Serum do twarzy – jak należy stosować?

0
Serum do twarzy

Serum jest kosmetykiem, który ma zdecydowanie mocniejsze działanie niż krem. Do tego różni się swoją konsystencją (konsystencja serum jest lżejsza) oraz tym, że taki produkt stosuje się przez określony czas, do momentu aż zaobserwujemy poprawę skóry. Odpowiednio dobrane serum może zdziałać cuda.

Serum daje szybkie i zauważalne gołym okiem rezultaty. Gdy zaczniemy stosować je codziennie, przez długi okres czasu, straci swoją moc i nie da nam efektów takich jak na początku. Głównie wynika to z tego, że skóra się po prostu do niego przyzwyczai.

Jak stosować serum?

Sa dwie możliwości, jeżeli chodzi o stosowanie serum. Pierwsza to aplikacja serum, tylko w sytuacji gdy zaobserwujemy pogorszenie stanu naszej skóry. Będzie to taki produkt ratunkowy. Wtedy można je stosować rano i/lub wieczorem, pod krem. Ważne tylko żeby zachować 10 minutowego odstępu między aplikacją tych produktów.

Druga metoda to zamiana kremu na serum. Sprawdza się w przypadku mało wymagającej skóry. Wtedy taki kosmetyk stosujemy rano i wieczorem. Obie możliwości dają efekty, serum może być zarówno dopełnieniem codziennej pielęgnacji, jak i jej podstawową częścią.

Każdy z nas po stosowaniu otrzyma inne rezultaty, dlatego warto wypracować swoją własną metodę stosowania. Musimy tylko obserwować efekty i testować różne produkty.

Przeczytaj też: https://www.zouza.pl/body-wrapping-sposob-na-odchudzanie/

Jak wybrać serum?

Serum u większości osób nie zastąpi kremu, dlatego warto włączyć je jako dodatek do codziennej pielęgnacji. Najlepsze efekty uzyskuje się po połączeniu obu produktów. Najpierw wtedy należy aplikować serum, a następnie krem, który odpowiada naszej skórze.

Serum tak samo jak pozostałe kosmetyki, zawsze powinno być dobrane do rodzaju naszej skóry. Również ważne są efekty, jakie chcemy osiągnąć z jego pomocą. Obecnie na sklepowych półkach jest wiele różnych rodzajów serum do twarzy, różnią się one między sobą producentem, ceną oraz działaniem. Gdy dobrze dobierzemy kosmetyk, indywidualnie do swoich potrzeb, będzie on dawał znakomite rezultaty.

Kiedy nie można stosować serum?

Gdy nasza skóra jest nadwrażliwa lub właśnie przeszła serię zabiegów kosmetycznych, nie powinnyśmy aplikować na nią serum. Czemu? Ponieważ serum jest stężonym kosmetykim i może spotęgować efekt podrażnienia na skórze twarzy. Podobnie jest z alergiami. Gdy naszą skórę uczula wiele składników kosmetyków, powinnyśmy nie ryzykować i zrezygnować z tego typu preparatów.

Źródło: https://www.olsh.pl/

Poduszka do karmienia

0
Poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia piersią to coś, co przydaje się zwłaszcza na początku wspólnej drogi – kiedy uczymy się tego, jak stawiać dziecko, kiedy musimy je utrzymywać. Podniesiona dłoń, trzymania w jednej pozycji poprzez pewny czas, błyskawicznie się męczy, komfortowo jest ją o coś wesprzeć, natomiast nie zawsze jest taka możliwość. Poduszka do karmienia zapewnia ułożenie dziecka wyżej, dzięki czemu dłonie mniej się męczą. Niewątpliwie możemy umieszczać np. zwinięty koc, lecz tenże nie zawsze mamy pod ręką, w dodatku stale się przesuwa, rozstawia.

Poduszka do karmienia: jak dobierać?

Doskonała poduszka do karmienia winna mieć parę istotnych właściwości: właściwy rozmiar, trwałość, winna być zrobiona z lekkiego, antyalergicznego produktu oraz łatwa w oczyszczaniu. Radzimy na co zwracać uwagę nabywając poduszkę do karmienia. Po pierwsze poduszka do karmienia nie może być za mała. Z niewielkiej, wąskiej poduszki do karmienia dziecko może się zsuwać, szczególnie gdy będzie mało stabilna. Lecz gdy jest sztywna oraz ma wyprofilowane brzegi, winna spełnić zadanie.

Kształt poduszki do karmienia

Wbrew pozorom kształt poduszki do karmienia nie jest tylko sprawą estetyczną, gdyż oddziałuje na wygodę i zabezpieczenie – Twoje, jak również karmionego małego. Winna bardzo opinać Twoją talię oraz nie zsuwać się z niej, dzięki czemu małemu nie zagraża upadek, natomiast Tobie łatwiej będzie sięgać po dodatki, bez jakich ciężko obejść się w trakcie karmienia, np. pieluszkę, chustki, lub butelkę, gdy karmienie piersią nie wchodzi w grę.

Właściwe przystosowanie

Poduszka do karmienia wytwarzana jest w kształcie litery „c”, „o” oraz półksiężyca. Do większości sylwetek pasuje poduszka w kształcie litery C, jaka zapewnia właściwe wsparcie dla ramienia oraz gwarantuje odpowiednie ułożenie dziecka. Panie lubią też owe typy, jakie gwarantują odpowiednie wsparcie dla odcinka lędźwiowego, jaki niejednokrotnie wywołuje ból w pierwszych tygodniach po porodzie. Do poduszki do karmienia najlepiej się przymierzyć w sklepie. Być może dziwnie się poczujesz, siadając na krześle, biorąc lalkę oraz zakładając poduszkę, lecz to doskonały pomysł, aby wypróbować, jaka wielkość Ci niezwykle pasuje oraz jaki typ poduszki jest dla Ciebie najdoskonalszy.

Wyprofilowanie

Na wstępie należy określić, co to oznacza, iż poduszka do karmienia jest przyjemna oraz odpowiedzieć na pytanie: po co w ogóle ją kupić? Odpowiedź jest prosta: pozycja, jaką bobas przyjmuje na odpowiednio wyprofilowanej poduszce, może zmniejszyć zagrożenie kolek, gazów lub chorób. Jak to możliwe? Wszystko dzięki temu, iż dziecko leży na niej pod małym kątem, natomiast jego głowa znajduje się wyżej aniżeli reszta ciała.

Kiedy należałoby zakupić poduszkę do karmienia?

Ze względu na rozmiar oraz kształt poduszki do karmienia, sprawdza się ona doskonale już w trakcie ciąży. Więc właśnie poduszka do karmienia określana jest też poduszką dla pań w ciąży. Poduszka taka pozwoli na praktyczne ułożenie się na sofie podczas wypoczynku bądź w łóżku w nocy podczas snu. Panie, jakie już zobaczyły jak niezwykle komfortowe jest spanie z poduszką dla pań w ciąży z pewnością nie zrezygnują już z jej wykorzystania będąc w następnej ciąży.

Popularne zabawki edukacyjne dla przedszkolaków

0
polski alfabet

Zabawki edukacyjne to znakomity pomysł na prezent dla każdego małego dziecka. Przedmioty tego typu nie tylko bawią, ale i uczą, doskonaląc dziecięce umiejętności z zakresu zapamiętywania, koncentracji, logicznego myślenia czy sprawności manualnej. Niektóre z takich zabawek prezentują polski alfabet lub cyfry, dzięki czemu dziecko może poznać litery i podstawy matematyki. Wczesne zaznajomienie dziecka z literami i cyframi zaprocentuje w przyszłości, w przedszkolu i szkole podstawowej.

Nauka pisania i liczenia

Znajomość polskiego alfabetu oraz wszystkich cyfr to umiejętność, jaką powinno opanować każde dziecko w wieku przedszkolnym, jeszcze zanim pójdzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Pomocne w nauce literek i cyferek będą różnego rodzaju zabawki, w tym duże puzzle piankowe, z których można ułożyć większą matę izolującą od chłodnej i twardej podłogi. Innym przykładem zabawki, która powinna pomóc w opanowaniu alfabetu i podstaw matematyki są różnego rodzaju gry planszowe, zwłaszcza ich edukacyjne wersje. Ciekawą zabawką edukacyjną będą także różnego rodzaju układanki i drewniane klocki z zapisanymi na ich powierzchni, dużymi i kolorowymi literkami lub cyferkami. Przy pomocy układanek lub klocków, na których został zapisany cały polski alfabet, dziecko może zacząć układać pierwsze kilkuliterowe wyrazy, w ten sposób ucząc się pisania i czytania. Gdy na powierzchni klocków znajdują się cyferki, dziecko przy ich pomocy może nauczyć się dodawania, odejmowania czy składana cyfr w większe liczby.

Czy warto sięgać po zabawki edukacyjne?

Duża różnorodność zabawek zachęca do sięgania po takie ich wersje, które nie tylko bawią, ale i rozwijają dziecko w określonym kierunku. Oczywiście nie trzeba, a nawet nie powinno się rezygnować zupełnie z klasycznych zabawek, które oswajają dziecko z otaczającym je światem i sprzyjają jego socjalizacji, ale wartościowe zabawki edukacyjne powinny być ich uzupełnieniem. Zabawki prezentujące polski alfabet lub cyfry są doskonałym przykładem takich przedmiotów. Warto po nie sięgać, gdy dziecko zaczyna uczyć się pisania i liczenia, ale z powodzeniem można wprowadzać je także do zabaw nieco młodszych dzieci.

Wczesne poznanie wszystkich liter, jakie znajdują się w polskim alfabecie, da dziecku pewną przewagę nad rówieśnikami i ułatwi wejście w etap życia związanego już nie tylko z zabawą, ale i nauką. Korzystając z pomocy sklepów zajmujących się sprzedażą zabawek edukacyjnych, warto szukać takich ich wersji, które pomogą w nauce alfabetu lub podstaw matematyki. Na szczęcie wybór tego typu przedmiotów jest bardzo duży.

Czym są szablony do rysowania dla dzieci?

0
dziecięce szablony do malowania

Szablony do rysowania są świetną alternatywą, jeżeli nasz maluch nie potrafi jeszcze samodzielnie malować. Szablony są wykorzystywane jako pomoc podczas malowania, dzięki nim codzienna sztuka jest uatrakcyjniona.

Szablony do rysowania są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Dzięki nim dziecko może odrysować różne kształty, nawet jak jeszcze ma problemy z malowaniem.
W sklepach dostępne są całe zestawy, które zawierają kilka sztuk, różnorodnych szablonów. Najczęściej wybierane przez rodziców są szablony ze zwierzątkami. Bardzo dobrze tolerowane są zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki.

Oprócz szablonów ze zwierzątkami znaleźć można również szablony baśniowe. Takie szablony do rysowania wykonane są zazwyczaj z drewna lub plastiku, który jest bezpieczny dla dzieci. Dostępne są również szablony wykonane z tektury, ale nie są zbyt popularne, ponieważ dość szybko się niszczą.

Szablony do rysowania dla dzieci

Jakie jeszcze zastosowanie mają szablony do rysowania?

Jak już wiadomo podstawową funkcją szablonów do rysowania, jest rozwijanie u dziecka umiejętności rysowania. Za ich pomocą odwzorowujemy na papierze różne figury. Dodatkowo jest to kreatywna zabawa. Do czego mogą jeszcze nam się przydać szablony do rysowania?

  • Dopasowywanie elementów, na czym polega? Element, który został obrysowany przez dziecko wyjmuje się i daje dziecku, żeby dopasował do planszy. Dzięki takim ćwiczeniom, dziecko ćwiczy percepcję wzrokową.
  • Odgrywanie scenek, szablony które posiadamy musimy zamienić na pacynki. Jak to zrobić? Szablon do rysowania wystarczy przykleić za pomocą taśmy do patyczka drewnianego lub na przykład do papierowej rurki do picia. Takie pacynki znakomicie sprawdzają się podczas ogrywania przeróżnych scenek.
  • Tworzenie opowieści i ćwiczenie mówienia, gdy maluch odrysuje na kartce papieru dany szablon, musimy go poprosić, żeby wymyślił opowieść w nawiązaniu do przedmiotu lub postaci, którą narysował. Dzięki temu dziecko ćwiczy wyobraźnię, kreatywne myślenie oraz mowę.

Bezpieczeństwo szablonów do rysowania

Jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko korzystało z szablonów do rysowania, zawsze powinniśmy sprawdzić czy taki szablon jest bezpieczny dla dziecka. W przypadku małych dzieci wybierajmy szablony, które zawierają duże elementy do obrysowania. Szablony powinny być pozbawione ostrych krawędzi. Najlepiej wybierać szablony o grubość minimum 3 mm. Jeżeli chodzi o materiał, bezpieczniejsze są szablony drewniane lub takie, które są wykonane z wysokiej jakości tworzywa PMMA atestowanego.

Przeczytaj tez: http://www.lekarzzakaznik.pl/pamietniki-dla-dzieci-czy-warto-kupic-dziecku-pamietnik/

Akcesoria dla dzieci

0
Akcesoria dla dzieci

Sklepy z artykułami przeznaczonymi do użytku przez dzieci powstają niczym grzyby po deszczu. Trudno się temu dziwić – najmłodsi również mają swoje potrzeby, które muszą zostać zrealizowane. Asortyment takich sklepów to przede wszystkim akcesoria do gier i zabaw, jednak z powodzeniem można znaleźć produkty, które z założenia mają nie tylko bawić, ale i uczyć. Wskazuje się, iż odpowiednio wcześnie podjęte działania edukacyjne mogą znacząco przyspieszyć rozwój dziecka i sprawić, że będzie zainteresowane nauką. To z kolei wymiernie przełoży się na wyniki osiągane najpierw w przedszkolu, a potem w szkole podstawowej. Dlatego rodzice chętnie inwestują w zabawki, które rozwijają ciekawość dziecka i sprawiają, że chętnie przyswaja ono nową wiedzę.

Swoistym trendem sezonu okazuje się być interaktywna tablica edukacyjna, która umożliwia dziecku zarówno modelowanie prostych rysunków, jak również odtwarzanie określonych wzorów. Mowa tu nie tylko o ilustracjach roślin czy zwierząt, ale również sytuacji społecznych, w ramach których nawiązywane są interakcje społeczne. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznawania nie tylko świata, ale również budować inteligencję emocjonalną, która wydaje się nieodzowna do prawidłowego funkcjonowania wśród ludzi.

Podobne założenia spełniają stoliki edukacyjne, które wyposażane są w dodatkowe elementy, takie jak puzzle, pieczątki i inne akcesoria, za pomocą których dziecko może dużo się nauczyć. Wskazuje się, że w pierwszej kolejności powinno zwrócić się uwagę na to, jakimi zabawkami najbardziej zainteresowane jest dziecko. Jeżeli są to samochody, dobrze jest zakupić stolik, którego blat zawiera motywy związane z pojazdami. Analogicznie postępuje się w przypadku innych zainteresowań dziecka. Dobrze jest poznać potrzeby małoletniego, bowiem dzięki temu można wspomóc go w rozwoju jego pasji.

W sklepach z akcesoriami dla dzieci nie może też zabraknąć produktów, które gwarantują zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa dziecka. Są to przede wszystkim foteliki samochodowe. Należy zaznaczyć, iż w Polsce wiele lat temu został wprowadzony powszechny obowiązek przewożenia dziecka na foteliku. Sprawia to, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego kierowcy, który przewozi swoją pociechę na wakacje bądź w inne miejsce. Aktualne rozwiązania spotykane na rynku pozwalają nie tylko na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, ale również wygody. Podłoża wykonane są z bardzo miękkich materiałów, które zapewniają najwyższy komfort jazdy i nie powodują przetarć.

Oczekujesz bliźniąt? Poznaj akcesoria, które musisz koniecznie mieć!

0
bliźnięta

Bliźnięta to dla przyszłych rodziców podwójne szczęście i podwójne wyzwanie. Dlatego już na etapie ciąży muszą się do niego odpowiednio przygotować. Jednak w wyprawce nie wszystko będzie liczone razy dwa. Są jednak akcesoria, które już na tym etapie należy zakupić podwójnie. W tym wpisie nie będziemy zajmować się zatem ubrankami czy środkami higienicznymi, a akcesoriami niezbędnymi i niezwykle przydatnymi dla bliźniąt. Możesz je znaleźć w sklepie z akcesoriami dla dzieci Smile.

Porządkujesz dom przed okresem świątecznym Skorzystaj z tych produktów

0
Porządkujesz dom przed okresem świątecznym Skorzystaj z tych produktów

O świętach nie da się nie myśleć, bo na każdym kroku przypominają o nich sklepy, proponowane prezenty i typowo świąteczne wystroje. Zanim jednak wybierzemy się po nową choinkę i podarunki dla najbliższych, musimy uporządkować swoje mieszkania i domy. Przedstawiamy artykuły, z których warto skorzystać, by sprzątanie i przechowywanie nie było wyzwaniem.

Zacznij od drobiazgów

Każdy z nas doświadczył takich chwil, kiedy to zgubił ulubione akcesoria, drobiazgi, część biżuterii od kompletu. Innym zaś razem natknęliśmy się na porozrzucane śrubki i wkręty, które powypadały z opakowań zbiorczych uszkodzonych w trakcie remontu. Takich niewielkich rozmiarów artykułów mamy całe mnóstwo, i to one sprawiają najwięcej problemów. Albo je gubimy, albo rozsypujemy. Trudno się ich szuka, jeszcze trudniej sprząta.

Zacznijmy więc od uporządkowania najmniejszych drobiazgów. Znajdźmy dla nich dogodne miejsce do przechowywania. Można zainwestować w specjalne skrzynki na narzędzia, które sprawdzają się do porządkowania nie tylko akcesoriów wykorzystywanych podczas napraw czy remontu. Aby nic się nie wysypało podczas przypadkowego otworzenia takiej skrzynki, dobrze jest skorzystać z woreczków strunowych. Zakupione np. w E-hurtownia-opakowan.pl, dostępne w różnych rozmiarach, ze szczelnymi zamknięciami, stają się prawą ręką każdego majsterkowicza, ale i miłośniczki biżuterii! Można w nie zapakować dowolne artykuły. Chronią przed dostępem kurzu czy innymi zanieczyszczeniami. Mając tak przygotowane i zapakowane drobne rzeczy, ich późniejsze odnajdywanie staje się banalnie proste.

Duże porządki

Drobiazgi mamy za sobą, czas zająć się rzeczami, których rozmiary wymagają zastosowania pojemników i kartonów. Dla oszczędności finansów można skorzystać z pudełek po butach czy sprzętach elektronicznych, które kiedyś kupowaliśmy. Czasami to jednak zbyt mało, dlatego warto postawić na nowe pudełka kartonowe.

Atutem kupowania takich tekturowych opakowań jest to, że możemy je dopasować do wymiarów przechowywanych rzeczy. Poza tym kartony wyróżniają się różnorodną grubością zastosowanej tektury. Może ona również oferować inny rodzaj tzw. fali, która wpływa na wytrzymałość i trwałość danego pudełka. To ważne, bo wielokrotnie musimy zadbać o zabezpieczenie artykułów kruchych, łatwo się tłukących, podlegających poważnym uszkodzeniom nawet przy minimalnej styczności z warunkami zewnętrznymi.

Biorąc się za te większe porządki, dające widoczne efekty w mieszkaniu czy domu, nie zapominajmy o kartonach.

Higienicznie i bezpiecznie

Niezależnie od tego, co i w jaki sposób porządkujemy, powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Kupmy przynajmniej jedną parę rękawic gospodarczych, by uchronić skórę przed działaniem szkodliwych produktów chemicznych. Chemia domowa może wyrządzić sporą krzywdę nie tylko warstwie naskórka, ale i narządom przenikając do wnętrza organizmu, właśnie przez skórę. Poza tym – nie oszukujmy się – kolorowe i zdobione rękawice gospodarcze, porządkowanie czynią jeszcze przyjemniejszym!

Święta tuż tuż. Na prezenty mamy jeszcze czas, ale generalne sprzątanie powinniśmy zacząć już teraz, by w drugiej połowie grudnia martwić się już tylko o to, by każde wigilijne danie smakowało wybornie. Wybierzmy tych kilka produktów wspomagających porządkowanie i sprzątanie.

Ekogroszek – weryfikujemy trzy najczęściej powtarzane mity

0
Ekogroszek

W dobie wzrastającej świadomości ekologicznej, coraz więcej osób poszukuje alternatyw dla tradycyjnego opału. W ostatnich latach sporą popularnością cieszy się ekogroszek, który jest odpadem powstałym podczas produkcji węgla. Pomimo rosnącego zainteresowania ekogroszkiem nadal wiele osób nie ma zbyt dużej wiedzy o nim i wierzy w stale powtarzane mity. Czas je obalić!

Ekogroszkiem można palić w każdym piecu

Teoretycznie można palić ekogroszkiem w każdym piecu, jednak w przypadku tradycyjnych czy też przestarzałych kotłów zwyczajnie nie będzie się to opłacało. Ekogroszek dla klientów z Wrocławia od Sambudrol jest przeznaczony przede wszystkim dla specjalnych pieców retortowych z automatycznym podajnikiem paliwa. Wybór odpowiedniego pieca znacząco zwiększy wydajność palenia ekogroszkiem oraz obniży koszty związane z zakupem opału.

Ważna jest również prawidłowa konserwacja sprzętu oraz regularne czyszczenie. Ogromną zaletą pieców na ekogroszek jest fakt, że jednorazowe załadowanie pojemnika może zapewnić ciepło w mieszkaniu na naprawdę wiele godzin. Proces jest w pełni zautomatyzowany i może okazać się, że uzupełnienie pojemnika będzie konieczne jedynie raz lub dwa razy w tygodniu.

Każdy ekogroszek pali się tak samo

Osoby mające po raz pierwszy do czynienia z tym rodzajem opału, podczas zakupów bardzo często kierują się atrakcyjnie niską ceną. Okazuje się jednak, że oszukany ekogroszek na terenie Łodzi i innych polskich miast to chleb powszedni. Niepełnowartościowy produkt starcza na krócej i nie jest w stanie zapewnić tej samej jakości ogrzewania, co pełnowartościowy opał. Podczas zakupu należy wziąć pod uwagę następujące parametry: spiekalność, wartość opałową, zawartość siarki, popiołu oraz wody, a także granulację.

Ekogroszek nie jest odporny na warunki atmosferyczne, źle znosi wilgoć i szybko wietrzeje. Warto zapytać producenta o sposób składowania opału, a najlepiej zdecydować się na zakup ekogroszku workowanego, który może być nieco droższy, jednak zapewnia wyższą jakość spalania ze względu na bezpieczny sposób przechowywania.

Ekogroszek powstaje z węgla, więc jest tak samo szkodliwy

Faktem jest, że ekogroszek również w pewien sposób negatywnie wpływa na środowisko naturalne, ponieważ jest odpadem węgla i ma podobne właściwości. W Polsce w miesiącach zimowych konieczne jest jednak ogrzewanie mieszkania, a większość prywatnych domów na terenie Warszawy jest wyposażona w piece. W takim wypadku warto zdecydować się na możliwie ekologiczne rozwiązanie, a właśnie do tej kategorii zaliczany jest ekogroszek.

Odpad po produkcji węgla wyróżnia się wysoką kalorycznością, co w praktyce oznacza, że potrzeba znacznie mniej ekogroszku niż np. węgla, żeby wyprodukować tyle samo ciepła. Ponadto spalanie ekogroszku wiążę się ze stosunkowo niską emisją gazów cieplarnianych do atmosfery i odbywa się w nowoczesnych, wydajnych i sprawnie działających piecach niskoemisyjnych.

Zaproś na ślub w ciekawy sposób

0
Zaproś na ślub w ciekawy sposób

Zaproszenia ślubne zwykle są nudne, a każda sztuka często kosztuje bardzo dużo. Jak więc zaprojektować i wykonać zaproszenia na ślub i wesele, by były one unikalne i nie zniszczyły naszego budżetu weselnego? Zaproszenia ślubne to ten element przygotowań do ślubu, który zwykle spędza sen z powiek przyszłych małżonków. To coś dodatkowego, co jednak może sprawić, że na najważniejszej imprezie w naszym życiu stawią się lub nie osoby, na których szczególnie nam zależy. 

Zaproszenie z przesłaniem 

Zaproszenia ślubne, by mogły być wyjątkowe, powinny być spersonalizowane. Po pierwsze więc powinny doskonale dopasowywać się do klimatu wesela, ale również dobrze pasować do stylu pożądanego życia przyszłych małżonków. Stąd problem z ich projektowaniem. Część dostępnych na rynku zaproszeń to powielane wzory z popularnymi motywami, a część to zupełnie oderwane od rzeczywistości koncepcje, które są w stanie zadowolić naprawdę niewielkie grono potencjalnie zainteresowanych narzeczonych. Czy wystarczy ładne motto i dobrej jakości obrazek? Nie, bo to nie wiąże się w żadnym stopniu z klimatem ślubu i wesela! Trzeba więc zadbać o to, by zaproszenie na ślub jak najbardziej oddawało klimat imprezy i charakter przyszłych małżonków. 

Zaproszenie wstępem do klimatu ślubu i wesela

Zaproszenia weselne można zamawiać w różnych wersjach, z powielanym motywem przewodnim. Inne dla najbliższej rodziny, nieco inne dla tych wszystkich gości, którzy być może nie do końca kojarzą nas jako narzeczonych i którym wypada się przypomnieć. Kiedyś zaproszenia były mało spersonalizowane, dziś ważne, by zawsze na ich stronie okładkowej pojawiły się imiona narzeczonych. Co ważne, dziś zaproszenia mogą wyglądać jak przygotowane i wypisane ręcznie.

Co istotne, przy wyborze zaproszeń, warto podejść do sprawy kompleksowo i od razu pomyśleć o wszystkim tym, co wraz z zaproszeniami nasi goście dostają. Ciekawym rozwiązaniem jest dodawanie do zaproszenia bilecików z informacją o prezentach, na których najbardziej nam zależy czy kwiatach. W kolorystyce zaproszenia i zgodnie z jego przewodnim motywem można od razu zamówić prezent dla gości np. w postaci herbaty w ozdobnej buteleczce czy malutkim słoiczku miodu.

Zamów próbki, spersonalizuj swój projekt

Jeśli chodzi o kompleksowe przygotowanie zaproszeń, po pierwsze należy zadbać o kolorystykę, ale nie tylko. To, co zwykle widzimy na stronach rozmaitych sklepów internetowych oferujących zaproszenia, zwykle doskonale wygląda, ale aby się upewnić, czy zaproszenie i koperta mają odpowiedni kolor, papier jest takiej sztywności i gramatury, jakiej sobie tego życzymy, najlepiej zamówić próbkę kilku rodzajów zaproszeń. Dobrze jest dodać coś do oferowanych projektów. Mogą to być inicjały na rogach lub nasze zdjęcie włożone w środek zaproszenia lub bezpośrednio na nim nadrukowane. Opcji jest wiele, więc zanim zdecydujemy się na coś popularnego, prześledźmy trendy i dopasujmy to, co aktualnie modne i popularne, do swoich potrzeb.

Topowe perfumy – sprawdź jakie marki wywołają uśmiech na twarzy Twojej połówki!

0
Topowe perfumy

Wydaje Ci się, że Twoja druga połówka ma już wszystko? Uważasz, że kolejny flakon perfum trafi na półkę i nie sprawi prawdziwej radości? Nic bardziej mylnego! Zaraz przekonasz się, że są zapachy, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy twojego partnera lub partnerki. Nie ważne czy szukasz prezentu na Święta, urodziny czy Waszą rocznicę – sam fakt, że chcesz podarować coś emocjonalnego (a zapach perfum jest jak najbardziej kojarzony ze wspomnieniami i sentymentem) jest doskonałym filarem do udanego prezentu!

ZOBACZ TEŻ