W jaki sposób zbudować samodzielnie kompostownik?

0
kompostownik

Kompostownik jest to bardzo przemyślane narzędzie, które wykorzystujemy podczas segregacji śmieci czy też dbania o swój ogród. W sklepach stacjonarnych oraz w internecie dostępnych jest wiele rodzai kompostowników, które możemy zakupić do swojego domu. Nie ma jednak co przepłacać. Taki kompostownik możemy wykonać samodzielnie materiałów, które znajdują się w naszym domu. Dzięki temu, przygotujemy kompostownik zupełnie za darmo. Zobacz sam, jak łatwo to zrobić!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-zbudowac-kompostownik/

Co powinno się znaleźć w kompostowniku? 

Przygotowując takie kompostownik samodzielnie z pewnością zastanawiamy się co Możemy do niego wrzucić. Do niego najlepiej jest wrzucać gałązki, które opadły z drzew, resztki jedzenia z naszego obiadu, zgniłe owoce czy też warzywa, fusy pozostałe po wypiciu rannej kawy, skorupki od jaj, które jedliśmy na śniadanie, pióra ptaków które spadły na naszą posesję, a także chwasty rosnące w naszym ogródku.

Taki kompostownik idealnie sprawdzi się dla nawożenia naszych roślin. Będzie dobry zarówno do roślin domowych, a także tych znajdujących się na zewnątrz. Będzie również, idealnym rozwiązaniem dla ogródka warzywnego. Dzięki niemu nasz ogródek będzie wyglądał pięknie, zupełnie za darmo.

Z czego zbudować własny kompostownik?

Aby zbudować kompostownik, musimy mieć odpowiednie materiały. Jest to główny element, b z którego cały proces by się nie udał. Pierwszym krokiem będzie sprawdzenie tego, co posiadasz w własnym garażu od wielu lat, a do niczego się już nie przyda. Idealnie w tym przypadku, sprawdzą się przedmioty z drewna. Możemy do tego wykorzystać stare palety, blachy, a nawet stare łóżeczko dziecięce.

Dobrze jest zajrzeć również na portale typu OLX, ponieważ znajdują się tam czasami przedmioty, które zostają wystawione zupełnie za darmo. Z pewnością znajdą się jacyś rodzice, którzy wystawili stare łóżko swojej pociechy, z którego one już wyrosło.

W jaki sposób zbudować własny kompostownik? 

Jeżeli budujemy kompostownik, który wykonany jest ze starych palet lub desek, montaż jest banalny. Wystarczy, że wszystko przykręcimy do siebie, tworząc bryłę bez pokrywki. Nie musi być on przecież estetyczny. Jego zadaniem jest gromadzenie kompostu, który wykorzystamy później do naszego ogródka. Nie ma on pełnić funkcji dekoracyjnej.

Zobacz też: http://www.gdzieciaki.pl/jak-wydzielic-psu-miejsce-w-ogrodzie/

Czym jest piasek kinetyczny?

0
Piasek kinetyczny

Obecnie jest wiele różnych zabawek dla dzieci. Jednak od jakiegoś czasu furorę robi piasek kinetyczny – zabawki takie doskonale nadają się, zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Masa wykorzystana może być nie tylko podczas zabawy. Niejednokrotnie pojawia się w gabinetach medycznych jako czynnik terapii bądź rehabilitacji. Pomaga w pracy z zaburzeniami sensorycznymi, a także pozytywnie oddziałuje na rozwój motoryki.

Czym jest piasek kinetyczny?

Składa się on z ziaren standardowego piasku. Prócz tego w jego składzie znajduje się polimer, który nadaje mu szczególną spoistość, jaką można umiejscowić pomiędzy spoistością plasteliny oraz piasku. Co to znaczy? Piasek kinetyczny nie jest sypki, lecz nie jest także twardy. Dziecko dotykając piasku ma poczucie, iż tenże przesypuje się poprzez jego dłonie, natomiast pomimo tego piasek cały czas można układać jak plastelinę. Porównanie piasku kinetycznego do mokrego piachu na plaży, może pomóc uświadomić sobie konsystencję tejże bardzo ciekawej oraz cenionej przez dzieci masy. Piasek można zakupić już dziecku od 18. miesiąca życia. Należy jednakże pamiętać, iż wówczas nie należy małego pozostawiać z zabawą bez opieki. Należy pilnować, żeby dziecko takiego piasku nie zjadło. Większe dzieci będą mogły się już nim bawić samodzielnie, bez żadnych obaw. Piasek zagwarantuje dziecku moc rozrywki. Można z niego tworzyć różne bryły. Dzieci do zabawy mogą używać dodatków, z jakich korzystają w tradycyjnej piaskownicy.

Skład przygotowany z myślą o dzieciach

Piasek kinetyczny utrzymuje własne wartości, dzięki czemu dzieciaki mogą bawić się nim do woli. Wystarczy, iż będzie trzymany w dokładnie zamkniętym zbiorniku, który jest także dostępny w niektórych zestawach. Co jednakże powoduje, iż poprzez cały czas jest elastyczny, nie schnie oraz pozwoli się formować? Piasek kinetyczny ma we własnym składzie specjalistyczne polimery, dzięki którym ma spoistość plasteliny i „kinetyczne wartości”.

Jak bawić się piaskiem kinetycznym?

Jest to w pewnym sensie domowa piaskownica, można więc bawić się nim odpowiednio tak samo, jak normalnym piaskiem na zewnątrz. Nabywając piasek kinetyczny, należałoby od razu kupić kuwetę, w jakiej będzie przechowywany oraz dzięki jakiej zabawa nie będzie roznosiła się po całym mieszkaniu. Masa owa nie brudzi oraz jest miękka, lecz rozsypana na ziemię tworzy bałagan, jak typowy piasek.

Sposób na piękne pompony

0
pompony
fot: pixabay.com

Wraz z nadejściem wiosny wzrasta liczba organizowanych meczów i zawodów. Do doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Nic tak nie zbliża jak wspólne kibicowanie. A prawdziwy kibic powinien być dobrze wyposażony.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-zrobic-pompony/

Gdy zaczyna się liga, poważniejsze rozgrywki meczowe większość kanapy przed telewizorami panów w naszym kraju okupuje, a także strategiczne miejsca w knajpach, które organizują transmisje. Wiernie towarzyszy im młodsze pokolenie. Dzieci, widząc entuzjazm taty, chętnie mu towarzyszą. Jeśli ten znajdzie w sobie dość cierpliwości, by wyjaśnić im zasady i prawa, jakie rządzą piłką nożną, ma szanse rozbudzić w nich równie żarliwą pasję. 

Domowe kibicowanie

Panie na ogół czują się w tej sytuacji dość zagubione. Większość nie podziela fascynacji do piłki. Nikt też od nich tego nie wymaga. Nie wszyscy musza lubić oglądanie meczów. Można jednak wesprzeć kibiców w naszej rodzinie odpowiednimi gadżetami. Najlepsze, bo najbardziej efektowne będą pompony, takie, takich używają cheerleaderki. Ucieszą się szczególnie dzieci, dla których kibicowanie z pomponami będzie na pewno świetna zabawą. 

Jak zrobić pompon z bibuły

Pompony nie musza być dla nas kosztownym wydatkiem. Na ogół zresztą są trudno dostępne, a zamawianie ich przez internet zwiększa koszty. Równie dobrze jednak możemy wykonać je sami z materiałów, które są w większości domów i nie kosztują kroci. Mowa o bibule. Jedna sztuka kosztuje niecałe 2 złote, śmiało więc możemy sobie pozwolić na zakup kilku wariantów kolorystycznych. 

Wykonanie krok po kroku

Różnobarwne pompony wyglądają niezwykle efektownie, a ich wykonanie jest niezwykle proste. Możemy śmiało zaangażować w to zajęcie dzieci, ich satysfakcja z kibicowania będzie wtedy podwójna. Co jeszcze potrzeba oprócz bazowego materiału czyli bibuły? Na pewno ostre nożyczki oraz dość szeroka taśma. Najlepiej sprawdza się kolorowa taśma izolacyjna.

A więc do dzieła! Potnij bibułę w równe paski o szerokości jednego centymetra. Użyj bibuły w różnych kolorach, jeśli taka masz. Zbierz wszystkie paski z jednego końca i owiń ciasno taśmą – to będzie wasz uchwyt. Im więcej pasków tym bardziej okazały pompon. 

Przeczytaj też: http://www.mz-pan.pl/jak-wybrac-pizame-meska/

Jakie kupić ciężarki do ćwiczeń?

0
ciężarki do ćwiczeń

Ruch fizyczny to podstawa do tego, aby utrzymywać zdrowie na odpowiednio wysokim poziomie. Osoby, które uprawiają sport, przeważnie dzielą się na pewne grupy, które preferują specyficzne aktywności. Są więc osoby lubiące biegać, jeździć rowerem, pływać lub ćwiczyć siłowo. Ciężarki do ćwiczeń siłowych, pozwalają na utrzymywanie formy nie tylko na siłowni.

Ciężarki do ćwiczeń w domu i na siłowni

Osoby, które nie mają szczególnie wielkiego doświadczenia z ćwiczeniami, czasem dochodzą do wniosku, że tylko na siłowni można naprawdę poćwiczyć, a ciężarkami do ćwiczeń niewiele zdziałają w domu. Sytuacja jest jednak wręcz odwrotna, a szczególnie jeżeli mamy do czynienia z osobami początkującymi. Osoby początkujące powinny czy to na siłowni, czy w domu trenować głównie z ciężarkami, a dopiero potem kierować swoje kroki na przyrządy. Kierunek odwrotny w najlepszym wypadku nas zniechęci (brakiem efektów) lub w najgorszym może doprowadzić do kontuzji. Dlaczego tak jest? Należy powiedzieć, że zarówno ciężarkami, jak i na przyrządach musimy wiedzieć jak ćwiczyć, aby nie zrobić sobie krzywdy. Ciężarki do ćwiczeń, takie jak https://be-active.pl/pol_m_fitness_akcesoria-fitness_ciezarki-199.html są jednak bezpieczniejsze. Przede wszystkim za pomocą ciężarków do ćwiczeń, możemy dobrać bardziej bezpieczny zakres obciążenia, a ruchy wykonywane za ich pomocą są bardziej naturalne. Przyrządy (choć nie jest to oczywiście regułą w stu procentach), dają największe efekty zaawansowanym fanom sportów siłowych. Wynika to z faktu, że w wielu wypadkach pozwalają one na wykonywanie nienaturalnego ruchu, wymuszającego pracę mięśni normalnie mało wykorzystywanych.

Jakie ciężarki najlepiej nabyć?

Na rynku sprzętu fitness znajdziemy sporo ciężarków do ćwiczeń. Mamy na przykład kompletne zestawy ciężarów wraz z ławeczką i sztangą, hantle z piaskiem lub hantle ze stalowym obciążeniem. Do ciężarków do ćwiczeń możemy zaliczyć również taśmy oporowe, ponieważ choć zasada użycia jest nieco inna, to efekt w postaci wysiłku siłowego jest ten sam. Pytanie dotyczące zakupu jednak pozostaje. Wiele zależy od tego, jak bardzo jesteśmy pewni tego, że za pomocą zakupionego sprzętu faktycznie będziemy ćwiczyć. Jeśli np. regularnie uczęszczamy na siłownię, a ciężarki do ćwiczeń w domu przydadzą nam się, aby móc częściej ćwiczenia wykonywać, to najlepiej jest zainwestować w profesjonalną ławeczkę, hantle i sztangę. Jeśli dopiero zaczynamy, dobrze jest kupić sprzęt dobrany do możliwości, ale i najtańszy. Do takich zaliczyć można spokojnie hantle z piaskiem. Takie ciężarki kupimy już od kilkunastu złotych.

Prezent edukacyjny na roczek dziecka

0
prezent na roczek dla dziecka
fot. pexels.com

Dzieci rozwijają się w błyskawicznym tempie i ciężko za nimi nadążyć. A może wybierasz się na roczek i nie wiesz co możesz kupić maluszkowi? Sprawdź nasze propozycje zabawek edukacyjnych, które będą służyć dziecku przez długi czas, a także wspomogą jego proces rozwijania się i budowania kreatywności!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/zabawki-edukacyjne-na-roczek/

Co kupić dziecku na roczek?

Wybierając się na roczek dziecka swoich znajomych lub kogoś w rodzinie, zazwyczaj mamy dylemat co podarować dziecku. Zwłaszcza, że rodzice mogą mieć różne zabawki dla dziecka i nie zawsze wiemy, czy trafimy z prezentem. Jednakże jest kilka fajnych pomysłów na prezent, który będzie służył dziecku przez dłuższy czas i wesprze jego rozwój edukacyjny.

Dzieci bardzo szybko się rozwijają, zatem trzeba umieć za nimi nadążyć. Jeśli nie chcesz jednak ryzykować z zakupem zabawki, zawsze możesz ofiarować rodzicom dziecka fundusz pieniężny z kartką, w której wpiszesz, że pieniądze te są przeznaczone na zabawki edukacyjne i prosisz rodziców, aby właśnie na ten cel jest wydali.

Jaki prezent wybrać dla rocznego jubilata?

Pierwszym z pomysłów jest mata edukacyjna. To taka mata, na której dziecko może sobie leżeć i bawić się różnymi przedmiotami w różnych kształtach. Taka mata wspiera funkcje poznawcze dziecka, które dzięki dotykaniu, obserwacji i wprawianiu przedmiotów w ruch jest w stanie uczyć się świata.

Muzyczne zabawki to również świetny pomysł. Może nie do końca rodzice będą z niego zadowoleni, ale to przecież prezent dla dziecka. Poprzez odpowiednie dźwięki dziecko również uczy się rozpoznawania. Dlatego też takie zabawki często mają podłożone głosy i obrazki różnych zwierząt, o których dziecko może się uczyć.

Jeździk to świetne wsparcie nauki chodzenia dla dziecka. To doskonały prezent, który przysłuży się dziecku przez jeszcze 2-3 lata. Jeździk będzie również świetną atrakcją dla dziecka, które będzie mogło się z jego pomocą poruszać po domu i poznawać nowe kąty.

Przeczytaj też: http://hugus.pl/grozne-objawy-w-ciazy/

Badania moczu w ciąży

0
w ciąży
fot. pexels.com

Ciąża to szczególny czas dla kobiety pod wieloma względami – również pod kątem badań. Tych badań jest w ciąży bardzo dużo do wykonania i należy wykonywać je bardzo regularnie. Jednym z nich jest badanie moczu. Zobacz, jak prawidłowo pobrać próbkę moczu i dlaczego regularne wykonywanie tego badania jest tak ważne.

Zobacz też: http://jegoego.pl/mocz-do-badania-w-ciazy/

Jedno z najczęściej wykonywanych badań w ciąży

Badanie moczu jest jednym z najczęściej przeprowadzanych badań. Nawet częstszym niż badanie krwi. Wielu lekarzy zaleca wykonywanie tego badania na każdą wizytę. Wynika to stąd, że to właśnie w moczu można znaleźć pierwsze objawy chorób ogólnoustrojowych lub różnego typu powikłań powiązanych z białkomoczem, które mogą być dla ciąży zagrożeniem. Mowa tutaj np. o z pozoru mało szkodliwym zapaleniu dróg moczowych związanych.

Bakterie w moczu – nie każde są prawdziwe

Warto zaznaczyć, że nie każde bakterie wykryte w moczu są tymi szkodliwymi i nie zawsze są one bakteriami z moczu. Często zdarza się tak, że badanie moczu pokazuje, że znajdują się w nim bakterie, jednak są one ze sromu. Żeby zapobiec takim sytuacjom należy dobrze pobrać próbkę moczu do badania.

Jak prawidłowo pobrać mocz do badania?

Bardzo ważną wytyczną jest to, że mocz do badań w czasie ciąży powinien być moczem poranny. Jeśli kobieta wstaje w nocy lub nawet jest to nad ranem do toalety i wówczas oddaje mocz – to nie jest to mocz dobry do badań. Jak zatem pobrać mocz do badań? Już po przebudzeniu należy wejść pod prysznic z czystym jałowym pojemnikiem na mocz. Moczu nie należy pobierać na toalecie, ale właśnie pod prysznicem. Wówczas należy się podmyć i zacząć oddawać mocz. Po około 1-2-3 sekundzie oddawania moczu (chodzi o to, że nie sikamy prosto do pojemnika, ale łapiemy ten środkowy strumień) skieruj go do przygotowanego pojemnika i wypełnij nim około połowę lub ⅔ pojemności. Ważne jest to, że mocz nie może długo czekać na badania. Powinno się go pobierać zaraz po oddaniu, a więc najlepiej pojemnik zapełnić moczem praktycznie przez samą wizytą. Jeśli natomiast wizyta jest umówiona na za kilka godzin, pojemnik z moczem należy schować do lodówki.

Przeczytaj też: http://www.gdzieciaki.pl/co-nalezy-wiedziec-o-rotawirusach-u-dzieci/

 

Spać jak niemowlak

0
sen niemowlaka
fot. pexels.com

Sen niemowlęcy bywa różny. Czasem jest niespokojny, a czasem może trwać spokojnie przez całą noc. Rodzice małego dziecka mogą być wybudzani w nocy co kilkanaście minut płaczem lub krzykiem, a czasem mogą wcale nie odczuć braku snu.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/sen-niemowlaka/

Niespokojny sen

Jeśli noworodek w nocy śpi niespokojnie, wybudza się co kilkanaście minut i jesteście zmuszeni przez następne godziny nosić go na rękach, aby zasnął, to wyraźny sygnał, że czas coś zmienić. Zwłaszcza, że wasze niewyspanie budzi rozdrażnienie, stajecie się nerwowi i zestresowani, a także pragniecie drzemki o każdej porze dnia.

Przede wszystkim zastanówcie się, jak wygląda dzień maluszka. Jeśli za długo śpi za dnia, wieczorami i w nocy, po prostu nie ma ochoty spać. Wypoczęte dziecko nie zmusi się do snu. A jeśli nagłe pobudki spowodowane są bólem brzuszka, to mogą być kolki. Wówczas najlepiej zmienić nawyki żywieniowe u mamy karmiącej i podawać dziecku herbatkę z kopru włoskiego.

Śpi jak kamień!

Nie bez powodu mówi się o tym, że można spać jak niemowlę. Oznacza to, że można po prostu spać jak kamień i nie budzić się w nocy, a dopiero rano, w świetnej kondycji i bardzo wypoczętym. Taki sen u noworodka to skarb! Oznacza to, że dziecko prawidłowo się rozwija, nie martwcie się!

Jeśli zależy wam na tym, aby wasze dziecko przesypiało całą noc, zadbajcie o jego aktywność w ciągu dnia. Bierzcie dziecko na spacery na świeżym powietrzu, skróćcie drzemkę poobiednią, a także organizujcie mu czas zabawą. Dziecko, które jest aktywne i ma zajęcia, z pewnością w nocy będzie spało spokojnie i czekało na kolejny dzień pełen wrażeń!

Na kłopoty z zasypianiem polecamy wam śpiewać maleństwu, kołysać, a także tulić do piersi. Dziecko słysząc głos rodziców i czując ich obecność uspokaja się i relaksuje, a to z pewnością ułatwi mu szybsze zasypianie!

Przeczytaj też: http://www.rodzicdziala.pl/wsparcie-finansowe-500-plus/

Żywność funkcjonalna – jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

0
Żywność funkcjonalna - czym się charakteryzuje?

Żywnością funkcjonalną nazywamy produkty spożywcze, które wykazują korzystny i potwierdzony wpływ na organizm człowieka, który polega na poprawie samopoczucia, stanu zdrowia, lub zmniejszeniu ryzyka wystąpienia niektórych chorób. W ostatnich czasie ludzie coraz bardziej zwracają uwagę na to co jedzą, zależy im zarówno na lepszej kondycji fizycznej, jak i psychicznej.

Czym jest żywność funkcjonalna?

Żywność funkcjonalna jest pochodzenia naturalnego, ale może być modyfikowana lub wzbogacana. Jej głównym zadaniem jest zaopatrzenie organizmu w niezbędne składniki odżywcze, które wykazują potwierdzony korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Żywność funkcjonalna powinna być zbliżona do tej tradycyjnej, przy jednocześnie korzystnym działaniu na kondycję organizmu. Nie może być produkowana w postaci suplementów diety. W przypadku tego typu żywności, nośnikami substancji aktywnych są zboża, soki owocowe lub nabiał. Aby dane produkty mogły został określone mianem żywności funkcjonalnej, musi zostać potwierdzone ich działanie poprzez badania kliniczne. Badania takie muszą być wykonane przez niezależne ośrodki badawcze. Jest to bardzo ważne.

Jakie można zmodyfikować żywność funkcjonalną?

Jak już wiadomo żywność funkcjonalna może zostać zmodyfikowana. Jak konkretnie? Na przykład można ją wzbogacić o konkretne substancje, które wykazują korzystny wpływ na zdrowie. Można prawidłowo połączyć ze sobą surowce bazowe, zwiększyć dostępność oraz przyswajalność składników odżywczych. Można też obniżyć ilość składników niekorzystnych dla zdrowia lub wymienić je na takie, które będą wykazywały lepsze działanie.

Jak dzieli się żywność funkcjonalną?

Żywność funkcjonalną można podzielić na 2 grupy, ze względu na jej przeznaczenie, jak i skład. Do pierwszej grupy zaliczamy żywność funkcjonalną, której zadaniem jest obniżenie ryzyka pojawienia się chorób układu sercowo-naczyniowego, nowotworów, czy osteoporozy. Tego typu produkty powinny spożywać zarówno kobiety w ciąży, seniorze, jak i sportowcy. Z kolei druga grupa produktów składa się z żywności bogatobłonnikowej lub ubogoenergetycznej. Zazwyczaj jest spożywana przez osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/co-to-jest-zywnosc-funkcjonalna/

Oponka na brzuchu – skąd się bierze?

0
fałdki na brzuchu - jak je zlikwidować?

Oponka na brzuchu to dość uporczywy problem, z którym zmagają się zazwyczaj kobiety. Jak sobie z nim poradzić? Czy wystarczy poćwiczyć od czasu do czasu, a może ograniczyć ilość spożywanego jedzenia? Niestety nie. Nadmierna tkanka tłuszczowa, który gromadzi się w okolicy brzucha stanowi pewnego rodzaju organ, który w określonych warunkach raz wyłapuje albo uwalnia kwasy tłuszczowe. Oprócz tego spełnia funkcję wydzielniczą oraz termoizolującą. Dlatego nie jest tak łatwo się go pozbyć.

Co przeszkadza nam w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu z okolicy brzucha?

Praktycznie każdego dnia popełniamy wiele błędów, które sprawiają że tłuszcz gromadzi się w okolicy brzucha. O których złych zachowaniach mowa?

Zbyt krótki sen

Osoby, które borykają się z zaburzeniami snu, wykazują tendencję do spożywania większej ilości jedzenia niż osoby, które każdej nocy dobrze się wysypiają. Z czego to wynika? Gdy sen w trakcie nocy jest zbyt krótki dochodzi do obniżenia poziomu leptyny, a to z kolei przyczynia się do zwiększenia produkcji greliny. Grelina odpowiada za przyrost masy ciała.

Nadmierny stres

Pod wpływem stresu dochodzi do rozregulowania gospodarki hormonalnej w naszym organizmie. A to z kolei wpływ na zmianę naszej masy ciała. Dochodzi do jej wzrostu. Podczas sytuacji stresowych dochodzi do wzrostu poziomu kortyzolu, który jest produkowany przez nadnercza. Gdy mamy go zbyt dużo w organizmie, powstają sprzyjające warunki do gromadzenia się tkanki tłuszczowej.

Przeczytaj też: https://www.zouza.pl/ktore-produkty-mozemy-bez-obaw-mrozic/

Nieprawidłowa dieta

Główną przyczyną zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha jest spożywanie posiłków, które są bogate w niezdrowe tłuszcze, węglowodany i cukier. Życie w dzisiejszych czasach jest dość szybkie, przez to większość osób nie przywiązuje uwago do tego co je. Zazwyczaj są to niezdrowe produkty, które sprawiają że tkanka tłuszczowa zaczyna się gromadzić tam gdzie nie trzeba.

Brak aktywności fizycznej

Jeżeli chcemy skutecznie pozbyć się nadmiernych kilogramów, jednym z najbardziej efektywnych sposobów jest wprowadzenie do swojego życia regularnej aktywności fizycznej. Systematycznie wykonywane ćwiczenia przyśpieszają przemianę materii, co z kolei przekłada się na spalanie tkanki tłuszczowej. Tylko regularny wysiłek fizyczny jest w stanie pomóc nam w utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Źródło: https://powolipoprostu.pl/

Co zrobić z dzieckiem podczas wakacji

0
Co zrobić z dzieckiem podczas wakacji

Wakacje, ferie i przerwy świąteczne to dla wielu pracujących rodziców spory problem. Zastanawiają się, jak zapewnić dziecku opiekę i jednocześnie wypoczynek z ciekawymi zajęciami. Rozwiązań jest sporo i wcale nie muszą dużo kosztować.

ZOBACZ TEŻ