Pierwsze pieluszki dla noworodka – czym się kierować przy wyborze?

0
dziecko

Pieluchy jednorazowe to obowiązkowy element wyprawki każdego noworodka. Pierwsze pampersy warto kupić jeszcze przed narodzinami dziecka, by były w pogotowiu, gdy maluch pojawi się na świecie. Ogromna ilość dostępnych rodzajów pieluszek sprawia, że wielu rodziców zachodzi w głowę, które pieluszki będą najodpowiedniejsze dla nowo narodzonego dziecka. Warto przeczytać nasz poradnik, by wybrać te najlepsze.

Pierwsze „pampersy” – jaki powinny mieć rozmiar?

W przypadku pierwszych pieluszek dla noworodka, kluczowy jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Tylko jeśli rozmiar zostanie dobrze dobrany, pieluszka będzie szczelna, a jej noszenie nie będzie powodować u dziecka dyskomfortu. Dla noworodków najodpowiedniejsze będą jednorazówki w rozmiarze 1, takie jak dostępne w tym sklepie: https://bambiboo.eu/9-pieluszki, czyli przeznaczone dla malców, które ważą od 2 do 4 kilogramów.

Wskazówka

Pieluszka w idealnym rozmiarze dobrze przylega do ciała. Nie powoduje otarć, ani nie przecieka.

W przypadku różnych producentów może być stosowana inna rozmiarówka. Dlatego też parametry poszczególnych produktów mogą się różnić. Niekiedy może się też zdarzyć, że dziecko będzie na tyle duże, że „jedynki” będą dla niego zbyt małe. Wtedy należy sięgnąć po „dwójki”. Odwrotnie jest w przypadku wcześniaków, dla których to standardowe „jedynki” mogą okazać się za duże. W tym przypadku warto sięgnąć po pierwsze „pampersy” w rozmiarze 0.

Pieluchy jednorazowe dla noworodka – jakie wybrać?

Pierwsze pampersy muszą być idealnie dopasowane do wagi malucha, ale to nie wszystko. Żeby pieluchowanie odbywało się bez zbędnych komplikacji, warto wybierać tylko te pieluszki, które w znacznej części zostały wyprodukowane z naturalnych materiałów. Jako pierwsze pieluszki świetnie sprawdzą się te z włóknem bambusowym i ekstraktem z aloesu. Takie połączenie składników sprawi, że skóra dziecka będzie mogła swobodnie oddychać. W przypadku produktów ze sztucznych materiałów bezpośrednio przy skórze, malec może szybko nabawić się odparzeń.

Sporym ułatwieniem dla rodziców będą pieluszki ze wskaźnikiem wilgotności. Dzięki takiemu rozwiązaniu można szybko skontrolować, czy pieluszkę trzeba już wymienić, czy jeszcze nie, bez konieczności odpinania jej. To pozwala uchronić przed bezzasadną zmianą pieluszki. Należy jednak przy tym zaznaczyć, że w przypadku najmłodszych dzieci, zalecana jest zmiana pieluszki co 3-4 godziny. Wszystko po to, by maluch zawsze mógł czuć się komfortowo.

Pierwsze pieluszki – bezpieczne dla dziecka i środowiska

Już przy wyborze pierwszych pieluszek warto kierować się zarówno dobrem malca, jak i troską o ekologię. Z tego powodu, najlepiej sięgać po pieluszki ekologiczne, np. bambusowe. Tego rodzaju pieluchy jednorazowe będą bezpieczne dla malucha, a jednocześnie bardziej przyjazne dla środowiska.

Pierwsze pieluszki dla noworodka powinny mieć jak najbardziej naturalny skład, szczególnie w przypadku warstwy, która przylega do ciała dziecka. Wszelkiego rodzaju chemiczne i sztuczne dodatki mogą podrażniać delikatną skórę malca. Pieluszki z dodatkiem naturalnego włókna bambusowego to najbezpieczniejsza opcja dla skóry malucha, nawet tej, która już na samym początku wykazuje skłonności alergiczne. Kupując pierwsze pieluszki, warto też zwrócić uwagę na wygląd i zapach dostępnych produktów. Pieluszki bielone chlorem i sztucznie perfumowe mogą podrażniać skórę i powodować alergie. Pieluszki ekologiczne, po które warto sięgać, mają neutralny zapach i delikatnie kremowy kolor.

Artykuł sponsorowany.

Klocki konstrukcyjne – dlaczego to zabawki idealne?

0
Klocki konstrukcyjne

Zabawa to nieodzowny element szczęśliwego dzieciństwa.  Wraz z wiekiem przybiera inne formy, wymagające od dziecka większego zaangażowania. Podczas zabawy maluch poznaje otaczający świat i zdobywa nowe umiejętności, dlatego warto zadbać, aby rozrywka była wartościowa. Doskonałym urozmaiceniem będą klocki konstrukcyjne, które łączą naukę z zabawą. Zobacz, co je wyróżnia spośród innych zabawek edukacyjnych!

Klocki konstrukcyjne – co to jest?

Klocki to najbardziej uniwersalne zabawki, które towarzyszą maluchowi przez cały okres dzieciństwa. Początkowo są do duże elementy, z czasem zmieniając się w coraz bardziej wymagające zestawy. Pozwalają na tworzenie dowolnych konstrukcji, pobudzając wyobraźnię i kreatywność. Klocki konstrukcyjne oferują znacznie więcej, gdyż są przeznaczone do budowy konkretnych form na podstawie modelu. To wymaga od dziecka większego skupienia i cierpliwości, gdyż musi skoncentrować się na dokładnym odwzorowaniu konstrukcji według schematu.

Klocki konstrukcyjne – wpływ na rozwój dziecka

W przeciwieństwie do innych zabawek, klocki konstrukcyjne oprócz dostarczania rozrywki, są świetnym treningiem umiejętności malucha. Dziecko musi precyzyjnie dopasować do siebie poszczególne elementy i krok po kroku realizować plan, aby skończyć konstrukcję. To znacznie bardziej wciągające zajęcie niż zabawa tradycyjnymi klockami, z których można budować dowolne formy. Ułożenie zestawu wymaga od dziecka pełnego zaangażowania zarówno od strony manualnej, jak i umysłowej. W jaki sposób klocki konstrukcyjne wspierają rozwój pociechy?

 • Ćwiczą zdolności motoryczne,
 • uczą logicznego myślenia,
 • rozwijają sprawność umysłową,
 • pobudzają kreatywność i wyobraźnię.

Klocki konstrukcyjne wymuszają na dziecku skupienie i uczą cierpliwości. Stanowią więc świetny trening koncentracji i opanowania.

Klocki konstrukcyjne – jakie wybrać?

Wybierając klocki konstrukcyjne, powinieneś się kierować wiekiem oraz zainteresowaniami pociechy. Na stronie sklepu Cobi znajdziesz zestawy dla najmłodszych, przedszkolaków i starszych dzieci. Kryterium wiekowe jest w tym przypadku niezwykle istotne, gdyż zbyt skomplikowany zestaw na początku szybko zniechęci dziecko do dalszej zabawy. Warto też wybierać klocki na podstawie zainteresowań malucha. Opcji jest naprawdę sporo, a wśród nich znajdziesz m.in. pojazdy, czołgi, samoloty czy bohaterów z popularnych bajek. To sprawia, że klocki konstrukcyjne nie tylko wspierają rozwój, ale także pozwalają rozwijać hobby.

Kleszcze ze skrzydełkami – co warto o nich wiedzieć?

0
Kleszcze ze skrzydełkami

Czy kleszcze ze skrzydełkami w ogóle istnieją? Bo przecież sporej części naszego społeczeństwa wydaje się, że tak. Jak to jednak wygląda w praktyce? Czym cechują się te zwierzątka? Czy należy się ich bać? Oto garść cennych informacji na ten właśnie konkretny temat.

Niektórzy uważają, że kleszcze ze skrzydełkami rzeczywiście istnieją. Tak naprawdę jednak to tylko złudzenie. Wszak tych właśnie pajęczaków zasadniczo nie ma. Innymi słowy, one nie występują pod żadnym pozorem w naturze. Ta sprawa ma zaś naprawdę spore znaczenie w praktyce. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego właśnie zagadnienia. Co zatem jawi się jako kleszcze ze skrzydełkami? To strzyżak jeleni. Można rzecz, iż zwierzęta z tej grupy to są bardzo dalecy kuzyni pajęczaków. Inna sprawa jest zaś taka, że nie mają – te owady – ze sobą zbyt wiele wspólnego.

Czym cechuje się strzyżak jeleni? Dlaczego jest on określany jako kleszcz ze skrzydełkami? Generalnie strzyżak jeleni jest podobny do kleszcza. Pomiędzy tymi istotami nie ma jednak zbyt wielu podobieństw. Pamiętaj, że latające kleszcze nie istnieją. Wszak nie mają one skrzydeł. Z kolei strzyżak jeleni przy pomocy skrzydełek przemieszcza się z jednej lokalizacji do drugiej. I to nawet na dość znaczne odległości. Czym jeszcze cechuje się strzyżak jeleni? Warto dodać, że te owady nie atakują w pierwszej kolejności człowieka. O wiele bardziej preferują zwierzęta żyjące w lasach. Są to zaś na przykład jelenie, sarny, czy żubry. To kolejna różnica w porównaniu z kleszczami. Warto zaś o tym aspekcie bez wątpienia pamiętać. Co jeszcze jest tutaj istotne? Na pewno fakt, że strzyżak jeleni jest przedmiotem wielu dyskusji. Wszak fachowcy zastanawiają się, czy te owady są w ogóle groźne dla ludzi. Jak jednak sytuacja wygląda w praktyce? Trzeba mieć na uwadze, że tak naprawdę trudno to jednoznacznie stwierdzić. Nawet fachowcy mają problem z dokładnym ustosunkowaniem się do tej właśnie sprawy. Nic dziwnego, że to ciekawa kwestia. Jeśli jednak możemy coś Ci doradzić, to nie wolno tego sprawdzać na sobie. Lepiej się dobrze zabezpieczyć przed kleszczami, jak i ich kuzynami.

Co warto stosować? Chcesz zabezpieczyć się przed tymi właśnie istotami? W takiej sytuacji należy posiadać w swojej prywatnej, domowej apteczce Kick The Tick Max Repelent Plus. Czym cechuje się ten właśnie polecany przez ekspertów produkt? Jest on między innymi naprawdę wyjątkowo skuteczny. Dodatkowo Kick The Tick Max Repelent Plus jest bezpieczny. Wszak w składzie nie ma między innymi groźnych substancji. Takich, jak na przykład DEET. O czym jeszcze zasadniczo nie powinno się w tym momencie zapominać? Następna ważna informacja jest generalnie taka, że Kick The Tick Max Repelent Plus to produkt wyjątkowo uniwersalny. Wszak gwarantuje on sporo ochrony nie tylko przed strzyżakiem jelenim. Tak samo jest z właściwymi kleszczami, czy komarami. A może szukasz czegoś na uciążliwe meszki? W takim razie także zdecyduj się na Kick The Tick Max Repelent Plus. Przeczytaj o tym więcej na https://kickthetick.pl/artykuly/kleszcze-ze-skrzydelkami-sprawdz-jak-sie-przed-nimi-zabezpieczyc/.

Doświadczenia chemiczne dla dzieci – walory edukacyjne

0
Doświadczenia chemiczne dla dzieci

Jeśli chodzi o doświadczenia chemiczne dla dzieci, to dziś to raczej wymierająca dyscyplina nauki, bo nawet te metale alkaliczne zalicza się do niebezpiecznych. Wiele znaczy też i to, że dzieci powinny wiedzieć doskonale o tym jak te konkretne metale reagują z wodą lub ogniem. Mowa tu dokładnie o tym, że tego typu reakcje są bardzo gwałtownymi i niewiele brakuje im do statusu eksplozji.

Nauka

Wzorowo przeprowadzane doświadczenia chemiczne dla dzieci to rzecz jasna zachowanie środków ostrożności. Mowa tu dokładnie o tym, że potrzebne są te gogle ochronne l na dokładkę te zatyczki do uszu, bo to właśnie dzięki nim jest o wiele bezpieczniej. Kluczowe znaczenie ma także to zachowanie akuratnego dystansu, bo to niestety dość niebezpieczna chemia. wiele znaczy też i to, że tego typu nauka doświadczalna bywa trudną, bo te substancje swoje kosztują i co równie istotne nie łatwo się je nabywa w czasach obecnych. Dlatego dzieciaki raczej nie mogą liczyć na te ciekawe w sensie wizualnym doświadczenia, które w sensie urzędowym się raczej utrudnia, bo jedno z dzieci może doznać tego niebezpiecznego dla zdrowia urazu, ale w tym wszystkim tkwi też i ta druga strona medalu. Jednym słowem jeśli ktoś za młodu pozna skutki działania danej substancji to będzie bardziej uważał.

Doświadczalne uczenie się

Wielu z nas jest pewnymi tego, że doświadczenia chemiczne dla dzieci to uczenie się i to takie bezpośrednie, bo niektórzy z nas poznali to jak spala się magnez, a inni poznali jedynie opis tego typu reakcji. Jednym słowem poza wiedzą, że jest to reakcja gwałtowna niewiele raczej wiedzą. Dlatego tak ważnym jest to by poznać na własne oczy tego typu reakcje, bo dzięki tym doświadczeniom w przyszłości dana osoba raczej uniknie niebezpiecznej sytuacji. Właśnie na tym polega zaleta tych pokazów w warunkach realnych. One są rzecz jasna tymi fascynującymi, ale kluczowe znaczenie ma też i to, że dane dziecko poznaje to jak spala się te sto gramów magnezu i dzięki temu doświadczeniu zapewne zrozumie to jak spali się ilość sto razy większa. Taka ilość to już znaczne zagrożenie i co równie istotne nie często zapala się taka ilość, ale jeśli już się zapali, to substancja gaśnicza taka jak woda nie będzie pomocną.

Niebezpieczne reakcje

Zasadniczo to te niebezpieczne reakcje chemiczne dosłownie powinny być istotną częścią pokazów dla dzieci, czyli tego typu pokazy powinny być organizowanymi kilkanaście razy w roku szkolnym. Tak się rzecz jasna nie dzieje i to głównie ze względu na koszty tego typu pokazów. Niebezpieczne substancje chemiczne rzecz jasna nie są tanimi, czyli jest to znaczny koszt dla lokalnych szkół, które mogą mieć jakieś problemy finansowe. Sfera powiązana z odpowiednimi zezwoleniami też jest bardzo ważną, bo takie doświadczenie chemiczne to czasami nawet strażak czuwający nad procedurami. Najczęściej jego obecność nie jest w pełni darmową i w tym tkwi też znaczny problem. Dlatego dzieci uczące się jakieś kilka dekad temu miały znacznie ciekawszą edukację. Dochodziło wtedy do incydentów, ale obecnie nadal do nich dochodzi i to nawet podczas trwania średnio ryzykownych pokazów chemicznych.

Wanienki dziecięce – najważniejsza jest bezpieczna kąpiel

0
Wanienki dziecięce

Chcesz, aby dziecko podczas kąpieli czuło się bezpiecznie, komfortowo i dobrze się przy tym bawiło? Masz dosyć zamartwiania się, aby bobas nie uderzył głową w twardą ścianę wanny? Wybierz odpowiednią wanienkę i akcesoria, które sprawią, że każda kąpiel Twojej pociechy będzie niezapomnianym przeżyciem!

Bezpieczna kąpiel

Istnieje wiele rodzajów wanienek i leżaków do kąpieli. Zainteresować powinny Cię szczególnie wanienki dmuchane, które nie zajmują dużo miejsca, są łatwe w przenoszeniu i dają dużo frajdy. Oprócz zwykłej, wieczornej kąpieli wanienka może być również używana jako basen podczas ciepłych dni. Można zabrać ją na plażę czy na kemping. Miękkie, nadmuchiwane boki zapewniają dziecku bezpieczeństwo, dlatego nie musisz obawiać się zderzenia główki malca z twardą powierzchnią.

Kolejnym doskonałym wyborem jest wanienka silikonowa, z dwoma zagłębieniami na mydło i gąbkę oraz miejscem na słuchawkę prysznicową. Taki model wanny jest bardzo praktyczny i wygodny. Jest ona bardzo lekka, łatwa w przenoszeniu oraz rozkładaniu. Wbudowana mata antypoślizgowa stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed upadkiem.

Akcesoria do kąpieli

Oprócz wanny powinieneś również zaopatrzyć się w kilka akcesoriów, które na pewno przypadną do gustu Twojemu dziecku. Są to między innymi: daszek do mycia głowy, leżaczek do kąpieli, siatka do kąpieli czy wkładka dla niemowląt. Daszki zabezpieczają oczy i uszy dziecka przed wpłynięciem do nich szamponu czy wody podczas mycia. Leżaczki przeznaczone są dla niemowląt, są bardzo stabilne i komfortowe. pozwolą na odczuwanie większego komfortu przez dziecko, tym samym sprawią, że Ty jako rodzic będziesz zadowolony i spokojny.

Jak to wygląda cenowo?

Najtańsze akcesoria – daszki na głowę – można dostać już za około 10 złotych, zależnie od producenta i materiału, z którego są wykonane. Nieco droższe będą siatki do kąpieli – w granicach 50 złotych. Wanienki dziecięce kosztują najwięcej, na porządną silikonową czy dmuchaną wanienkę będziesz musiał wydać od 200 do 300 złotych.

Ceny wanien i akcesoriów są nieduże w stosunku do korzyści płynących z ich posiadania. Jeśli martwisz się o swoją pociechę i planujesz kupno któregoś z gadżetów, nie zwlekaj zbyt długo. Nie będziesz żałował!

Czym się różnią wkłady do pieluszek wielorazowych?

0
Czym się różnią wkłady do pieluszek wielorazowych

Pieluchy to nieodłączny element macierzyństwa. Dla młodej mamy, której tematyka pieluch wielorazowych jeszcze nie jest zobrze znana, wszelakie otulacze czy kieszonki i dziwne skróty jak np. SIO czy AIO są kompletnie niezrozumiałe. Nic w tym dziwnego. Produktów jest naprawdę sporo. Które będą najlepsze? Czym różnią się od siebie wkłady do pieluszek wielorazowych? Odpowiadamy!

Czy pieluszki wielorazowe przeciekają?

Czym właściwie jest otulacz? To nic innego jak wkład chłonny, zewnętrzna część pieluszki. Dzięki otulaczowi ubranko dziecka nie zostanie zmoczone. Wyróżniamy kilka rodzajów otulaczy, jak np. otulacze PUL lub minkee, które są wykonane z syntetycznej tkaniny, otulacze polarowe lub wełniane. Jeśli chcesz postawić na naturalne tkaniny, wybierz pieluchy wielorazowe bambusowe lub wełniane.

Są jeszcze tradycyjne pieluchy tetrowe, których obecnie obserwuje się wielki powrót. Pieluchy wielorazowe tetrowe wcale nie muszą być nudne i bezbarwne, co widać np. w asortymencie sklepu BabyBoom – https://babyboom.net.pl/category/karmienie-dziecko-pieluszki-wielorazowe. Możesz zdecydować się na zakup tetry w różnych wzorach i kolorach, a także w wielu wielkościach, które mogą służyć także jako lekkie kocyki czy prześcieradełka.

Tradycyjna pielucha tetrowa bawełniana
Tradycyjna pielucha tetrowa bawełniana

 

Wkłady do pieluszek wielorazowych – rodzaje

Wielorazowe pieluchy dla dzieci, a właściwie wkłady do nich dzieli się ze względu na materiał, z którego zostały wykonane i chłonność. Najczęściej spotyka się wkłady z mikrofibry i bambusa. Wkłady umieszcza się w kieszonce z przodu lub z tyłu pieluszki, w zależności od modelu. Najistotniejszą cechą jest oczywiście chłonność i na to powinno się zwrócić największą uwagę.

Wkłady do pieluch dzielimy ze względu na materiał, czyli np.:

 • wkłady bambusowe – niezwykle chłonny i miękki materiał;
 • wkłady bawełniane – jak np. flanela, ręczniki muślinowe, tetra, które są uniwersalne i tanie;
 • wkłady z mikrofibry – dają uczucie suchości, u niektórych dzieci możliwe jest jednak podrażnienie, dlatego producenci często pokrywają mikrofibrę polarem, aby zminimalizować to ryzyko;
 • wkłady konopne i lenowe – bardzo chłonne, cienkie i bardzo naturalne.

Podział ze względu na kształt, rozmiar i sposób składania:

 • tetra o wymiarach 60 × 60, wkład składamy na pół, a później na 3;
 • prefoldy, czyli wkłady z przeszyciami, które ułatwiają składanie, zazwyczaj mają od 2 do 8 warstw;
 • formowanki o kształcie otulacza;
 • gotowe wkłady z napkami do pieluszek typu SIO, do których wkład mocuje się dodatkowo, w przeciwieństwie do pieluch typu AIO;
 • długie wkłady, aż do 72 cm długości, składa się je na pół.

Jak prać pieluchy wielorazowe?

Pieluchy wielorazowe są często wybierane przez mamy ze względu na oszczędność pieniędzy oraz ekologiczne podejście. Czy należy je prać po każdym użyciu?  Nie, wystarczy to robić co 1-3 dni, natomiast wkład po każdym użyciu. Ustaw na pralce 60°C, nie zapomnij o użyciu środka odkażającego lub delikatnego detergentu.

Pielucha wielorazowa zachowa swoją świeżość i nienaganny wygląd, jeśli będziesz o nią odpowiednio dbać. Postaw na coś hipoalergicznego jak np. te z firmy Biały Jeleń lub Domol Sensitive.  Zrezygnuj z płynów zmiękczających czy innych środków jak orzechy piorące lub proszki do kolorowego prania.

 

Pielucha flanelowa z ceratką
Pielucha flanelowa z ceratką

Mamy nadzieję, że teraz już dokładnie wiesz, na jakie wkłady do pieluszek zwrócić uwagę, co warto kupić i w jaki sposób o nie zadbać. Pieluchy wielorazowe to ponadczasowe rozwiązanie, które stosowały nasze mamy, babcie i prababcie. Nie wychodzą z mody. Zdecydowanie są lepsze dla naszego środowiska niż te jednorazowe, a dodatkowo pozwolą ci na zaoszczędzenie nawet sporej ilości gotówki. Dlaczego by więc z nich nie skorzystać?

Na co zwrócić uwagę, wybierając fotelik samochodowy dla dziecka?

0
fotelik samochodowy dla dziecka

Fotelik samochodowy to niezbędny element wyposażenia każdego pojazdu, w którym ma być przewożony mały pasażer. Oznacz to zakup na długie lata, ponieważ dziecko przez wiele lat będzie wymagało odpowiedniego siedziska, a po nim mogą je odziedziczyć młodsi bracia lub siostry. Dlatego od samego początku warto postawić na najwyższą jakość. Na co jednak zwrócić uwagę oprócz tego?

Przede wszystkim rozmiar

Najważniejsza cecha fotelika dla dziecka to jego rozmiar. Powinien on dobrze odpowiadać zarówno wielkości dziecka, jak i jego wadze. Cechy te mają podstawowe znaczenie, jeśli chodzi zarówno o bezpieczeństwo, jak i wygodę dziecka.

Dobrze dopasowany fotelik jest w stanie osłonić dziecko przed większością urazów, jakie mogłyby nastąpić w wyniku wypadku. Zabezpiecza je dzięki specjalnym szelkom, które nie tylko uniemożliwiają maluchowi opuszczenie fotelika, ale przede wszystkim przytrzymują go w odpowiednim miejscu podczas gwałtownego hamowania czy nieszczęśliwego uderzenia o przeszkodę. Dzięki odpowiedniej budowie, dobranej do masy dziecka, fotelik jest w stanie wytrzymać nawet duże przeciążenia.

Jednocześnie dobrze dopasowany fotelik samochodowy to gwarancja komfortu malucha. Powinien jak najlepiej podpierać dziecko, a jednocześnie nie może go uwierać czy przeszkadzać mu w niewielkich aktywnościach, takich jak zabawa czy czytanie – oczywiście bez opuszczania siedziska.

Dopasowanie do samochodu

Pomimo iż foteliki samochodowe produkowane są z reguły w jak najbardziej uniwersalny sposób, warto zwrócić uwagę, czy dane siedzisko na pewno jest odpowiednie do konkretnego modelu auta. Czasami może się zdarzyć, zwłaszcza w przypadku nietypowych modeli, iż nie będą one do siebie dobrze dopasowane, co utrudni lub wręcz uniemożliwi prawidłowy montaż.

Jeśli nie masz absolutnej pewności względem konkretnego fotelika i swojego samochodu, możesz zawsze zapoznać się z informacjami producenta, które wyszczególniają, do jakich pojazdów dopasowane jest siedzisko.

Najwyższa jakość i homologacja

Bezpieczeństwo dziecka to kwestia priorytetowa, dlatego każdy fotelik samochodowy powinien być przygotowany z najwyższej jakości materiałów. Gwarancją jego bezpieczeństwa jest przejście odpowiednich testów zderzeniowych, które wskazują, jak odporny jest w czasie kolizji. Jednocześnie warto sprawdzić homologację tego niezbędnego akcesorium: jedynie foteliki z homologacją europejską, oznaczoną jako ECE, zostały wyprodukowane z materiałów i zgodnie z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Dzięki temu gwarantują pełne bezpieczeństwo.

Odpowiednia jakość materiałów, takich jak miękka pianka wypełniająca siedzisko czy odporne na zabrudzenia materiały to kolejne zalety, które zapewnią dziecku przyjemniejszą jazdę. Pomogą także rodzicom w zachowaniu odpowiedniej higieny tego miejsca.

Jak wybrać zabawki edukacyjne dla dziecka?

0
Jak wybrać zabawki edukacyjne dla dziecka

Zabawki służą przede wszystkim rozrywce najmłodszych członków rodziny. Równocześnie mogą jednak spełniać inne funkcje. Coraz więcej miejsca na sklepowych półkach zajmują tak zwane zabawki edukacyjne.

Czym są tego typu produkty i w jaki sposób mogą się przydać małym odkrywcom w różnym wieku? O tym wszystkim napiszemy w dzisiejszym artykule.

Czym są zabawki edukacyjne?

Zabawki bywają mocno zróżnicowane, co sprawia, że niejednokrotnie trudno znaleźć optymalny produkt dla maluchów, które powinny nie tylko intensywnie poznawać świat, ale też dobrze się przy tym bawić. Jednym z popularniejszych rozwiązań stają się ostatnio zabawki edukacyjne. Co to takiego?

Najmłodsi chcą nieustannie dowiadywać się jak najwięcej o otaczającej ich rzeczywistości. Może się to odbywać w trakcie dobrej zabawy, którą gwarantują właśnie produkty edukacyjne, czyli przedmioty wspomagające procesy rozwojowe u dzieci. Dotyczy to wszystkich aspektów – od kwestii związanych z pobudzaniem zmysłów, ćwiczeniem pamięci i percepcji oraz poprawianiem koordynacji, umiejętności ruchowych.

Zabawki edukacyjne, które można znaleźć choćby na stronie Wozki-Foteliki.pl, łączą zatem rozwój z przyjemnym spędzaniem czasu.

Rodzaje zabawek edukacyjnych – na co warto postawić?

Aby wspomagać dziecko w tak wielu obszarach, a przy tym dawać mu szansę na dobrą zabawę, stworzono szereg, mocno zróżnicowanych przedmiotów.

Do najpopularniejszych typów zabawek edukacyjnych zalicza się choćby:

 • maty edukacyjne,
 • stoliki edukacyjne,
 • zabawki interaktywne,
 • książeczki,
 • układanki i klocki,
 • zabawki kreatywne.

Wybór konkretnej grupy zależy od wieku i predyspozycji dziecka. Niektóre z nich nadają się nawet dla najmłodszych dzieci, od pierwszych miesięcy życia.

Dla noworodków najczęściej kupuje się maty edukacyjne. Po szóstym miesiącu życia można już postawić na stoliki edukacyjne, pierwsze książeczki i zabawki kreatywne. Dla dzieci powyżej pierwszego roku życia spektrum dostępnych produktów jest niezmiernie szerokie. Można wybierać spośród gier, układanek i książeczek, które skutecznie poszerzają umiejętności i ćwiczą już posiadane zdolności u maluchów.

Jak wybierać zabawki edukacyjne dla dzieci – podstawowe zasady

Zabawki edukacyjne stanowią idealny prezent dla dzieci w każdym wieku. Trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad podczas wybierania konkretnego produktu.

Przede wszystkim należy oczywiście dobrać zabawkę do wieku dziecka, o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Producenci są zobowiązani przepisami prawa do umieszczenia informacji o wieku dziecka, dla którego dana zabawka jest przeznaczona. Warto jednak kierować się też zdrowym rozsądkiem w tej kwestii.

Oczywiście należy wybierać wyłącznie bezpieczne produkty, wykonane z materiałów prostych do utrzymania w czystości, nie zawierających groźnych substancji. Najlepiej postawić na zabawki od sprawdzonych wytwórców, posiadające międzynarodowe certyfikaty, potwierdzające jakość i gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania dla najmłodszych. Zabawki nie mogą też posiadać małych elementów, które mogłyby doprowadzić do zadławienia.

Nowoczesne zabawki edukacyjne – sposób na poszerzanie horyzontów i świetną zabawę

Wybór zabawek edukacyjnych dla najmłodszych, dostępnych na rynku, jest naprawdę szeroki. Bez trudu da się znaleźć produkt dopasowany do potrzeb każdego dziecka.

Warto pamiętać o tym, że zabawki nie tylko bawią i uczą, ale też dają szansę na wspólne poznawanie świata razem z rodzicami, budując silne więzi na całe życie. Można je zatem określić mianem idealnego towarzysza pierwszych dni, miesięcy i lat życia młodego człowieka.

Czy wiesz, że ze sklejki produkuje się wspaniałe zabawki?

0
zabawki

Sklejka to materiał ekologiczny. Powstaje w wyniku sklejenia ze sobą cienkich warstw drewna. Jak wiadomo, drewno charakteryzuje się indywidualnym i nierównomiernym układem słojów oraz włókien. Jest to zatem surowiec, z którego powstają niepowtarzalne produkty, w tym także zabawki. Produkty dla dzieci ze sklejki pozwalają rozwijać dziecięcą wyobraźnię i pomysłowość. Co istotne, do ich montażu nie potrzeba żadnych narzędzi.

Domki ze sklejki dla dziewczynek i chłopców

Domki ze sklejki to sztandarowe produkty polskiej marki Ecostand. W asortymencie znajduje się wiele wariantów takich budowli. Wśród nich są zarówno domki dla lalek ze sklejki, jak i domki ze sklejki dedykowane chłopcom. Wszystkie wyroby posiadają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), które świadczą o stosowaniu zasad świadomej gospodarki leśnej. Mamy gwarancję, że materiały takie jak papier czy drewno pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanych źródeł.

Domki dla lalek dostępne są w kilku opcjach wielkościowych i konstrukcyjnych. Do wyboru są domki jednopiętrowe lub dwupiętrowe. Mogą być w pełni zabudowane, jak i gwarantować dostęp z każdej ze stron. Większość z nich posiada przydatny uchwyt do przenoszenia. Wyjątkowych wrażeń z zabawy dostarcza domek składający się z dwóch modułów. Jest on dostępny w kilku przyjemnych dla oka wzorach. Amatorkom koni na pewno przypadnie do gustu stajnia ze sklejki, w której zaprojektowano rozsuwane drzwi oraz dach. Dziecko może samodzielnie lub wraz z rodzicami ozdobić taki budynek.

Chłopcy także mogą mieć frajdę z zabawy domkami ze sklejki. Producent przygotował dla nich budowle związane z motoryzacją i mechaniką. W ofercie są między innymi: remiza strażacka, budynek wojskowy, budynek budowniczego, posterunek policji. Takie produkty to wyjątkowa baza dla dziecięcych zabaw. Do tego prezentują się atrakcyjnie w każdym pokoju dziecka lub salonie.

Gry edukacyjne

Już dawno udowodniono, że różnego rodzaju gry pozytywnie wpływają na rozwój psychofizyczny dzieci. Gry edukacyjne ze sklejki to pomysł na wiele godzin wspólnej zabawy. Z całą pewnością fajną grą edukacyjną jest Alfabet ZOO ze sklejki. Pięknie wykonane elementy gry zachęcają do nauki liter oraz poznawania nowych wyrazów. Gra rozwija u dziecka zdolności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie z ewentualną przegraną.

Godne polecenia są także gry memory. One z kolei wspomagają pamięć i spostrzegawczość. Wyrobami ze sklejki mogą bawić się nawet najmłodsze pociechy. Tabliczki mogą przedstawiać zwierzęta, logo drużyn piłkarskich, dinozaury, ciastka lub postacie z cyrku. W sprzedaży są także gry memory w odsłonie bożonarodzeniowej.

Akcesoria do pokoju dziecięcego

Wszystkie domki ze sklejki dla lalek stanowią świetną dekorację pokoju dziecięcego. Jednak dostępne są także inne, przyjemne w odbiorze produkty. Każde dziecko uwielbia zabawę w kartonie lub pudełku. W sprzedaży są wykonane ze sklejki pojemniki do przechowywania dziecięcych zabawek, które równie dobrze mogą służyć jako miejsce do zabawy. Na takim pudełku lub skrzyneczce mogą być umieszczone różne dziecięce wzory.

Godną uwagi propozycją jest mapa świata wykonana ze sklejki. Pięknie prezentuje się na ścianie, ale posiada także walor edukacyjny. Dziecko na co dzień zaznajamia się z układem poszczególnych kontynentów oraz występującą na nich roślinnością i zwierzętami. Mapa została bowiem pięknie ozdobiona i pomalowana ekologicznymi farbami. Wszystkie wymienione zabawki można zamówić za pośrednictwem strony internetowej zesklejki.pl.

Jak dbać o codzienną higienę dzieci?

0
bambusowe patyczki do uszu

Obowiązkiem każdego rodzica jest wspieranie zdrowia dziecka. Warto wiedzieć, jak dbać o higienę noworodków już od pierwszego dnia ich życia, by ich rozwój mógł przebiegać przy zachowaniu najlepszych standardów.

Okazuje się, że jednym z najważniejszych zmysłów niemowlęcia jest dotyk i węch. Pamiętajmy, że w ramach zachowania najwyższych standardów higieny nie chodzi jedynie o pielęgnację i czystość samego dziecka, ale również osób dorosłych, które mają z nim kontakt. Codzienne przytulanie, zabawa, mycie i karmienie, w ramach tych czynności należy przestrzegać konkretnych zasad.

O czym powinni pamiętać dorośli?

Przed wzięciem na ręce dziecka, umyj swoje dłonie. To na nich kumulują się bakterie, które mogą być wręcz niebezpieczne dla zdrowia maluszka. Przytulaj dziecko tylko w czystych ubraniach, najlepiej tych wypranych w bezpiecznych proszkach. Jeśli nie masz pewności co do czystości ubrania, połóż dziecko na tetrowej pieluszce, by jego ciało nie miało bezpośredniego kontaktu z ubraniem.

Jak dbać o higienę dziecka?

W tym zakresie funkcjonują różne szkoły. Jedne mówią o codziennej kąpieli malucha, inne o tym, że wystarczy mycie całego ciałka malca raz na kilka dni, ale higiena jego miejsc intymnych powinna być przestrzegana po każdym przewijaniu. W tym celu warto stosować miękkie waciki i letnią wodę, zamiast nasączonych chemią mokrych chusteczek.

W pierwszych dniach życia dziecka zaleca się przemywanie jego oczu solą fizjologiczną oraz czyszczenie noska. Trzeba pamiętać, że nigdy nie należy czyścić uszu dziecka tradycyjnymi patyczkami, by nie uszkodzić błony bębenkowej. Lepiej sprawdzą się bambusowe patyczki do uszu z zaokrąglonymi, większymi końcówkami. Te patyczki higieniczne bambusowe są w pełni bezpieczne.

Do kąpieli dziecka zaleca się używanie dedykowanych środków myjących, w pełni naturalnych, które nie podrażnią delikatnej skóry. Już po kąpieli warto wykonać masaż skóry z użyciem oliwki, a potem wytrzeć ciało dziecka bawełnianym, miękkim ręcznikiem. Trzeba pamiętać, by dokładnie osuszyć wszelkie fałdki i miejsca intymne dziecka, bardzo często dochodzi w nich do podrażnień i odparzeń.

Najlepsze patyczki higieniczna dla niemowlaka

Chcąc zachować pełną higienę dziecka, nie można zapominać o czystości w całym domu. To tak ważne szczególnie w przypadku dziecka już raczkującego i chodzącego. Kontakt z bakteriami jest oczywiście nieunikniony, zresztą buduje naturalną odporność malucha, natomiast niektóre zanieczyszczenia mogą działać niekorzystnie. Nie można dopuszczać do nadmiernej ilości roztoczy, grzybów, pleśni, które będą wpływać na stan zdrowia dziecka.

ZOBACZ TEŻ