal nieograniczone. Nadruk wykonany z użyciem tej metody jest czytelny, estetyczny i trwały. Wszywki drukowane są na taśmach i wysyłane w formie nawiniętej na gilzę lub pociętej na pojedyncze wszywki. Rozmiar wszywek jest uzależniony od potrzeb i preferencji klienta.

Bezpieczeństwo dzieci w parkach rozrywki

0
Bezpieczeństwo dzieci w parkach rozrywki

Jeśli planujesz zabrać swoje dzieci do parku rozrywki tego lata, pamiętaj, aby porozmawiać z nimi o kwestiach bezpieczeństwa, w tym o tym, co powinni zrobić, jeśli się zgubią. A jeśli zauważysz, że operatorzy jeżdżą nieostrożnie – na przykład nie wymuszają przestrzegania wymogów dotyczących wysokości lub rozmawiają przez telefon komórkowy podczas pilnowania danej rozrywki – bądź gotów zgłosić to zachowanie kierownikowi parku rozrywki.

Dieta dla osób zapracowanych

0
Dieta dla osób zapracowanych

Dieta dla osób zapracowanych powinna być odpowiednio dobrana, mieć odpowiednie wartości odżywcze czy ilość kalorii. Wysiłek zarówno fizyczny, jak i umysłowy wymaga od nas odpowiedniego zregenerowania organizmu. Wbrew pozorom odpowiednim i korzystnym rozwiązaniem może być catering dietetyczny który będzie też komfortowy. Jaką zatem dietę wybrać dla osób zapracowanych? Czy dieta pudełkowa jest odpowiednia dla osób pracujących przez większość dnia? W tym tekście prześwietlamy dietę pudełkową dla osób, które pracują intensywnie pod różnymi kątami!

Jaka powinna być dieta dla osób zapracowanych?

Zapracowanie to nie tylko brak czasu, ale i również wysiłek dla organizmu osoby intensywnie pracującej. Może być on zarówno fizyczny, jak i umysłowy, ale głównym czyniłem jest tutaj pozostawanie “na wysokich obrotach” przez większość dnia. Dieta dla takich osób powinna przede wszystkim zawierać odpowiednią ilość kalorii. Możemy wyliczyć je np. dzięki kalkulatorom dostępnym na stronach internetowych o zdrowiu, które biorą pod uwagę oprócz wieku, płci czy masy ciała również styl życia. Kolejnym elementem o którym powinniśmy pamiętać, jest wybór odpowiedniego typu diety. Z pewnością powinna być ona zbilansowana (posiadać odpowiednie ilości, tłuszczu, węglowodanów, cukrów, błonnika itp.). Takie standardowe diety oferują w wielu wariantach firmy cateringowe. Jeśli odchudzamy się, mamy problemy zdrowotne lub własne preferencje powinniśmy również określić te elementy przy zamawianiu diety. Gdy zamawiamy ją pierwszy raz lub nie mam szerokiej wiedzy, warto skorzystać z opcji konsultacji u dietetyka np. w firmie cateringowej, lub zewnętrznego.

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to catering dietetyczny, który polega na codziennym dostarczaniu posiłków w formie pudełek przez firmę cateringową. Na rynku istnieje wiele tego typu firm, tutaj możemy znaleźć diety pudełkowe w Gdańsku. Oferują one różne rodzaje diety, zarówno te podstawowe dla osób chcących się po prostu zdrowo odżywiać, ale i osób, które chcą schudnąć, uprawiają sport czy prowadzą wymagający tryb życia. Po wybraniu konkretnej marki, codziennie otrzymujemy pudełka z posiłkami, które są w formie zarówno “na zimno”, jak i do podgrzania.

Czym jest dieta pudełkowa

Plusy diety pudełkowej dla zapracowanych

Plusy wyboru diety pudełkowej, jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, jest wiele. Pierwszym z nich jest wygoda. Osoby zapracowane, które wracają późno do domu z pewnością nie myślą o zakupach czy przygotowaniu pożywnego posiłku. W takiej sytuacji skorzystanie z gotowego i pełnowartościowego dania jest bardzo pomocne. Dzięki temu możemy zregenerować siły czy przeprowadzić wieczorny trening. Pudełka dostarczane nam przez firmę cateringową możemy również zabrać ze sobą np. do pracy. Dieta taka jest też dużo korzystniejsza pod względem odżywczym. Specjaliści, układając dietę, biorą pod uwagę odpowiednie składniki i przestrzegają ściśle kaloryczności oraz używają produktów dobrej jakości. Plusem może być też porównywalny koszt całodziennego wyżywienia, który może wynosić od 40 zł do 80 zł, co nie jest sporo droższym rozwiązaniem od samodzielnego przygotowywania wartościowych i jakościowych posiłków. Dostęp do cateringu dietetycznego jest też bardzo szeroki — szczególnie w dużych miastach a my możemy komfortowo wybierać wiele opcji z szerokiej gamy, jakie przygotowały dla nas firmy cateringowe.

W poszukiwaniu najwygodniejszego materaca

0
W poszukiwaniu najwygodniejszego materaca

W żadnej sypialni nie może zabraknąć łóżka, ale to nie jego rama jest najważniejsza. Kwestią priorytetową jest dobranie odpowiedniego materaca, gdyż to właśnie on ma największy wpływ na jakość naszego snu. Niewygodny materac to prosta droga do tego, aby budzić się niewypoczętym i borykać z bólem np. kręgosłupa. Oczywiście nie trzeba od razu nadwyrężać budżetu i sięgać po najlepsze materace z najwyższej półki cenowej. Wybór najtańszego modelu także mija się z celem. Na kupnie materaca nie ma co przesadnie oszczędzać. Tym bardziej, że jest to inwestycja na długie lata. Na materacu spędzamy przecież każdego dnia wiele godzin.

Kopalnia Soli Bochnia Wakacyjna przygoda 250 m pod ziemią

0
Zd. R. Tatomir - Trasa turystyczna -kierat ważyński
Zd. R. Tatomir - Trasa turystyczna -kierat ważyński

Zaledwie 40 km na wschód od Krakowa, w kierunku Rzeszowa , znajduje się najstarsze w Małopolsce miasto – Bochnia. Swoją udokumentowaną długowieczność, a w przeszłości i dostatek , to urokliwe  miasto zawdzięcza istnieniu na jego terenie najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce , Kopalni Soli Bochnia.

KOPALNIA SOLI BOCHNIA – 770 LAT HISTORII

Przez blisko osiem wieków powstawało niezwykłe, podziemne, solne  miasto. Ten świadek historii jest najstarszym zakładem górniczym w Polsce, działającym nieprzerwanie. Od roku 2000 jest Pomnikiem Historii, a w 2013 roku, bocheńska kopalnia została doceniona na forum międzynarodowym, dołączając do prestiżowej Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Choć od lat 90 – tych XX wieku nie wydobywa się już soli, swoją działalność kopalnia kontynuuje przyjmując coraz większą rzeszę turystów zwiedzających solne, zabytkowe podziemia.

Zd. R. Tatomir  - Trasa turystyczna -kierat ważyński
Zd. R. Tatomir – Trasa turystyczna -kierat ważyński

PODZIEMNE ATRAKCJE I MOŻLIWOŚCI.

W unikalnym, podziemnym labiryncie solnych korytarzy, czeka na odwiedzających wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni jest wielkim przeżyciem. Do solnego, podziemnego miasta zjeżdża się prawdziwą windą górniczą. Przejazd autentyczną górniczą kolejką, dostarcza wiele radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Nie lada wyzwaniem jest 140 m zjeżdżalnia, łącząca dwa poziomy kopalni. Korzystają z niej dzieci powyżej 9 roku życia.  Przeprawa łodzią po zalanej solanką komorze to kolejna unikalna atrakcja, gwarantująca wiele niezapomnianych wrażeń, dzięki którym poznajemy piękno i unikalność bocheńskiej kopalni. W największej z podziemnych komór, komorze Ważyn, czekają kolejne atrakcje : boisko sportowe, mini plac zabaw dla dzieci.

Zdj. R. Tatomir 140 m zjeżdżalnia
Zdj. R. Tatomir 140 m zjeżdżalnia

Kopalnia Soli Bochnia, to również trasy tematyczne, o charakterze specjalistycznym. Trasa przyrodnicza prezentuje niezwykłe zjawisko jakim jest świecenie kryształów halitu, natomiast trasa historyczna „Wyprawa w Stare Góry” przeznaczona jest dla osób lubiących szczyptę adrenaliny i odrobinę wysiłku fizycznego połączonego ze zwiedzaniem niezwykłych miejsc.

Oferta bocheńskiej kopalni zawiera propozycje zarówno dla osób indywidualnych, jak i rodzin z dziećmi, dla grup zorganizowanych szkolnych, ale również osób dorosłych.

Całkowicie odmienną propozycją jest możliwość spędzenia nocy w solnych podziemiach.

To oferta łącząca zwiedzanie kopalni, pobyt w największej z podziemnych komór – komorze Ważyn, oraz nocleg w kopalni 250 m pod ziemią. Podczas pobytu, goście zwiedzają trasę turystyczną, korzystają z atrakcji znajdujących się w komorze oraz spędzają noc w unikalnym mikroklimacie kopalni. Pobyty nocne organizowane są zarówno dla grup zorganizowanych, jak i dla osób indywidualnych. O terminach pobytów nocnych kopalnia informuje na swojej stronie internetowej, informacje udzielane są również telefonicznie w Biurze Obsługi Klienta. Najbliższe terminy pobytów nocnych podczas wakacji to 22 czerwca, 13 lipiec, 27 lipiec 2019 r.

Zdj. A. Brzoza – komora Ważyn , aneks sypialny
Zdj. A. Brzoza – komora Ważyn , aneks sypialny

SKARB PEŁEN ZDROWIA UKRYTY 250 M POD ZIEMIĄ.

Największym skarbem bocheńskiej kopalni jest panujący w niej mikroklimat, w skład którego wchodzą : stała temperatura ok 16 st C, wysoka wilgotność ( powyżej 70 %), oraz duża zawartość chlorku sodu. Dzięki tym czynnikom powietrze w kopalni jest wolne od bakterii, wirusów i zanieczyszczeń występujących na powierzchni. Wysoka wilgotność powietrza i wysokie w nim stężenie chlorku sodu powodują łatwiejsze oczyszczanie dróg oddechowych. Jak to możliwe ? Powietrze wpadające do kopalni przechodząc przez solne wyrobiska, pod wpływem dużej wilgotności i różnicy temperatury, wytrąca z solnych skał duże ilości chlorku sodu oraz innych cennych mikroelementów. Ten proces nazywany jest ługowaniem.

Obecność jonów ujemnych w mikroklimacie kopalni, korzystnie działa na ludzi zdrowych ale przede wszystkim chorych na nadciśnienie, wpływając na znaczne obniżenie ciśnienia krwi.

Powietrze zawierające jony ujemne powoduje wrażenie świeżości, zwiększa zdolność koncentracji. Przebywając w podziemiach solnych komór, odczuwalna staje się ogólna poprawa nastroju.

Zdj. R.Tatomir – Podziemna przeprawa łodzią
Zdj. R.Tatomir – Podziemna przeprawa łodzią

AKTYWNA PRZYGODA DLA CAŁEJ RODZINY.

Przez cały rok w tym niezwykłym miejscu panuje taka sama temperatura powietrza wynosi ok 16.st C, a wilgotność powietrza ok. 70 %. W lecie odczuwalny jest przyjemny chłód, zimą zwiedzanie odbywa się w wiosennej temperaturze. Takie warunki sprzyjają planowaniu rodzinnych, weekendowych i wakacyjnych wycieczek, jak również spontanicznym odwiedzinom w tym niezwykłym miejscu. Bocheńska kopalnia bardzo chętnie odwiedzana jest przez całe rodziny. Atrakcje historyczne, stare urządzenia górnicze, połączone z nowoczesnymi projekcjami multimedialnymi niosą przekaz dla najmłodszych, ale również i dorosłych uczestników wycieczek. Przejście tras turystycznych wymaga zaangażowania fizycznego oraz intelektualnego, rozwija w dzieciach ciekawość, pobudza ich wyobraźnię. Świadomość przebywania w unikalnym mikroklimacie kopalni daje dodatkową korzyść, którą otrzymują wszyscy odwiedzający to niezwykłe miejsce.

Zdj. R.Tatomir – Trasa turystyczna z multimediami
Zdj. R.Tatomir – Trasa turystyczna z multimediami

BEZPIECZNIE JAK U BABCI.

W Kopalni Soli Bochnia odczuwalne staje się połączenie między przeszłością a teraźniejszością. Zatrzymujemy się niemal na krawędzi czasu, odczuwając wielką energię tego miejsca, zwiedzamy, wypoczywamy i integrujemy się ze swoją rodziną i znajomymi.

Kopalnia Soli Bochnia cały czas jest zakładem górniczym, nie ma tu już jednak zagrożeń typowych dla takich miejsc. Zwiedzanie odbywa się pod czujnym okiem przewodnika, a nad bezpieczeństwem wszystkich osób przebywających w kopalni, czuwa zespół doświadczonych pracowników.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Główny szyb zjazdowy do bocheńskiej kopalni znajduje się na ul. Campi 15. Obok szybu dostępny jest bezpłatny, ogrodzony parking dla motocykli, samochodów osobowych i autokarów.

Bezpośrednio przy szybie kopalni znajduje się ogródek letni .

Wybierając się do kopalni pamiętajmy o pełnym wygodnym obuwiu, długich spodniach ( warunek zjazdu zjeżdżalnią), oraz wierzchnim okryciu (lekka kurtka, polar).

Zwiedzanie kopalni można zaplanować wcześniej kupując bilet on – line, lub bezpośrednio w kasie przed zjazdem.

Więcej informacji i sprzedaż biletów on – line:  http://bit.ly/2Klb76n

Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.

Ul. Campi 15 15, 32 – 700 Bochnia

Biuro Obsługi Klienta ( informacja i rezerwacja ) 14 6926752, 14 6926754

Mail : biuro@kopalnia-bochnia.pl

Kubeczki menstruacyjne – jak się do nich przekonać?

0
Kubeczki menstruacyjne - jak się do nich przekonać ?

Bycie kobietą nie jest łatwe. I w przenośni i dosłownie. Problemy hormonalne, wahania wagi i wreszcie comiesięczna uciążliwość w postaci krwawienia miesiączkowego. Jak sobie z nim radzić bez ciągłego pilnowania prawidłowego miejsca  podpasek czy przeciekania krwi przez odzież ? Otóż, znalazł się inny sposób na poradzenie sobie w tym niewygodnym dla kobiet czasie. Jest nim zastosowanie kubeczków menstruacyjnych.

Co to takiego ? Kubeczek menstruacyjny jest faktycznie kubeczkiem wykonanym z silikonu lub lateksu,  służącym do zbierania krwi spływającej z szyjki macicy. Zebrana krew zostanie po usunięciu kubeczka wylewana, a sam kubeczek po dokładnym umyciu i umiejscowieniu w pochwie dalej zbiera krew miesiączkową. Kubeczek to świetna alternatywa dla podpasek, tamponów, wkładek gdyż jest wielorazowego użytku i nie pochłania zapachów.

Porównując ilość zużytych podkładów w czasie comiesięcznego krwawienia zalety posiadania kubeczka menstruacyjnego wychodzą na prowadzenie. Wiele kobiet zastanawia się, czy kubeczek nie będzie przeciekał, czy nie będzie utrudniał chodzenia i czy można go w bezpieczny sposób usuwać nie zalewając sobie rąk czy odzieży krwią menstruacyjną. O tym dowiecie się w dalszej części artykułu.

Kubeczki menstruacyjne zamiast podpaski

Zarówno w Internecie jak i aptekach mamy bogatą gamę kolorystyczna i rozmiarową kubeczków. Każda z kobiet może w zależności od swoich osobistych preferencji wybrać kolor, głębokość, a także rozmiar. Rozmiary kubeczków menstruacyjnych wahają się od 35mm do aż 66 mm.

Duże znaczenie ma fakt, czy jesteś jeszcze dziewicą, czy już mamą oraz czy np, uprawiasz regularnie sport ( intensywny trening wzmacnia ściany miednicy powodując ich zwężenie ) Pojemność kubeczka również jest sprawą indywidualną. U jednych kobiet okres jest skąpy, u innych bardzo obfity. Głębokość kubeczków waha się od 15 do 77 ml. Kubeczki mają również różne poziomy twardości. Miękkie kubeczki wskazane są dla kobiet nie uprawiających dodatkowej aktywności ruchowej, twarde dla kobiet intensywnie trenujących. Ważne, żeby wybrany kubeczek,  wkładany do pochwy nie sprawiał dyskomfortu, był praktycznie niewyczuwalny i łagodził nieprzyjemne objawy krwawienia.

Kubeczek menstruacyjny na lata

Gdy już kubeczek został wybrany trzeba umieć go założyć. Jak to zrobić ? Po pierwsze kubeczek po zakupie trzeba wysterylizować. Następnie za pomocą wybranej metody umieścić w pochwie . Metody polegają na ułożeniu górnej części kubeczka za pomocą kciuka i palca wskazującego lub serdecznego w literę C lub literę S albo zgniecenie tylko jednej krawędzi kubeczka (tzw. metoda na rozwinięcie ).

W zależności od wybranej metody po wprowadzeniu kubeczka do pochwy należy odczuć efekt „zassania”. Ważne, aby po wprowadzeniu kubeczka nie odczuwać niewygody czy wrażenia ciała obcego . Ustawienie miednicy u każdej kobiety ma również znaczenie w sposobie zakładania kubeczka. Należy pamiętać, że zarówno umiejscowienie kubeczka w środkowej części pochwy czy bliżej miednicy z efektem zassania zdaje egzamin ze skuteczności stosowania produktu.

Wybierz dobry kubeczek menstruacyjny

Wyciąganie kubeczka nie jest kłopotliwe, oczywiście może sprawiać trudności u kobiet zakładających kubeczek pierwszy raz, ale z każdym następnym wkładanie i wyciąganie staje się coraz prostsze. Kubeczek opróżniamy w zależności od intensywności krwawienia 2-4 razy dziennie. Pamiętajmy, że kubeczek jest wielokrotnego użytku, a w samej Polsce co miesiąc kobiety produkują kilkadziesiąt ton odpadów w postaci tamponów czy podpasek. Jeśli zależy Ci na ochronie planety wniosek nasuwa się sam.

Czy można uprawiać seks z partnerem/partnerką w trakcie korzystania z kubeczka? Oczywiście, że jest to możliwe, jednakże w tym temacie sprawdzą się kubeczki o większej miękkości . Twardsze kubeczki mogą sprawić partnerowi dyskomfort w sposobie odczuwania przyjemności.

Wygodne w użyciu kubeczki menstruacyjne

Jakie są ceny kubeczków ? Ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Jak wybrać najlepszy? Nie kupujmy tanich produktów, znajdźmy coś w dobrej cenie i najważniejsze – dobrego gatunku. Sprawdzajmy jakość, skład i okres użytkowania. To pozwoli na dokonanie dobrego wyboru.

Podsumowując, jeśli ochrona środowiska to dla Ciebie punkt nadrzędny w sposobie życia, a wygodę przedkładasz ponad niepokój czy odzież, którą nasz na sobie kolejny raz nie przemaka, kubeczek menstruacyjny jest wyborem dla Ciebie.

Źródło: https://rodzinaeko.pl/kubeczki-menstruacyjne

ZOBACZ TEŻ