Czy wirus HPV zagraża ciąży?

0

Chociaż wirus HPV znacznie częściej występuje u mężczyzn, z uwagi na kontakty seksualne – także i kobiety ulegają zarażeniu. O ile zwykle nie przeszkadza to w codziennym funkcjonowaniu, tak budzi wiele niepokoju u kobiet ciężarnych. Czy jednak rzeczywiście jest się czego bać?

Kwintesencja dobrego stylu i wygody, czyli ława na kółkach!

0

Co jest najważniejszą kwestią w procesie urządzania salonu? Poza zgodnym z naszym gustem stylem wnętrza, to wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda! Jak taką wygodę uzyskać? Czy wymaga ona wielu skomplikowanych zabiegów? Wbrew pozorom do tego, by mieć funkcjonalne, komfortowe wnętrze, nie potrzeba wiele. O naszą wygodę w salonowej przestrzeni zadbają przede wszystkim meble. Jeśli dobierzemy więc takie, które są synonimem wygody, otrzymamy szybko i prosto wymarzone wnętrze. Pojawia się zatem pytanie, jakie meble są naprawdę wygodne i funkcjonalne? Jednym z takich mebli jest… stolik kawowy na kółkach!

Jak ubierać dzieci jesienią?

0

Jesień to w Polsce szczególna pora roku. Dni stają się coraz krótsze, rzadko też są słoneczne. Mimo to mamy nie mogą zapomnieć, że także jesienią dzieci powinny każdego dnia przynajmniej kilkadziesiąt minut spędzić na świeżym powietrzu. Pobyt na dworze wzmocni ich układ odpornościowy. Dzięki temu będą zdecydowanie rzadziej chorować. Będą też miały lepszy apetyt. Jak jednak je ubrać, aby było im jednocześnie ciepło i wygodnie?

Impreza urodzinowa w parku trampolin – pomysł na prezent dla dzieci i dorosłych

0

Oryginalnym pomysłem na prezent dla dziecka jest zorganizowania przyjęcia urodzinowego w parku trampolin. Skoki do bezpiecznych basenów z gąbkami to świetna zabawa dla najmłodszych, a także dorosłych. Prezent-przeżycie to dobry upominek dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas bądź chcą spędzić urodziny w gronie przyjaciół.

Należyte zabezpieczenie na czas remontu

0

Czas remontu zawsze jest trudnym, bo zmagamy się z wieloma niedogodnościami. Jeszcze większe wyzwanie czeka na tych z nas, którzy samodzielnie podejmują się większości domowych zadań. Niezależnie od wykonywanych czynności, potrzeba zastosowania rozmaitych rozwiązań i produktów, które zabezpieczą pozostałe elementy przed zabrudzeniami lub uszkodzeniami. Na co postawić?

Ile trwa ciąża? Zobacz, co mówi kalendarz ciążowy

0

Test ciążowy pokazał dwie kreski? Próbujesz samodzielnie wyznaczyć termin porodu, uwzględniając okres 9-miesięczny okres ciąży? Uważaj – takie wyliczenia mogą nie być wiarygodnie. Dowiedz się, ile faktycznie trwa ciąża i jak oszacować prawdopodobną datę porodu.

Fototapety do pokoju dziecięcego

0

Fototapety do pokoju dziecięcego to dobry pomysły, ponieważ są to dekoracje, które w szczególny sposób ożywiają wnętrze. Sprawiają, że pokój dziecka staje się bardziej przyjazny i miły dla oka. Jak wiadomo, otoczenie ma szczególnie stymulujący wpływ na naszego malucha. Dlatego przestrzeń, w której przebywa najczęściej, powinna pobudzać jego wyobraźnię. Fototapety do pokoju dziecięcego mają właśnie takie zadanie – sprawić, by nasza córka lub syn poczuli motywację i chęć do odkrywania świata. Fototapety mogą skutecznie ich do tego zachęcić.

Wynajem mat podłogowych – zalety i wady

0

Nowoczesne maty podłogowe dają szereg możliwości, zarówno pod względem aranżacji każdego wnętrza, jak i jego stałego utrzymania w czystości. Jeżeli naszą intencją jest wyposażenie w tego typu maty sklepu, biura bądź innego miejsca o dużym natężeniu ruchu, z pewnością pragniemy mieć pewność, że maty te pozostaną nieskazitelnie czyste przez długi czas.

Co warto zmieniać w pokoju dziecka wraz z jego dorastaniem?

0

Niektórzy mają dobry zwyczaj, co jakiś czas odnawiać pomieszczenia w swoich domach – nie tylko w celu odświeżenia zabrudzonych ścian, ale również po to, aby dopasować je wystrojem do zmieniających się gustów i potrzeb. Spośród wszystkich pokoi to pokój dziecka aranżuje się najprzyjemniej, gdy jest się rodzicem. Co prawda, ten dopieszczany wystrój wnętrza może ulegać częstym przeobrażeniom, nieświadomie inicjowanym przez dzieci, które biorą do ręki na przykład kredki lub komplet farb i… no właśnie… Ujmując jednak rzecz zupełnie poważnie… Gdybyśmy chcieć nadążyć za zmieniającymi się gustami najmłodszych, zadanie „aktualizowania” aranżacji pokoju dziecięcego mogłoby okazać się karkołomne. Tempo, w jakim wzrastają i zmieniają upodobania dzieci może przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej zagorzałych zwolenników remontów. Pewne zmiany w pokoju dziecka są jednak konieczne i podyktowane jego rozwojem fizycznym.

Aranżacja pokoju dziecka – konieczne zmiany

Dotyczą one głównie miejsca do nauki, czyli biurek, stolików lub blatów, które powinny znaleźć się na odpowiedniej wysokości – dostosowanej do wzrostu dziecka. Analogicznie sprawa ma się z krzesłem, które bezwzględnie musi (razem z blatem) umożliwiać przyjęcie prawidłowej postawy, w przeciwnym razie dziecku grożą różnego rodzaju skrzywienia kręgosłupa lub bóle napięciowe mięśni.

Drugą najważniejszą kwestią jest miejsce do spania. W pokoju najmłodszych pociech zazwyczaj spotyka się łóżeczko dziecięce – zazwyczaj mniejsze, z dodatkowymi zabezpieczeniami, barierkami, co oczywiście pociąga za sobą konieczność jego wymiany po kilku latach, na pełnowymiarowe miejsce do spania dla dziecka.

Pocieszające jest to, ze nie zawsze jest się skazanym na częstą wymianę wszystkich mebli dziecięcych. Dla osób, które nie chcą dokonywać tak dużych zmian aranżacyjnych w pokoju dziecka zostały stworzone meble, które „rosną wraz z użytkownikiem” i można na bieżąco dostosowywać do aktualnych potrzeb.

„Sprytne” meble w pokoju „rosnące” wraz z dzieckiem

Najczęściej tego typu rozwiązania w aranżacji pokoju dziecka dotyczą biurek, łóżek, niekiedy także krzeseł.

  • Łóżko w pokoju dziecka. Regulowana rama takiego łóżka to możliwość powiększenia go zazwyczaj do pełnej długości, czyli ok. 200 cm. Przy maksymalnym zmniejszeniu takie łóżko ma wymiary łóżeczka dziecięcego, czyli ok. 140 cm. Warto korzystać z typowych rozwiązań, bo zrobienie łóżka na wymiar może być kłopotliwe, pociąga za sobą konieczność zamówienia materaca o nietypowych wymiarach.
  • Biurko w aranżacji pokoju dziecięcego. W przypadku miejsca do nauki, jego regulacja opiera się na możliwości podniesienia nóżek i podwyższenia blatu, niekiedy także nachylenia go pod odpowiednim kątem. Zazwyczaj różnica pomiędzy minimalną, a maksymalną wysokością blatu wynosi ok. 20 cm.
  • Krzesło dla dziecka. Te obrotowe posiadają płynną regulację wysokości i kąta nachylenia oparcia. Dostępne są również na rynku tradycyjne krzesła z kilkupunktową regulacją wysokości. Warto również rozważyć alternatywę dla tradycyjnego krzesła w postaci tzw. klęcznika (klękosiadu). Jeżeli dzieci spędzają dużo czasu przy biurku, nie tylko na nauce, ale również na zabawie, klękosiad wymusza na nich przyjęcie prawidłowej pozycji i odciąża kręgosłup.
  • Praktyczne wzornictwo w aranżacji wnętrza dziecięcego. Meble w kształcie żyraf, samochodów i innych „niepoważnych” motywów po kilku pierwszych latach są w zasadzie do wymiany. Jeśli umeblowanie ma wystarczyć na dłużej, najlepiej stosować na przykład ażurowe regały, gdzie można ustawiać (ozdobione stosownie do wieku dziecka) pudełka z drobiazgami, potraktować je, jako półki na książki lub zamontować drzwiczki w poszczególnych otworach, tworząc szafki. Takie rozwiązanie odpowiednio zaplanowane w pokoju może być również ścianką działową dzielącą wnętrze na strefy (dla dwojga dzieci lub na strefę nauki i zabawy albo odpoczynku).
  • Kolorystyka. Jeżeli wystrój pokoju ma być bardziej ponadczasowy, warto zastosować jaśniejsze i bardziej neutralne kolory (biel, beż, szarość) mebli i ścian, a wtedy, zmieniając jedynie niektóre elementy wystroju (dekoracje i dodatki), szybko dopasuje się pokój do aktualnych potrzeb dziecka.

Więcej inspiracji i przykłady aranżacji pokoju dziecięcego à https://forum.leroymerlin.pl/forum/pokoj-dzieciecy,2,116.html

Artykuł sponsorowany.

Suchy kaszel u dziecka

0

Suchy, duszący kaszel często towarzyszy dzieciom podczas infekcji wirusowych. Jest on jednym z głównych objawów zapalenia gardła. Razem z nim rozwijać może się katar, w konsekwencji czego maluch staje się płaczliwy, rozdrażniony, często budzi się w nocy i nie ma apetytu. Jak powinno przebiegać leczenie suchego kaszlu u dziecka?

ZOBACZ TEŻ